Muž bez tváře

• USA The Man Without a Face (více)

Příběh o přátelství osamělého chlapce a muže, kterého jeho zjizvená tvář donutila žít na okraji společnosti. Z těchto dvou vyděděnců, dvanáctiletého Chucka, který vyrostl bez otce, a bývalého učitele McLeoda (Mel Gibson), který se po ošklivé automobilové nehodě rozhodl žít v ústraní, se brzy stanou dobří přátelé. Jejich vzájemný vztah pomáhá jak chlapci, jehož McLeod připraví na přijímací zkoušku na vojenskou akademii, tak i samotářskému učiteli, který se postupně začne otevírat svému okolí... (North Video)

Kingjiri

Režijní debut Mela Gibsona v podobě nevýraznýho, pomalu plynoucího a rádoby dramatickýho příběhu o vztahu společnosti k lidem ocitajících se na okraji společnosti. Poselství snímku je zřejmý, a to že se nemaj lidi hodnotit podle vzhledu, ale podle charakteru. Kdyby tu bylo míň psychologie a působil příběh víc autenticky, určitě bych si to užil víc, takhle jsem se občas dost nudil. Za pochvalu stojí výkon malýho Nicka Stahla a místy slušná hudba Jamese Hornera, dvě silnější hvězdy. ()

Melandrix

Cituplný příběh, jenž opět poukazuje nad krutostí lidí(jak jsem již řekl u Umučení Krista).V tomto případě jde o opovržení nad osobou, jež byla nešťastným způsobem zohavena a jen kvůli této vadě na kráse,se lidé nedokáží dívat na nic jiného,než na toto zohavení.Narozdíl od chlapce,který tuto zrůdnou tvář již nadále nevidí,to zkrátka společnost nedokázala a tak to často,bohužel,bývá i v realitě... Obdivuhodný režijní debut ! ()

danny_21

Slušný Melův režijní debut - drama o osamělém, uzavřeném klukovi, který najde pochopení u znetvořeného bývalého učitele. Jo, bylo to docela příjemné pokoukání, oba herci víc než slušní, Melova režie je pevná a v tomhle komorním případě ještě bez cákanců krve, s kterými přišel za pár let - 70 % ()

DjMetal

Tento film som videl este na VHS a velmi sa mi to pacilo...Mel Gibson v hereckom podani zahral vyborne svoju ulohu,tak ako aj v rezijnom podani.ˇˇnestvura´´, ktora mala srdce pre chlaca, aby ho ho ucil a dokazal zit s tym aky je. ()

1mArc0

Na prvý, režisérsky debut... to nie je zlé .... Mel Gibson je v tomto filme, ako režisér, zatiaľ ako batoľa... o dva roky sa potom polepšil. Skúste si žiť s takouto tvárou, ako vám bude? Celkom dobrá myšlienka... čert ber odporúčam.. hlavne kvôli Melu Gibsonovi ako režiséra, kto by sa zaujímal. Film, ktorý má svetlo aj tiene. Ak by som mal porovnať Srdce a Tvár, tak Srdce je právoplatne deň a tvár noc ( ktorá nie je až taká tmavá). /70%/ ()

Ivec

Je mi naozaj veľmi ľúto, že som sa s týmto filmom tak strašne dlho míňal. Pán Gibson sa réžie ujal výborne a stvárnením hlavnej postavy si odo mňa vyslúžil ešte väčšie sympatie. Velmi pekný príbeh vzťahu bývalého učiteľa, ku ktorému nebol osud príliš milosrdný a malého chlapca, ktorý aj napriek problémom (viac-menej) adolescentného veku, či nevyrovnaním sa so smrťou otca, chce zobrať svoj osud do vlastných rúk. A aj napriek tomu, že je chlapcovi toto novo nadobudnuté kamarátstvo zakazované a neskôr zostáva nepochopené, mladý hrdina zisťuje, že od "pána učiteľa" sa mu dostáva viac pochopenia, ako od vlastnej rodiny. Skutočne dobrý film, so skvelým príbehom, čo dokáže chytiť za srdce. Film snáď pre každého. ()

vipeerr

Výjmečné dílo. Mel Gibson je také výjmečný herec. I chlapec odvedl výborný herecký výkon. Klasická nespravedlnost s dobrákem který všechno odesere. 80% výborně jsem si u toho smutně povzdechnul. ()

moviepill

Môj TOP5 film. Mel Gibson je výborný, spočiatku trochu démonický a malý Nick Stahl sa mi do úlohy Norstadta hodí dokonale. Spolu vytvorili dvojicu, ktorá ma pri konci vždy privedie k plaču. Film natočený od srdca... ()

babajaga1899

Po Statečném srdci asi nejlepší Melův film. Poklidný a nesmírně citlivě natočený. To se bohužel o jeho dalších filmech zdaleka říci nedá. ()

Salus

Gibson asi trpěl touhou vymanit se ze škatulky hezouna, tak na sebe navlékl masku zrůdy. Připadalo mi to trochu samoúčelné. ()

chucky

Mel Gibson ukázal, že není jen vynikající herec, ale že režírování by mu taky šlo. Příjemný film a místy mu ani nechybí romantická nálada. ()

v.indruchova

Jsem natčená. Dokázala jsem se vžít do obou hlavních postav ať do Norstedta tak do McLeoda. Tento film má mnoho emocí a ponaučení jen to musíme najít a to mě baví. Jako ve tváří učitele, který byl znetvořen. Prosím nedívejme se už na rozdílné lidi skrz prsty. Ponaučme se a nebuďme stádo ubožáků, kteří se posmíváme těm, kteří dle našeho názoru jsou méně krásní. Velmi silné a nesmrtelné téma. Souhlasný názor s komentářem GOREGASM. ()

Sunwheel

Prakticky od začiatku do konca ma film udržal v napätí, čo sa z neho vyvinie. Režisérsky, aj scenáristicky veľmi vydarené komorné dielo so skvelou dvojicou hlavných hercov. To, že to miestami stavalo na veľmi jednoduchých predsudkoch vôbec nevadí. Keď si človek uvedomí v akej dobe žijeme dnes, vníma túto Gibsonovu režisérsku prvotinu priam nadčasovo. ()