Papíry (festivalový název)

Krátkometrážní / Animovaný / Komedie / Romantický

USA, 2012, 7 min

John Kahrs

Lisa Linder

Oscar 1 : Krátký animovaný film(1.3.2013)

Úžasné. Naprosto nerealistický, magický feel-good krátký film se špičkovou stylizací barev i animace (respektive sladěnými animačními technikami) a excelentní gradací. Každý aspekt včetně hudby je dokonale vyladěný. Tohle jsou připomínky těch dob, kdy Disney neměl konkurenci. Ten Oscar je naprosto zasloužený. 100%(26.3.2014)

taký nevšedný čierno-biely kratkometrážny filmy, ktorý svojou nápaditosťou poteší, Krátkometrážny film Paperman sa dá vidieť v kinách pred filmom Ralph Rozbi-to(15.12.2012)

Taková moc hezká pusa na dobrou noc :-)(16.4.2013)

Největší předností tohoto malého snímečku je vynikající vizuál, jak co se týče animace (kombinace kresby + počítačové animace), tak černobílé stylizace 50. let. Němý příběh mě trochu zklamal svou přitažeností za vlasy, ale důležitější je poetická atmosféra a ta zde funguje... 7/10(2.2.2013)

To byl ale příjemný animáček :-) .... milý :-)(19.6.2013)

Největší romantika tohoto roku a mnohem lepší počin, jak samostatný film Raubíř Ralph.(25.12.2012)

Budí to ty správné emoce, i když mi to připomínalo pár věcí co už jsem viděl. S jiným koncem (sražení vlakem nebo autem) by se to mohlo jmenovat Pomsta vlaštovek. ;)(3.3.2013)

Kraťas se srdcem na spravném místě! Duší jako SIGNS, tělem jako Webbův videoklip k písni Bad Day, avšak Paperman je mi něčím bližší, osobnější a upřímnější, než oba zmiňované projekty.(30.1.2013)

Podobnost s Cedulkami je od počátku patrná. Kdybych viděla jen Papíry, líbily by se mi víc. Ale já viděla napřed Cedulky, takže už nejsem nezaujatý divák. :o) Ale oba filmečky mají cosi do sebe.(26.6.2013)

• Ded@M@tes

Nápad nijak zvlášť originální. A o nějaké dílo nejde. Proč to dostalo oscara těžko říct. ( Hodnocení: 6/10 )(13.3.2013)

Romantické, poetické, krásné. Když se dva mají potkat, tak se potkají. Že jsou to obšlehnuté Cedulky vcelku neva, romantiky není nikdy dost.(17.2.2013)

Poetické a beze slov. Extrémně barevnému Raubíři Ralfovi předchází černobílý kraťas, který zasáhne nejednou špatně mířenou vlaštovkou z úřednických papírů. Zda zasáhne tu pravou z ranní cesty do práce, se divák dozví záhy, už od začátku se ale může kochat nad staromódní animací a atmosférou.(16.4.2013)

Moc hezké. Vlastně ne - krásné. Podobné, ale lepší než Cedulky.(5.2.2013)

Zejména ke konci se báječná romanťárna "zvrhne" v osudovou sci-fi, ale nevadí. Cvičit s divákovými emocemi pomáhá i hudba a celé je to prostě tak sympatické, že se v závěru nelze nelze neusmívat od ucha k uchu.(6.1.2013)

přítulně romantické cosi, onen podivuhodně "magický" prvek byl příjemný a pomohl s tvorbou skvělé atmosféry, jeden z nejzajímavějších kraťasů poslední doby(31.1.2013)

[kráťas] Vykradený cedulky. Na druhou stranu, Paperman má větší spád a tolik nelepí.(2.3.2013)

Papír, rudá rtěnka, milé postavičky a krásná hudba. Jak málo stačí k tomu, abych byla okouzlena. A to beze slov.(4.3.2013)

Milý krátkometrážní snímeček o lásce na první pohled. :) Takové počiny se velmi příjemně sledují.(22.11.2013)

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=aTLySbGoMX0 80% - 4*(1.2.2013)

Budúcnosť animácie? Sem s tým, aj s tou čiernobielou a fantastickým OST! Pre tento krát odpúšťam aj naivný príbeh, lebo tu forma prevláda nad obsahom. Dal by som si to aj hneď znovu :-) 80% Video tu.(11.4.2014)

Nádhera. Akoby starý dobrý Pixar.(2.2.2013)

Kraťas, který má srdce. Naivní, avšak kouzelné.:-) Disney makes me cry. AGAIN.(8.5.2014)

Ani som nečakala, že budem z toho práve ja tak na mäkko. Krásna hudba dotvárala tú správnu atmosféru, jednoduchý ale pritom pekný štýl animácie a ničím nepreháňajúci krátkometrážny animák. Možno to sú tie dôvody prečo to oslovilo aj mňa. Celý čas široký úsmev na tvári a príjemný pocit z niečoho tak jednoduchého si zaslúži určite plný počet.(1.2.2013)

Predfilm snímku Wreck-It Ralph zameraný na dospelé publikum. Pekná animácia, pekný príbeh, 70%. Len neviem ako sa dá na toto naviazať animákom o superhrdinoch. PS: Zaujímavá alternatíva http://www.collegehumor.com/video/6875542/paperman-threesome(31.1.2013)

Jednoduché a krásné :) ~(4,5)~(8.2.2013)

Nádherný animovaný poetický filmeček beze slov..(9.5.2013)

Nečekaně milé, kouzelně naivní, romanticky úsměvné a hravě vystavěné kolem jednoho polibku a několika papírových vlaštovek. Má romantická polovina se spokojeně tetelila.(14.4.2013)

Hoh, Paperman si nezaslouží být zapomenut, ačkoliv jako předkrm k úžasnému Ralphovi je to těžká šichta.(16.2.2013)

Nesnáším nacionalistický čecháčky, co si vždy najdou nějaký důvod k tomu, aby mohli blbě kecat na amíky. Je to právě Amerika, která nám dala bourbon whiskey, Korvetu, džíny, letadla, internet, ... a Walta Disneyho. Ať už je Vám 5 nebo 50, jistojistě byste lhali, kdybyste řekli, že nemáte rádi filmy právě z jeho dílny. A u Paperman si jednoduše nejde nepovzdychnout a zároveň se nepousmát nad jeho kouzelností, nevinností a láskyplností :)(14.2.2014)

Romantika jak blázen.(1.6.2013)

Láska ... ( láska a tři tečky totiž vystihují tento poetický kraťas daleko víc než cokoliv co bych dokázal popsat)(14.4.2013)

Takový průměrný romantický animák. Nenadchlo, neurazilo. 50%(13.1.2014)

Velmi roztomilé :)(31.8.2015)

Roztomilá blbůstka. Jednoduchá až tak, že je velmi sladká. A obrazově vymazlená.(1.2.2013)

V jednoduchosti je krása! Follow your swallow!(15.2.2013)

Papíry jakožto držitel Oscara na poli krátkých animovaných filmů není nijak originální svým příběhem (viz Cedulky a Láska přes lístečky), dokáže však zaujmout nevšední animací, černobílým zpracováním a líbivou hudební stránkou. Ve výsledku tak jde o roztomilé americké pohlazení, které má i přes svou jednoduchost určitý půvab.(27.2.2013)

Romantická, krásně zpracovaná jednohubka, která dokáže svým příběhem chytit za srdce. Krásně ukázáno, že nic není nikdy ztraceno a když si člověk za něčím jde, splní se mu to. Možná naivní, ale já tomu věřím. :) Nesmím zapomenout ani na hezký hudební podklad.(2.4.2013)

osudová romantika jako řemen(2.12.2012)

Milé a potěšující.(3.5.2013)

Milé, citlivé, připomíná mi to japonskou nostalgickou animaci :).(1.2.2013)

Technicky velmi precizní krátký filmeček, kvůli/díky kterému byla vymyšlena technologie, která umožnila klasické CG modely vyrenderovat do komixového stylu. Dějově bych snad vytkl 3. čtvrtinu filmu (kde jsou jednotlivé části rozkouskovány nikoli časově ale dějově). Celkově však příběh působil uceleně a hezky se na to koukalo 7/10(31.1.2013)

Krásne a čarovné. Pohladilo mi to dušu a celá tá čiernobiela atmosféra tomu dodala ten správny feeling.(1.2.2014)

Walt Disney prostě animáky umí a tenhle je krásně, jak bych to řekl, Šedivej? Na You-tube je k vidění, ale jak už určitě víte odkaz sem dát nesmím.(29.3.2014)

Mäkučká animácia, detsky kreatívny prístup, hrejivý pocit pri srdci a úsmev od ucha k uchu. Cítim sa ako za starých čias, Disney :-)(31.1.2013)

V prvních 3 minutách jsem byla rozhodnutá pro 5*, pže šlo jednoznačně o největší romantiku za poslední dobu, ale asi jako všechny kalkulačky končí v křemíkovym nebi, všechny vlaštovky končej v zapadlý uličce, kde vůbec neni divný, že se z nich stane vír, kterej dokáže nýst člověka. Ale za těch 6 a něco minut to mělo myšlenku, začátek, děj uprostřed a konec, stihly se titulky a několikrát jsem se zasmála. No co víc si přát.(14.1.2013)

Moc hezký snímek. Takový romantický, naděje plný film s velmi příjemným hudebním podkladem. 4*(20.9.2016)

Pixar nakazil Disney a ten tak utvořil předfilm k filmu Raubíř Ralf. Černobílá (až na rty krásky) romance s nádechem tajemna. Velmi pěkná animace a vyloženě pochopí jen dospělí. Tím si myslím, že uvedení před tímto filmem není vhodné.(1.12.2012)

Pěkný krátkometrážní snímek, opravdu jsem nečekal, že ještě před Raubířem Ralfem budou něco promítat. Paperman byl navíc lepší než samotný Ralf a o to víc jsem byl z jeho projekce potěšen.(3.2.2013)

Černá a bílá animákům sluší a tahle romantická variace na osudovou lásku, kterou krátka nemůžete minout... Ach :) Nápad s vlaštovkami je víc než dobrý(21.6.2013)

Krátkometrážní černobílý snímek, který byl představen před snímkem Raubíř Ralf (Wreck-It Ralph), vypráví o mladíkovi, který se zakouká na nástupišti do krásné dívky právě díky kusu papíru. Velice dojemným, vtipným a milým způsobem (a samozřejmě pomocí všudypřítomného papíru a papírových šipek), si k sobě opět najdou cestu. Sympatický kraťas nabízí neotřelý a opravdu zábavný pohled na tak typické téma, jako jsou dva lidé, kteří se náhodou potkali, přeskočila mezi nimi jiskra, v zápětí se rozdělili a nějakým způsobem k sobě znovu hledali cestu. Tím nápadem byl obyčejný papír, který v sobě zázračně naakumuloval všechnu mladíkovu touhu a pomohl tak ke znovusetkání a možnému začátku nového partnerského života. Snímek je plný krásných, něžných okamžiků, které se snově kloubí s téměř éterickou hudbou Christophea Becka.(2.12.2012)

Tolik toho lze říct beze slov. Neuvěřitelně pěkné, nápadité a krásně emotivně podpořené výborným hudebním doprovodem. Jdou z toho cítit cedulky, ale to vem čert, protože tato vizuální stránka je opravdu úžasná. CGI s klasickou animací ... to vypadá tak dobře, čistě a živě! Disney uhodil hřebíček na hlavičku a doufám v takhle vizualizovaný film. Sakra, kde jsou ty kreslené celovečeráky :((2.2.2013)

Jee, at zije osudova romantika v MHD a sila papirovych dokumentu. Velmi prijemna hudba, pekna cernobila grafika a krasne plynula animace. 8/10(1.2.2013)

Předfilmové kraťasy Pixaru jsou obsahově originální, brilantně animované, nápadité a hlavně mají skvělé pointy (La Luna). Paperman je z hlediska technologie poměrně inovativní (ruční kresba na 3D modelech), vypadá „jinak", ale ta obsahová nápaditost tam prostě chybí.(31.1.2013)

Sladučká romantika, ktorá mimoriadne štýlovou vizuálnou štylizáciou pripomína jednak klasiky z čias čierno-bielej kinematografie, jednak príjemne civilnú a realistickú Disneyho kresbu. Škoda, že to celé ruinuje nehodiacim sa nadprirodzeným motívom ako najukážkovejším príkladom deus ex machiny. (6/10)(2.2.2013)

Neskutečně úžasné!(9.2.2013)

• ledzepfan

83% a Oscar k tomu..To jako vážně?(4.3.2013)

Krásné a dokonalé. Skoro mi na konci ukápla slza a to je u 7 minutového vlaštovkového snímku vcelku zázrak, takže se ani nedivím, že získal Oscara za krátkometrážní animovaný film. Více takových jednohubek!(4.5.2013)

Jednoduchý kraťas so správnym emočným zásahom na diváka. Kúzelná animácia skvele dotvára magickú osudovosť snímku.(28.1.2014)

Ano, sice se jedná o menší vykrádačku Cedulek, ale i tak je to nesmírně krásné, zároveň nereálné :)(22.9.2013)

Hezká animovaná romance, která si skvěle vystačí beze slov. Gesta, postoje a výrazy prostě mluví samy za sebe. Černobílá není úplně samoúčelná, ale dovedl bych si představit, že bude využita trochu lépe. Film ale hezky ukazuje to, jak náhoda může dokonale změnit naše životy.(3.8.2014)

Way better love story than Twilight. A je to bez keců! Pro animace od Mickeyho Mouse jsem měl vždycky slabost. Paperman je určitě šampión mezi animovanými kraťasy, co se loňského roku týče.(19.2.2013)

Pěkné!(2.3.2013)

Možná beze slov, ale o to krásnější, něžnější a čisté. Půvabná animace, úchvatný hudební doprovod. Špička mezi kraťasy.(4.2.2013)

Myslel som si, že to bude oveľa lepšie, ale akosi ma to vôbec nenadchlo. Taký priemer v žánri krátkometrážneho animáku, v podstate ničím výnimočný, ale zase aspoň malé rozptýlenie. Občas by som aj ja chcel žiť v nejakej animovanej rozprávočke plnej zázrakov, kde osud vždy zariadi, aby človeka priviedlo napokon k jeho šťastiu.(19.2.2013)

• easaque

oproti vzpomínaným Cedulkám to bylo hodně podbízivé jako je u Walt Disneye zvykem, takže moc nelíbilo. [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ](3.5.2013)

Moc pěkné, ale škoda, že ty vlaštovky se na konci začali chovat nadpřirozeně. Doufal jsem v něco racionálního, které ty dva svede dohromady.(18.2.2013)

Člověk by se divil co se dá říct beze slov a krásnou oldschoolovou animací ( 2.3.13 )(2.3.2013)

Docela pěknej kraťas, ale Pixar dělá prostě lepší, to se mu nedá upřít. Po tom ohlasu, co jsem se na to dočetl jsem čekal o dost víc, než jen divně se chovající papírové vlaštovky.(23.7.2013)

Fantastická výtvarná stránka a tolik různých nálad nacpaných do 7 minut, až člověk nechce věřit. Dlouho jsem neviděl nic tak pěkného :) Mnohem lepší, než Pixarovská "La Luna".(1.2.2013)

Nádherně nostalgický a dojemný kraťoučký animáček od Dysneyho s nejstylovější animací, jakou jsem snad kdy viděl ( 3D co se tváří jako 2D v černobílém podání= skvost ) a taky kouzelnou hudbou, která dokonale vynahradí jakýkoli dialog. Parádní připomenutí dob, kdy ještě 2D animáky frčeli. Moc bych si přál aby k nim alespoň v téhle kombinované formě tvůrci animáků navrátili, kouká se na to mnohem lépe než na přemnožené plastické 3D pohádky dnešní doby.(5.2.2013)

Naivní, předvídatelné ale milé..(16.2.2013)

Krásná vzpomínka na starý dobrý časy Disney. Krásná černobílá grafika, kterou podkresluje nádherná muzika. Romantika jak vyšitá. Bylo to moc hezký, ale něco mi tam chybělo. Nebo to možná chtělo možná až moc hrát na city. Nevím něco mi tam trochu vadilo, ale pořád to bylo skvělý pokoukání.(4.4.2013)

Ke konci dojem trošičku kazý násilné míchání žánrů romance se science fiction. Jinak se však jedná o příjemný kraťas s milou Disneyho animací a ohromně podmanivou hudbou, která podkresluje vynalézavé snažení o znovusetkání se s osudovou láskou.(2.12.2012)

Najlepší krátky animák, aký som videl. Ešte k tomu so super myšlienkou. Nevzdávaj sa, aj keď to už vyzerá, že si prehral. Jednoducho osud :)(7.2.2013)

Jednoduché, originální, vtipné, romantické, sympatické. Asi nejlepší krátký animovaný film, jaký jsem kdy viděl.(31.1.2013)

Zajímavý vizuál, dějově se podobá starším Cedulkám (Signs)(3.2.2013)

Niekedy sa dvaja proste musia stretnúť.. len škoda tej rozprávkovosti(6.2.2013)

Hezký romantický příběh o dvou lidech při náhodném setkání. O tom "náhodném" by se vlastně asi dalo polemizovat.. Závěrečné střetnutí bylo už trochu přehnané. Šlo možná udělat lépe. Oceňuju nápad a jednoduchost. Černo bílá dodává na sympatické atmosféře. Můj favorit na Oscara 2013 mezi krátkometrážními animáky!(19.2.2013)

Příběh o "Papermanovi" jsem určitě už někde viděla či četla, přesto mě tohle nenásilné zpracování překvapilo a potěšilo. Zajímavý vizuál (přestože černobílé snímky moc v lásce nemám) a napjatá atmosféra tomu jenom přidávají - člověk ví, že to celé určitě musí dobře dopadnout, jenom si není jistý jak se to stane.(18.6.2013)

Docela milý kraťas, který se v některých ohledech hodně podobá Cedulkám. Vlastně ani nevím, proč je to zařazeno jako předfilm u Raubíře Ralfa, když se to vzhledem k němu vzhledem k vyznění příliš nehodí.(2.12.2012)

Ono celý tento filmček je koncepčne veľmi podobný Cedulkám . Žánrovo aj miestom kde sa odohráva. No naozaj... veľmi neoriginálny námet. Animácia aj hudba je veľmi dobrá, avšak nestačí to na 5*. Na Oscara to však možno bude stačiť. (( 65% ))(23.2.2013)

Ať už jste na tom na tomto světě jakkoliv, vždy vám může pomoci jedna věc - láska.(17.5.2013)

Působivý snímek - pardon - snímeček, který u lidí může vzbuzovat snad jen pozitivní náladu. Je zde pěkné výtvarné zpracování. Jen možná škoda toho sci-fi kousku u konce, ale na druhou stranu to je dobrý komický moment.(1.2.2013)

Kouzelné.(28.2.2013)

Paperman je obrazově naprosto dokonalý dílko, s tématem lásky na první pohled tolik fungujícím u kraťasů, trochu zesměšní vlastní poetičnost tancujícíma vlaštovkama, takže kvůli závěru nekompromisně strhnu hvězdičku, ale myslím, že to týhle krásný Oscarovce vadit nebude.(28.2.2013)

snad žádnej celovečerák mě letos neokouzlil tak, jako těhlech 5 minut...(23.12.2012)

Po dlouhé době hrozně pěkný animovaný kraťas a ta animace je parádní.(31.1.2013)

Ze začátku mi to přišlo jako hodně velká vykrádačka SIGNS. Nakonec se to ubíralo trošku jiným směrem. Má to svoje kouzlo, animace super a postavičky klasicky disneyovské, ale oproti už zmiňovanému je to slabší animovaný odvar.(2.2.2013)

Krásné, poetické, stylové, vtipné, jednoduché.(6.2.2013)

Krásná stylizace.(19.8.2015)

Tak takto skvele som sa pri krátkom animáku veľmi dlho nebavil. To čo s mojimi emóciami spravil tento krátky film často (resp. takmer vždy) nedokáže spraviť dlhý film, ktorý má prívlastok komédia, dráma či romantický. Ideálny nápad, naozaj perfektná animácia a čisto oddychový námet. Jednoducho skvelé, obdivuhodné a fakt pocta Johnovi Kahrsovi.(23.3.2013)

Příjemný krátký film s velmi dobrou hudbou.(17.8.2014)

Jsem dojatý........................moje hodnocení = 10 z 10.(5.10.2014)

Krásně romantický předfilm k Raubíři Ralfovi učaruje, i když v něm nepadne ani jediné slovo. Mohlo by se to klidně přejmenovat na "Vzkříšení Disneyho" - tyhle kreslené grotesky kdysi ze studia udělalo to, čím je dnes. Škoda, že už se takovýchto dílek nedělá víc.(5.12.2012)

Moc fajn nápad, ze kterého vzniknul příjemný a milý kraťas. Takovouhle neotřelou romanťárnu můžu. :-) (HD, orig.)(9.12.2015)

Disney se rozhodl vstoupit na pole "kraťasů" a aby ne ve svém portfoliu má mistry animace a nádherných iluzí z Pixaru. Celé je to černobílé (až na rudé rty jedné krásky), němé a doplněné vkusným hudebním doprovodem a i díky kulisám velkoměsta dávno minulých let jsem se propadl do doby, kdy filmy ještě neuměly mluvit. Krátký osudový příběh o cestě za neméně osudovou láskou s prvky fantasy, kde je spousta krásných emocí a romantika čouhá z každého obrázku. Tak pojďme si udělat vlaštovku...(28.11.2012)

Nádherný počin od Disneyho.(2.12.2012)

Jeden z najkrajsich a najromantickejsich animovanych kratasov, ake som kedy videl. Krasna animacia a genialna hudba. Nadherne.(31.1.2013)

Kouzelná pohádková romantika o jednom netradičním seznámení. Nejenom díky dokonalému zpracování (výtvarný styl, animace, hudba) působí neodolatelně upřímně a sympaticky.(6.3.2013)

Povedená jednohubka, která ale na absolutní špičku trošku ztrácí.(10.2.2013)

Sladký, až trnou zuby.(25.2.2013)

Jednoduché a zároveň geniální.Tolik emoci, na tak malém prostoru se jen, tak nevidí a ke všemu tam je nádherná hudba a černobílá stylizace.(4.3.2013)

technicky brilantní, nesedl mi ale ten deusexmachinózní zvrat v uličce. snímku, v němž všechno poletuje, by podle mě lépe slušelo zakončení zapříčiněné nějako rafinovaně nastrčenou náhodou.(28.7.2014)

Takhle to asi vypadá, když jsou si dva souzeni.(3.11.2015)

Moc příjemné. Jinak když se tady někdo ptá, proč to v kině dávají zrovna před Ralphem - možná se jedná o sofistikovaný odkaz na Paperboye, který se na okamžik v Ralphovi objeví (ve chvíli, kdy jí pacmanovy třešně).(1.12.2012)

Pro mě zatím nejlepší film roku 2012, opravdu:)(1.2.2013)

Okouzlující. Tomu se říká romantický film :)(5.2.2013)

V jednoduchosti je krása a to si vzali tvůrci ke srdci a na animáku,který je ke shlédnutí před pohádkou Raubíř Ralf rozhodně potěší.(3.12.2012)

Okúzľujúce predstavenie a stačí naň kúsok papiera.(4.1.2016)

Opravdu krásný krátkometrážní film. Originální, milý, prostě Disney ... Trošku mi připomíná Signs, možná to tím byl trošku inspirované, každopádně opravdu stojí za shlédnutí.(14.2.2014)

Bez slov, len staré dobré čiste rozprávanie príbehu.(11.5.2014)

Ačkoliv se mi líbily více Cedulky, tak tohle bylo taky velmi pěkné. :-)(6.3.2013)

Původní cedulky, mi připadli o kapku horší :-)(26.4.2013)

• KM Phoenix

Typická animace od Disneyho. Líbivá a klišovitá. Nicméně i na ně je to až příšerně přeslazený.(24.8.2013)

• Fifer

Grafika je krásná, což o to. Ale kolik takových animáků už jsem viděl. Děj je jasný od první minuty. Film má 7 minut a já už se od čtvrté nudil, potože jsem věděl, že ho vlaštovka dovede k té ženské. I animovaný film může mít zajimavý děj (viz Fallen Art), tahle love story už tu byla tisíckrát a nepřínáší to nic nového.(31.1.2013)

Jako myšlenka budiž, ale jinak to žádná pecka není... *** Ve zkratce: Vlaštovka, papír, vlaštovka, ...(1.2.2013)

Krásná papírová romance.(7.2.2013)

Moc hezke, hodne z atmosfery dela soundtrack a nalada ktera urcite cerpala ze hry flower http://www.youtube.com/watch?v=U7IUDWMU6ZI(25.2.2013)

Skvělá animace, jenom škoda, že nebyla použita pro zajímavější či nápaditější příběh.(3.3.2013)

Zajímavý stylizovaný kraťas,který vyniká svou neotřelou animací.Příběh je sice poměrně tuctová love story,ale působivě podaná.(26.3.2013)

Skvělý sedmiminutový bonbonek, do kterého se vešlo více emocí, než do některých celevečerních filmů. Dokonale působící poetika první poloviny dvacátého století, nádherná animace i zpracování. Navíc, červené to na černobílém pozadí fakt sluší :). 90 %(31.3.2013)

Tento kraťas sa mi dokonale trafil do vkusu a nálady. Nádherná výtvarná stránka a dojemný obsah prepojené hrejivou hudbou, krása. Najlepšia romantika minulého roka, toho Oskara prosím sem :-) 9+/10(1.2.2013)

Tento úžasný kratučký animák mi vyčaril na tvári široký úsmev, ktorý mi zostal ešte dlho potom. Podľa mňa získal Oskara za najlepší krátkometrážny animovaný film zaslúžene! 100%(26.2.2013)

První polovina filmu je sice taková hezká ale obyčejná, bez nápadu, ale ve druhé půlce se rozjede krásné zakončení s parádní gradací a super hudbou, zaslouženě Oscar.(15.6.2017)

Jednoduché a krásné. Prostá lovestory, krásně esteticky vyvedená.(8.12.2012)

Podobné krátkometrážní filmy vždy dokáží udělat radost a také jasně dokazují, že k vykouzlení citů nepotřebujete přebujelé 3D, jen talent, nápad a stará dobrá animace zařídí zbytek.(1.2.2013)

Skutočne dobrá animácia s celkom milým a neotrelým nápadom. Skvelá jednohubka.(2.3.2018)

Když se osud stará o lásku :)(1.2.2013)

já tyhle krátkometrážní filmy prostě mám rád .Pěkně zpracované i děj ujde.(2.2.2013)

Krásné a milé. Jednoduchý příběh na pár minut, a přesto je to obsahově bohatší než lecjaký celovečerní film.(18.2.2013)

Po delší době opět kraťas o lásce, který chytne za srdce - pokud není z papíru.(16.3.2013)

Krásný animovaný "kraťas" s přenádhernou hubou . Dokonalé !(27.6.2013)

Nádherný příběh, nádherná hudba a fantastický originální vizuál. Kraťas předčící kvanta celovečerních filmů, ke kterému se pravidelně vracím. Jednoduché poselství beze slov, které mě vždycky dojme k slzám, a jako nadstavba a třešnička na dortu je to pro mě mmj. velmi osobní (nejen) vztahová alegorie. Vše, do čeho naplno investujeme z vlastní síly a energie se nikdy neztrácí, nikdy nemizí, vždy se nám to vrátí (byť v podobě, kterou ne vždy čekáme), i když už se zdá, že je všechno zbytečné a máme chuť se vzdát. Co doplnit víc? Snad jen: "Kde vůle, tam cesta."(21.3.2019)

Suprová animace, SKVĚLÁ hudba, hezký romantický příběh. Strašně moc bych chtěl něco podobného vidět jako celovečerák. Lepší kraťas jsem neviděl. EDIT: Oscara si 100% zaslouží.(31.1.2013)

Nápaditý a hravý animáček s pořádnou dávkou romantiky. Kdyby se konec nezvrhnul ve sci-fi (a tím teď nemyslím, že bych nechtěl, aby to dobře dopadlo), dal bych i tu pátou hvězdu.(2.2.2013)

Na co jinýho se podívat na Sv. Valentýna. Osud!(14.2.2013)

Milé, úsměvné a krásně animované. Asi tak si představuju oscarový krátký animák.(30.1.2013)

Jednoduché a krásne :)(14.2.2013)

Krásny príbeh so všetkým, čo k dobrému kraťasu patrí. Krása je predsa v jednoduchosti.(2.3.2013)

Naprosto dokonalý...(7.11.2013)

Krásny film a konečne sa dá aj dokázať, že výborný film môže byť bez slov.(12.1.2014)

Bez nápadu.. Muž, který se snaží pomocí hromady papírů zaujmout svoji vyvolenou, by toho mohl vymyslet i víc, než jen vlaštovky. I kdyby snad jeho výtvory měly být trochu uhozené, v animovaném filmu si to přece můžou dovolit.(28.1.2016)

Skvělé, krásné, dokonalé, kouzelné a i romantické! Prostě bezva!(31.1.2013)

moc pěkné. romantika, nápaditost, zpracování, hudba...ale myslím, že by to bylo ještě lepší, kdyby vedení papírových vlaštovek bylo přirozenější. lépe řečeno, neměly v tom takovou roli. byly vtipné, to ano, hlavně v momentě, když se malý chlapec koukal pohledem (co to sakra je?!), ale prostě to celé romantičnosti a lehkosti ubíralo.(1.3.2013)

Mílí Oscarem ověnčení, tohle už jsem viděla. Smíchat Cedulky a slavnou dopisovou scénu z Kamene mudrců a zakápnout to pověstným Disney sentimentem, jako proč ne, ale zlatý těžítka bych za to nedávala.(4.3.2013)

Podle mě skvělá práce. 5/5.(4.4.2013)

Opravdu krásný nepamatuji si kdy ve mě vzbudil takový krátký filmek nějaké emoce. Tohle dokazuje že stačí docela pár minutek aby se vám trochu zvedla nálada, až mi někdy zas nebude nejlíp snad si na tohle vzpomenu. Tak a jdeme dělat vlaštovky.(22.12.2014)

Jednoduchý, ale okouzlující romantický filmek s decentní hudbou a pŕíjemnou atmosférou(23.1.2017)

Srdce romantika a milovníka animáčů plesá :-)(31.1.2013)

Výborný animovaný kraťas s krásným romantickým příběhem a velmi pěkným hudebním doprovodem, kterému opravdu hodně moc přeji zlatého plešouna za nejlepší krátký animovaný film. Jakýsi takový příběh a provedení bych totiž velmi rád viděl i v nějakém celovečerním animovaném filmu, snad se jednou dočkám...(1.2.2013)

Jednoducho Disney a oživené papierové lietadielka hnané silou lásky.(18.2.2013)

Krátky a nápaditý animák držiaci sa Disneyovských konvencií. Čo sa príbehu týka, Paperman nijak nevyniká. Prečo potom 5 hviezdičiek? Z jediného prostého dôvodu. Animátori a softwarový inžinier od Disneyho vyvinuli nový druh počítačovo-kreslenej animácie, ktorý sa označuje za následníka klasickej kreslenej animácie. Ide o 3d animáciu v spojení s vektorovou animáciou a tzv. sketch animation. Inovatívne, no nie na jedno použitie. Takáto inovácia by sa dala prirovnať ku stereskopii po tom, čo ju pevne ustálil James Cameron svojim Avatarom.(25.2.2013)

Asi nejsem cílová skupina :D. Pěkný, ale moc přeslazený ... A... až příliš nerealistický ... škoda. Samolítací vlaštovky prostě nejsou nic pro mě :D. Neříkám, že to není pěknej filmek, je, ale bral bych realističtější zápletku (př. poslední vlaštovka ji vypíchne oko ... a nebo ji alespoň trefí do hlavy :D)(24.4.2013)

Tak tohle se opravdu povedlo.. naprostá pohoda, láska a klid doprovází tento snímek. Když to všechno oblečeme do černo-bílého kabátku a přidáme k tomu zamilovaný příběh, vznikne z toho naprostá slast pro oči. Už dlouho jsem si takhle neužil sedm minut...(15.7.2013)

Nadherny vizual a slabsi pribeh, ale kouzlo to ma ;)(1.9.2013)

Je to milé, je to chutné a je to čiernobiele. Ideálna predstava skvelého kraťasu.(17.3.2014)

Nápadem nijak originální, ale zpracováním tak svižné a milé, až je mi hanba dát horší hodnocení.(4.2.2015)

Je neuveriteľné, že ma zaujal animák, keďže tie z duše neznášam. Hodné ocenenia.(3.2.2013)

Když mě dokáže kraťas v 7 minutách dostat víc než nějaké emočně vyděračské celovečeráky, musím to ocenit. Přiznávám, že jsem byl na měkko. Oscar zasloužený.(5.2.2013)

Úžasné, romantické, usměvavé, krátké.(18.2.2013)

Tento příběh který je němý ,ale krásný,nádherný poetický,romantický ,milý ,sympatický krátký animák stojí rozhodně za to vidět!!!! Srdceryvný biják. Doporučuji všem romantikům a nejen jim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(25.2.2013)

Sice nejsem žádný romantik, ale tohle se mi líbilo. Jediné co bych mohl vytknout je ta zbytečná "magie".(25.3.2014)

Milý, romantický a... příjemný(11.11.2014)

No dobře, Signs prostě nic nepřekoná... Škoda :)(15.12.2017)