Papíry (festivalový název)

Krátkometrážní / Animovaný / Komedie / Romantický

USA, 2012, 7 min

John Kahrs

Lisa Linder

Nádherný příběh, nádherná hudba a fantastický originální vizuál. Kraťas předčící kvanta celovečerních filmů, ke kterému se pravidelně vracím. Jednoduché poselství beze slov, které mě vždycky dojme k slzám, a jako nadstavba a třešnička na dortu je to pro mě mmj. velmi osobní (nejen) vztahová alegorie. Vše, do čeho naplno investujeme z vlastní síly a energie se nikdy neztrácí, nikdy nemizí, vždy se nám to vrátí (byť v podobě, kterou ne vždy čekáme), i když už se zdá, že je všechno zbytečné a máme chuť se vzdát. Co doplnit víc? Snad jen: "Kde vůle, tam cesta."(21.3.2019)

Oscar 1 : Krátký animovaný film(1.3.2013)

Úžasné. Naprosto nerealistický, magický feel-good krátký film se špičkovou stylizací barev i animace (respektive sladěnými animačními technikami) a excelentní gradací. Každý aspekt včetně hudby je dokonale vyladěný. Tohle jsou připomínky těch dob, kdy Disney neměl konkurenci. Ten Oscar je naprosto zasloužený. 100%(26.3.2014)

taký nevšedný čierno-biely kratkometrážny filmy, ktorý svojou nápaditosťou poteší, Krátkometrážny film Paperman sa dá vidieť v kinách pred filmom Ralph Rozbi-to(15.12.2012)

Taková moc hezká pusa na dobrou noc :-)(16.4.2013)

Největší předností tohoto malého snímečku je vynikající vizuál, jak co se týče animace (kombinace kresby + počítačové animace), tak černobílé stylizace 50. let. Němý příběh mě trochu zklamal svou přitažeností za vlasy, ale důležitější je poetická atmosféra a ta zde funguje... 7/10(2.2.2013)

To byl ale příjemný animáček :-) .... milý :-)(19.6.2013)

Největší romantika tohoto roku a mnohem lepší počin, jak samostatný film Raubíř Ralph.(25.12.2012)

Budí to ty správné emoce, i když mi to připomínalo pár věcí co už jsem viděl. S jiným koncem (sražení vlakem nebo autem) by se to mohlo jmenovat Pomsta vlaštovek. ;)(3.3.2013)

Kraťas se srdcem na spravném místě! Duší jako SIGNS, tělem jako Webbův videoklip k písni Bad Day, avšak Paperman je mi něčím bližší, osobnější a upřímnější, než oba zmiňované projekty.(30.1.2013)

• Ded@M@tes

Nápad nijak zvlášť originální. A o nějaké dílo nejde. Proč to dostalo oscara těžko říct. ( Hodnocení: 6/10 )(13.3.2013)

Podobnost s Cedulkami je od počátku patrná. Kdybych viděla jen Papíry, líbily by se mi víc. Ale já viděla napřed Cedulky, takže už nejsem nezaujatý divák. :o) Ale oba filmečky mají cosi do sebe.(26.6.2013)

Romantické, poetické, krásné. Když se dva mají potkat, tak se potkají. Že jsou to obšlehnuté Cedulky vcelku neva, romantiky není nikdy dost.(17.2.2013)

Poetické a beze slov. Extrémně barevnému Raubíři Ralfovi předchází černobílý kraťas, který zasáhne nejednou špatně mířenou vlaštovkou z úřednických papírů. Zda zasáhne tu pravou z ranní cesty do práce, se divák dozví záhy, už od začátku se ale může kochat nad staromódní animací a atmosférou.(16.4.2013)

Moc hezké. Vlastně ne - krásné. Podobné, ale lepší než Cedulky.(5.2.2013)

Zejména ke konci se báječná romanťárna "zvrhne" v osudovou sci-fi, ale nevadí. Cvičit s divákovými emocemi pomáhá i hudba a celé je to prostě tak sympatické, že se v závěru nelze nelze neusmívat od ucha k uchu.(6.1.2013)

přítulně romantické cosi, onen podivuhodně "magický" prvek byl příjemný a pomohl s tvorbou skvělé atmosféry, jeden z nejzajímavějších kraťasů poslední doby(31.1.2013)

[kráťas] Vykradený cedulky. Na druhou stranu, Paperman má větší spád a tolik nelepí.(2.3.2013)

Papír, rudá rtěnka, milé postavičky a krásná hudba. Jak málo stačí k tomu, abych byla okouzlena. A to beze slov.(4.3.2013)

Milý krátkometrážní snímeček o lásce na první pohled. :) Takové počiny se velmi příjemně sledují.(22.11.2013)

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=aTLySbGoMX0 80% - 4*(1.2.2013)

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9