Papíry

(festivalový název)
  • USA Paperman
Krátkometrážní / Animovaný / Komedie / Romantický
USA, 2012, 7 min

Krátký animovaný film s českým názvem Papíry sleduje příběh osamělého mladého muže v polovině minulého století v New Yorku. Jeho osud nabere nečekaný spád po náhodném setkání s krásnou ženou na jeho ranní cestě do práce. Mladík je přesvědčen, že dívku svých snů po letmém setkání navždy ztratil. Dostane však druhou šanci, když ji ve své kanceláři zahlédne v okně protějšího mrakodrapu. Nemá víc než své srdce plné citu, představivost a hromadu papírů, aby upoutal její pozornost… (oficiální text distributora)

Gemini

Úžasné. Naprosto nerealistický, magický feel-good krátký film se špičkovou stylizací barev i animace (respektive sladěnými animačními technikami) a excelentní gradací. Každý aspekt včetně hudby je dokonale vyladěný. Tohle jsou připomínky těch dob, kdy Disney neměl konkurenci. Ten Oscar je naprosto zasloužený. 100% ()

T2

taký nevšedný čierno-biely kratkometrážny filmy, ktorý svojou nápaditosťou poteší, Krátkometrážny film Paperman sa dá vidieť v kinách pred filmom Ralph Rozbi-to ()

H34D

Největší předností tohoto malého snímečku je vynikající vizuál, jak co se týče animace (kombinace kresby + počítačové animace), tak černobílé stylizace 50. let. Němý příběh mě trochu zklamal svou přitažeností za vlasy, ale důležitější je poetická atmosféra a ta zde funguje... 7/10 ()

Botič

Kraťas se srdcem na spravném místě! Duší jako SIGNS, tělem jako Webbův videoklip k písni Bad Day, avšak Paperman je mi něčím bližší, osobnější a upřímnější, než oba zmiňované projekty. ()

3DD!3

Budí to ty správné emoce, i když mi to připomínalo pár věcí co už jsem viděl. S jiným koncem (sražení vlakem nebo autem) by se to mohlo jmenovat Pomsta vlaštovek. ;) ()

Jezinka.Jezinka

Romantické, poetické, krásné. Když se dva mají potkat, tak se potkají. Že jsou to obšlehnuté Cedulky vcelku neva, romantiky není nikdy dost. ()

castor

Poetické a beze slov. Extrémně barevnému Raubíři Ralfovi předchází černobílý kraťas, který zasáhne nejednou špatně mířenou vlaštovkou z úřednických papírů. Zda zasáhne tu pravou z ranní cesty do práce, se divák dozví záhy, už od začátku se ale může kochat nad staromódní animací a atmosférou. ()

troufalka

Podobnost s Cedulkami je od počátku patrná. Kdybych viděla jen Papíry, líbily by se mi víc. Ale já viděla napřed Cedulky, takže už nejsem nezaujatý divák. :o) Ale oba filmečky mají cosi do sebe. ()

Davies182

Zejména ke konci se báječná romanťárna "zvrhne" v osudovou sci-fi, ale nevadí. Cvičit s divákovými emocemi pomáhá i hudba a celé je to prostě tak sympatické, že se v závěru nelze nelze neusmívat od ucha k uchu. ()

Tom_Lachtan

přítulně romantické cosi, onen podivuhodně "magický" prvek byl příjemný a pomohl s tvorbou skvělé atmosféry, jeden z nejzajímavějších kraťasů poslední doby ()

chezush

Papír, rudá rtěnka, milé postavičky a krásná hudba. Jak málo stačí k tomu, abych byla okouzlena. A to beze slov. ()

Oscars 2013 - výsledky

Oscars 2013 - výsledky