Papíry

(festivalový název)
  • USA Paperman
Krátkometrážní / Animovaný / Komedie / Romantický
USA, 2012, 7 min

Krátký animovaný film s českým názvem Papíry sleduje příběh osamělého mladého muže v polovině minulého století v New Yorku. Jeho osud nabere nečekaný spád po náhodném setkání s krásnou ženou na jeho ranní cestě do práce. Mladík je přesvědčen, že dívku svých snů po letmém setkání navždy ztratil. Dostane však druhou šanci, když ji ve své kanceláři zahlédne v okně protějšího mrakodrapu. Nemá víc než své srdce plné citu, představivost a hromadu papírů, aby upoutal její pozornost… (oficiální text distributora)

kajas

Možná beze slov, ale o to krásnější, něžnější a čisté. Půvabná animace, úchvatný hudební doprovod. Špička mezi kraťasy. ()

easaque

oproti vzpomínaným Cedulkám to bylo hodně podbízivé jako je u Walt Disneye zvykem, takže moc nelíbilo. [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

Aljak

Myslel som si, že to bude oveľa lepšie, ale akosi ma to vôbec nenadchlo. Taký priemer v žánri krátkometrážneho animáku, v podstate ničím výnimočný, ale zase aspoň malé rozptýlenie. Občas by som aj ja chcel žiť v nejakej animovanej rozprávočke plnej zázrakov, kde osud vždy zariadi, aby človeka priviedlo napokon k jeho šťastiu. ()

TommyLeeJape

Way better love story than Twilight. A je to bez keců! Pro animace od Mickeyho Mouse jsem měl vždycky slabost. Paperman je určitě šampión mezi animovanými kraťasy, co se loňského roku týče. ()

Pajky3

Docela pěknej kraťas, ale Pixar dělá prostě lepší, to se mu nedá upřít. Po tom ohlasu, co jsem se na to dočetl jsem čekal o dost víc, než jen divně se chovající papírové vlaštovky. ()

okkac

Moc pěkné, ale škoda, že ty vlaštovky se na konci začali chovat nadpřirozeně. Doufal jsem v něco racionálního, které ty dva svede dohromady. ()

tomeek

Fantastická výtvarná stránka a tolik různých nálad nacpaných do 7 minut, až člověk nechce věřit. Dlouho jsem neviděl nic tak pěkného :) Mnohem lepší, než Pixarovská "La Luna". ()

sir-dave

Hezký romantický příběh o dvou lidech při náhodném setkání. O tom "náhodném" by se vlastně asi dalo polemizovat.. Závěrečné střetnutí bylo už trochu přehnané. Šlo možná udělat lépe. Oceňuju nápad a jednoduchost. Černo bílá dodává na sympatické atmosféře. Můj favorit na Oscara 2013 mezi krátkometrážními animáky! ()

Doudis19

Ke konci dojem trošičku kazý násilné míchání žánrů romance se science fiction. Jinak se však jedná o příjemný kraťas s milou Disneyho animací a ohromně podmanivou hudbou, která podkresluje vynalézavé snažení o znovusetkání se s osudovou láskou. ()

VaHo

Jednoduché, originální, vtipné, romantické, sympatické. Asi nejlepší krátký animovaný film, jaký jsem kdy viděl. ()

A.Beech

Najlepší krátky animák, aký som videl. Ešte k tomu so super myšlienkou. Nevzdávaj sa, aj keď to už vyzerá, že si prehral. Jednoducho osud :) ()

Estrellita

Příběh o "Papermanovi" jsem určitě už někde viděla či četla, přesto mě tohle nenásilné zpracování překvapilo a potěšilo. Zajímavý vizuál (přestože černobílé snímky moc v lásce nemám) a napjatá atmosféra tomu jenom přidávají - člověk ví, že to celé určitě musí dobře dopadnout, jenom si není jistý jak se to stane. ()

Mr.Husts

Nádherně nostalgický a dojemný kraťoučký animáček od Dysneyho s nejstylovější animací, jakou jsem snad kdy viděl ( 3D co se tváří jako 2D v černobílém podání= skvost ) a taky kouzelnou hudbou, která dokonale vynahradí jakýkoli dialog. Parádní připomenutí dob, kdy ještě 2D animáky frčeli. Moc bych si přál aby k nim alespoň v téhle kombinované formě tvůrci animáků navrátili, kouká se na to mnohem lépe než na přemnožené plastické 3D pohádky dnešní doby. ()

Oscars 2013 - výsledky

Oscars 2013 - výsledky