Papíry (festivalový název)

Krátkometrážní / Animovaný / Komedie / Romantický

USA, 2012, 7 min

John Kahrs

Lisa Linder

Disney se rozhodl vstoupit na pole "kraťasů" a aby ne ve svém portfoliu má mistry animace a nádherných iluzí z Pixaru. Celé je to černobílé (až na rudé rty jedné krásky), němé a doplněné vkusným hudebním doprovodem a i díky kulisám velkoměsta dávno minulých let jsem se propadl do doby, kdy filmy ještě neuměly mluvit. Krátký osudový příběh o cestě za neméně osudovou láskou s prvky fantasy, kde je spousta krásných emocí a romantika čouhá z každého obrázku. Tak pojďme si udělat vlaštovku...(28.11.2012)

Hezký romantický příběh o dvou lidech při náhodném setkání. O tom "náhodném" by se vlastně asi dalo polemizovat.. Závěrečné střetnutí bylo už trochu přehnané. Šlo možná udělat lépe. Oceňuju nápad a jednoduchost. Černo bílá dodává na sympatické atmosféře. Můj favorit na Oscara 2013 mezi krátkometrážními animáky!(19.2.2013)

Asi nejsem cílová skupina :D. Pěkný, ale moc přeslazený ... A... až příliš nerealistický ... škoda. Samolítací vlaštovky prostě nejsou nic pro mě :D. Neříkám, že to není pěknej filmek, je, ale bral bych realističtější zápletku (př. poslední vlaštovka ji vypíchne oko ... a nebo ji alespoň trefí do hlavy :D)(24.4.2013)

Krátkometrážní černobílý snímek, který byl představen před snímkem Raubíř Ralf (Wreck-It Ralph), vypráví o mladíkovi, který se zakouká na nástupišti do krásné dívky právě díky kusu papíru. Velice dojemným, vtipným a milým způsobem (a samozřejmě pomocí všudypřítomného papíru a papírových šipek), si k sobě opět najdou cestu. Sympatický kraťas nabízí neotřelý a opravdu zábavný pohled na tak typické téma, jako jsou dva lidé, kteří se náhodou potkali, přeskočila mezi nimi jiskra, v zápětí se rozdělili a nějakým způsobem k sobě znovu hledali cestu. Tím nápadem byl obyčejný papír, který v sobě zázračně naakumuloval všechnu mladíkovu touhu a pomohl tak ke znovusetkání a možnému začátku nového partnerského života. Snímek je plný krásných, něžných okamžiků, které se snově kloubí s téměř éterickou hudbou Christophea Becka.(2.12.2012)

Úžasné. Naprosto nerealistický, magický feel-good krátký film se špičkovou stylizací barev i animace (respektive sladěnými animačními technikami) a excelentní gradací. Každý aspekt včetně hudby je dokonale vyladěný. Tohle jsou připomínky těch dob, kdy Disney neměl konkurenci. Ten Oscar je naprosto zasloužený. 100%(26.3.2014)

• - Krátký snímek kombinuje CGI grafiku s ručně kreslenou animací. 3D modely jsou tak "potaženy" ručními kresbami a software se stará o to, aby se nemuselo ručně kreslit všech 24 políček za sekundu. [Zdroj: fffilm.name] (DellEthing)

• - Hlavní postavy se jmenují George a Meg. (Larry12)

• - Snímek si odbyl svou premiéru v červnu 2012 na Annecy International Animated Film Festival, do běžných kin se dostal v říjnu 2012 s filmem Raubíř Ralf (2012). (Andrew78)