silentname

"7 Splinters In Time" je bez debaty špatným filmom. Nápad by to malo, potenciál tiež, no myslím si, že toto muselo vyzerať výborne na papieri a výsledný efekt je skôr ukážka ako to niekto nedokáže preniesť na plátno a podať divákovi tak, aby nemal chuť to počas sledovania vzdať. Napriek tomu, že ten film nie je ani nejako extrémne dlhý, tak pôsobí neskutočne natiahnuto a najmä je to ako keby ste sa pozerali na rozbité črepy niekoľkých svetov, ktoré sa nikdy nejako nevysvetlia a nevedia čo reálne spraviť. Keď dostaneme v expozícii záverečné vysvetlenie toho, čo sa vlastne udialo a prečo sa to udialo, tak to reálne konečne dá zmysel a zrazu si to prepojíme. Lenže problém v tom je, že nemali by sme potrebovať tonu expozície na konci, aby sme porozumeli príbehu, ktorý sa film snaží povedať. Dávam tam nejaké body za to, že som konečne pochopil o čo im ide, no reálne si vezmime aj koniec filmu. Ak je toto to, k čomu sme mali dospieť, tak potom sme na to tento film absolútne nepotrebovali. Vlastne prečo musíme ten koncept tak komplikovať? Aby to vyzeralo zaujímavejšie? Aby to diváci odtrpeli a nemali šajnu čo sa deje? Lebo rovnako ako Daniel sme zmätení absolútne všetci. A okrem toho tá práca s kamerou v tomto filme je fakt otrasná. Vyzerá to, ako keby to bol starý film vytiahnutý z archívu a tvorcovia nemali prachy na to, aby to natočili s poriadnymi kvalitnými kamerami. A okrem toho to nasvietenie je rovnako otrasné. Strašne veľa bielej a modrej, aby to vyzeralo futuristickejšie. No ďakujem. Austin Pendleton je podľa mňa dobrý vo filme a možno by som ocenil ešte aj Emmanuelle Chriqui, no inak je toto bordel, až sa mi to nechce veriť. Nepozerajte to. Myslím si, že je vonku oveľa viac kvalitnejších filmov o cestovaní v čase, ktoré sa dajú jednoduchšie sledovať. Toto je dlhodobé utrpenie, ktoré potom potrebujú zachrániť haldou informácií v expozícii. Ako som povedal... muselo to vyzerať skvele na papieri. Ale treba nájsť aj spôsob ako to správne preniesť na plátno. Lebo to sú dve úplne iné média. Hodnotenie: D ()

Mukade

neviem či je 1* aspoň trocha objektívna lebo som nemal chuť tú somarinu (zdalo sa) sledovať a tak som to len raz-dva popreklikával ()