poster

Tango libre

 • Francie

  Tango libre

 • Slovensko

  Tango Libre

Drama

Francie / Belgie / Lucembursko, 2012, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • d.beseda
  ****

  Pořád jsem nevěděl jak tento film ohodnotit. Byl to tedy pořádný úlet. Nejdříve mi to něčím připomínalo filmy Bohdana Slámy (první dvě třetiny filmu), ale okořeněné nenápadným humorem. Humor propukl až na konci filmu. Hořkosladké - místy až absurdní, ale něčím mě to oslovilo. Také jsem určitou dobu navštěvoval různé kurzy (sice ne přímo tango / bachata, merenge, salsa, ap.) takže jsem si hezky zavzpomínal. Nakonec po odstupu dávám "Tangu libre" 75%. -- Viděno v rámci 16. Festivalu Francouzského filmu (25.11.2013).(26.11.2013)

 • susanella
  *****

  Film ocení pravděpodobně zcela jinak tanečníci tanga a ti, kdo dosud netančili...příběh zcela odpovídá duchu tanga a osamělosti duší, které mu propadnou. A představitel Argentince, Chicho Fromboli, je ve své postavě zcela svůj a autentický...bolest, láska, utrpení, opuštění...to vše je zde přítomno stejně tak jako v tangu. Ano, píšu jako tanečnice, nejsem nestranná a proto mě tento film uchvátil. Konec se sice tragice příběhu vymyká, ale tango je třeba tančit!(4.8.2013)

 • emma53
  ***

  Skoro jsem se děsila konečných titulků s dovětkem "podle skutečné události". Šla jsem do toho kvůli Damiensovi, ale holt každému se jednou ruka utrhne. Připadala jsem si, jak píše Enšpígl v homosexuální věznici. Ale nenechte mýlit. Je to jinak. Možná to stačilo trochu učesat a bude to bezva komedie, jako drama je to velký omyl.(12.11.2019)

 • SaNcHeZ_cz
  ***

  Tango libre a cesta ke svobodě. Osobité vztahové drama, které nemá problém přeskakovat k jiným žánrům a střídat žánry a zacházet i k tredici nejen francouzské grotesky. Příjemně originální záležitost možná jen trochu kazí trochu nepřístupná první polovina. V té druhé ale režírující Frederic Fontayne nabízí dostatek svěžesti a nadhledu na to, aby se divák u filmu bavil. Pokud máte navíc vztah k tangu, není nad čím váhat. [60%](1.7.2013)

 • Enšpígl
  ***

  Celou dobu jsem měl za to, že film je poměrně originální vztahovka, kde hlavní osou příběhu je zvláštní milostný čtyřúhleník, ale posledních patnáct minut mě teda dalo pořádnou facku, v kontextu s předchozím stylem vyprávění jsem si připdal jak kdybych si najednou ocitnul v žánrově úplným jiným filmu. Když pominu fakt, že prostředí vězení si představuji přece jen více "špinavěji" a méně "svobodněji", neumím si například představit, že by nějákýmu vězni prošel útok na dozorce, ale možná se pletu. Scéna která alespoň v mých očích sraží film o další hvězdu je tanec tanga v podání věznů, při týhle scéně jsem si připadal krapet homosexuálně. Pochválit musím herecké výýkony, protože za nejsilnější složku filmu považuju právě jejich výkony, například JC toho ušlápňutýho ňoumu věřite naprvní pohled. Možná je škoda, že se děj nesnažil více přiblížit jednotlivé postavy, ale to by zase v sobě mělo jinou atamosféru. Jako celek považuju film za poměrně vydaření a originální, ale upadá v některých scénách a finále považuju za úplnou drtičku všeho na čem celou dobu film stavěl.(28.6.2013)

 • - Film byl v roce 2012 oceněn Speciální cenou poroty na Mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách a na Mezinárodním filmovém festivalu ve Varšavě získal cenu Grand Prix 2012. (FFilipCZ)

 • - Anne Paulicevich se se svým filmovým kolegou Francoisem Damiensem setkala při natáčení filmu JCVD (2008). To, co poté společně prožili, využil režisér Fréderic Fonteyne pro tento příběh. (Terva)