Reklama

Reklama

Tango libre

Trailer 1

Obsahy(1)

Tango není jen tanec. Tango je emoce, která vás pohltí.  Jean-Christophe (François Damiens) je rozpačitý, trochu nešťastný a velmi osamělý vězeňský dozorce a člověk bez historie i bez vyhlídek do budoucnosti. Jeho jedinou radostí je účast na tanečním kurzu argentinského tanga, na který chodívá jednou do týdne. Jednoho dne pozná nováčka kurzu – Alice (Anne Paulicevich). Setkají se i mimo hodiny tanga, když Alice navštíví svého manžela ve vězení, kde Jean-Christophe pracuje. JC je nepozorovaně vtažen do jejího složitého romantického života a nakonec pod vlivem nového citu porušuje všechny zásady a nepsaná pravidla, kterými se doposud v životě řídi.
Snímek belgického režiséra Frédérica Fonteyna (Pornografický vztah, Gillesova žena) odráží dusnou atmosféru vězení a v rytmu tanga mapuje složitou síť mezilidských vztahů. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (11)

emma53 

všechny recenze uživatele

Skoro jsem se děsila konečných titulků s dovětkem "podle skutečné události". Šla jsem do toho kvůli Damiensovi, ale holt každému se jednou ruka utrhne. Připadala jsem si, jak píše Enšpígl v homosexuální věznici. Ale nenechte mýlit. Je to jinak. Možná to stačilo trochu učesat a bude to bezva komedie, jako drama je to velký omyl. ()

SaNcHeZ_cz 

všechny recenze uživatele

Tango libre a cesta ke svobodě. Osobité vztahové drama, které nemá problém přeskakovat k jiným žánrům a střídat žánry a zacházet i k tredici nejen francouzské grotesky. Příjemně originální záležitost možná jen trochu kazí trochu nepřístupná první polovina. V té druhé ale režírující Frederic Fontayne nabízí dostatek svěžesti a nadhledu na to, aby se divák u filmu bavil. Pokud máte navíc vztah k tangu, není nad čím váhat. [60%] ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Celou dobu jsem měl za to, že film je poměrně originální vztahovka, kde hlavní osou příběhu je zvláštní milostný čtyřúhleník, ale posledních patnáct minut mě teda dalo pořádnou facku, v kontextu s předchozím stylem vyprávění jsem si připdal jak kdybych si najednou ocitnul v žánrově úplným jiným filmu. Když pominu fakt, že prostředí vězení si představuji přece jen více "špinavěji" a méně "svobodněji", neumím si například představit, že by nějákýmu vězni prošel útok na dozorce, ale možná se pletu. Scéna která alespoň v mých očích sraží film o další hvězdu je tanec tanga v podání věznů, při týhle scéně jsem si připadal krapet homosexuálně. Pochválit musím herecké výýkony, protože za nejsilnější složku filmu považuju právě jejich výkony, například JC toho ušlápňutýho ňoumu věřite naprvní pohled. Možná je škoda, že se děj nesnažil více přiblížit jednotlivé postavy, ale to by zase v sobě mělo jinou atamosféru. Jako celek považuju film za poměrně vydaření a originální, ale upadá v některých scénách a finále považuju za úplnou drtičku všeho na čem celou dobu film stavěl. ()

AlexanderK 

všechny recenze uživatele

Na kurzech tanga se seznámí vězeňský dozorce se ženou, do které se zamiluje. Podruhé se s ní setkává ve vězení, když tam přijde navštívit svého manžela. Nevědomky se tak zamotá do spletence vztahů kolem Alice. Motiv tanga snímkem prostupuje jako symbol svobody, které se hrdinům nedostává, a zároveň vášně, která vede jejich minulá i současná rozhodnutí. Film kombinuje dramatické prvky při vykreslování života vězňů a jejich rodin s nezapomenutelnými komickými momenty, jakým je například taneční scéna, v níž se spolu vězni učí tančit tango. Závěr však působí příliš uspěchaně a pitoreskně. ()

d.beseda 

všechny recenze uživatele

Pořád jsem nevěděl jak tento film ohodnotit. Byl to tedy pořádný úlet. Nejdříve mi to něčím připomínalo filmy Bohdana Slámy (první dvě třetiny filmu), ale okořeněné nenápadným humorem. Humor propukl až na konci filmu. Hořkosladké - místy až absurdní, ale něčím mě to oslovilo. Také jsem určitou dobu navštěvoval různé kurzy (sice ne přímo tango / bachata, merenge, salsa, ap.) takže jsem si hezky zavzpomínal. Nakonec po odstupu dávám "Tangu libre" 75%. -- Viděno v rámci 16. Festivalu Francouzského filmu (25.11.2013). ()

Galerie (30)

Zajímavosti (2)

  • Anne Paulicevich se se svým filmovým kolegou Francoisem Damiensem setkala při natáčení filmu JCVD (2008). To, co poté společně prožili, využil režisér Fréderic Fonteyne pro tento příběh. (Terva)
  • Film byl v roce 2012 oceněn Speciální cenou poroty na Mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách a na Mezinárodním filmovém festivalu ve Varšavě získal cenu Grand Prix 2012. (FFilipCZ)

Související novinky

Nová přehlídka francouzského filmu v Praze

Nová přehlídka francouzského filmu v Praze

17.05.2014

Francouzská kinematografie oslovuje tradičně široké masy diváků, a tak se distribuční společnost Film Europe Media Company rozhodla zrealizovat festival Crème de la crème, kde slovenským divákům… (více)

Reklama

Reklama