Cena života (amatérský film)

Krátkometrážní / Drama / Psychologický

Česko, 2012, 1 min

Michal Kubelka
  • papaguy

Ale lidi, je to amatérský film, no tak. Když si někdo na Predátora natočí nějaký fun snímek, sází se tomu hvězd... A když někdo natočí kraťas "ze života", jsou z toho všichni celí špatní. Co hodnotím kladně: bílá trička zafungovala jako úplně geniální filmová zkratka. Autoři si to bohužel hned zase pokazili tím, že slečně pod bílím tričkem prosvítá černá podprsenka. Nejsem si jist, jestli do takové stylizace černá podprsenka patří. Leda že by to byla nějaká hlubší myšlenka, kterou bohužel není možné v krátkém prostoru komentáře rozvádět... ---- POZOR SPOILER ---- Je ovšem sporné, jestli se může sebevrah dostat do nebe. ---- KONEC SPOILERU ---- Nebe je místo (alespoň v našem kulturním rezortu), kam se sebevrazi běžně nedostanou. Pak bych také měl připomínku k logice výběru názvu. Např. kdyby se to jmenovalo "Bez, tebe nemůžu žít", nebo "Láska až za hrob"... Ale "Cena života"? Také by se u toho herci nemuseli uculovat. I přes uvedené výhrady se domnívám, že podobné snímky mají mít své místo na ČSFD. Každopádně musím ocenit odvahu tvůrce to sem dát. Protože kdyby ji neměl, neměli by lidi kam psát svoje hejty...(29.5.2016)

• Radko

Nenávistné hodnotenia celkom nechápem. Isteže - nič prevratné, ani formálne dokonalé sa nekoná. Len prostý, skomprimovaný príbeh zúfalstva z lásky končiaceho neuváženým činom do jednej minúty. Sympatická je dĺžka, hudba, absencia slova a využitie rekvizít, ktoré priniesla ulica, či byt. Áno, je to amatérčina, no rozhodne nepôsobí nejako mimoriadne príšerne. Neobralo ma to ani zďaleka o toľko času než väčšina dvoj-či viachodinových kinospektáklov zbabraného života, či večných zúfalo-nešťastných lások, o ktorých sa tunajší komentárori často nadšene rozpisujú. Tieto kino - výplachové nudy majú zhruba rovnaké myšlienkové posolstvo ako komentovaná minúta. Niečo v zmysle, že život mnohých je v oveľa väčších sračkách, takže my si vlastne žijeme celkom fajn, na čom je mimochodom založená aj drvivá väčšina spravodajstva.(16.1.2013)

• Ketri

Psychologický, drama až skoro thríler. Nu což, negativní reklama láká více. Měla bych ještě poznámku k Aelitině úvaze. Já myslím, že zde to autor vyjádřil naprosto jasně. Milou je třeba následovat v co nejkratší době, neboť za prostěradlem se ukrývají další zájemci a pak by mu ji mohl přebrat třeba kdosi, kterému chyběla ještě jedna do 72.(19.12.2012)

• Aelita

Tolik spěchu ... Kdyby počkal, až za pár týdnů, nanejvýš měsíců z něj vyprchají tzv. hormony zamilovanosti, zjistil by, že se lidé mění i střídají, potřeby zůstávají. Homer Simpson je dobrým příkladem životní odolnosti a nezmaru – nelpět, nezasekávat se na něčem, nepřemýšlet zbytečně a marně, více se radovat každodenním dostupným věcem. Jinak prostěradlo jako nebe? Originální. Jednu hvězdičku za odvahu nazývat to filmem.(1.12.2012)

• ecceHOMMO

Ja natočiť takýto šplech, tak sa to hanbím ukázať čo i len jednému človeku, nie to ešte zverejňovať. Je to amatérsky film, takže nikto asi nemôže čakať, že to bude po technickej stránke dokonalé, ale v tomto kvázi filme nie je ani len náznak snahy o kvalitu. A nielen technickú. Ono to vlastne skončilo vystihujúc dokonale celé toto (aj som chcel napísať dielko, ale to sa nedá) video: priblblé úsmevy od ucha k uchu. No z teba sa takto filmár nestane pane Kubelko (pardón Kubelka). A ak náhodou áno, pán Boh s nami.(13.1.2014)

• - Závěrečná scéna s bílým pozadím se natáčela pouze pomocí bílého prostěradla přichyceného na prádelní šňůře. (MikeCool)

• - Krátkometrážní film byl natočen kvůli soutěži s názvem „Můj příběh v minutě“.  (MikeCool)

• - Na celém jednominutovém snímku se pracovalo dohromady 5 hodin. (MikeCool)