Ninja 2: Pomsta

• USA Ninja: Shadow of a Tear (více)

Těhotná manželka mistra bojových umění Caseyho Bowmana byla zavražděna. Ztrátou zlomený Casey pomalu ztrácí důvod žít, dopředu ho žene jen neuvěřitelně silná touha po pomstě. Bowman se domnívá, že vrahem milované ženy je obávaný mafián Goro. Na pohřbu se setká s bývalým studentem Nakabarou, který mu nabízí trénink ve své škole bojových umění v Thajsku. Zprvu to odmítá, pak se rozhodne, že tam odjede. Při jednom zápase s Nakabarovým studentem Casey ztratí nervy a začne útočit skutečnými údery. Nakabara ho nabádá, že se musí naučit ovládat své emoce. Aby byl Casey schopen vypátrat a porazit svého protivníka, musí povýšit svoje bojové schopnosti na novou úroveň. (Nova Cinema)

verbal

Už se nemůžu dočkat, až jednou najdou nějakého kataristu, který bude umět i hrát a nebude se lépe vyjímat v růžových, baletních šatičkách v čele úderné falangy na gájprajdu. Ač mi tedy Skot Asskins opět vyhřál obývák a měl jsem při pohledu na něj nutkání vytrhat si chlupy z nosu, depilovat hrudníček a mohutně se nacákát nějakým květinkovým, estrogenovým puchem od Versáčeho, jedná se o příjemně klasickou, dobře natočenou mindžijádu s kulantní taneční choreografií. ()

Malarkey

Když se spojí Isaac Florentine a Scott Adkins, je o kvalitní bojové scény zaděláno. A na těch se to také zakládá, protože příběh jako takový je brutálně béčkový. Stejně tak, jako některé záběry, které stále potvrzují to, že Isaac se má hodně co učit. Nicméně na druhou stranu, béčko je to tak povedené, že by byla škoda ho tady neohodnotit méně jak čtyřmi hvězdičkami. ()

T2

Rozpočet $2,6miliónaTržby Celosvetovo $543,000▐ Scott Adkins je herecky takmer v tej istej polohe v každom filme ale dobre, pre daný žáner akčný béčkový film to je vyhovujúce, príbeh klasický nástrel, kde nie je čím prekvapiť ale pokiaľ pozrieme na akciu tak tu sa dá pochutnať, akčné kúsky sú prevažne dobre nasnímané a majú slušný zápal, choreografiu, neomrzia ani na x-krát /60%/ ()

Adrian

Florentine s Adkinsom nesklamali a prinasaju bojovku roku a u mna osobne zdaleka vpredu mavaju dozadu smerom k Special ID a aj Tom Yum Goong 2. Bojovka preto, lebo z nej naozaj srsi na divaka krativita v choreografii (a to prekvapivo aj bez Larnella Stovalla), samotne suboje su dostatocne kontaktne, prierazne a tvrde. Strih snazenie ucastnikov nekazi, ale podporuje. B-ckovost deja je tu povinna, rovnako aj herecka prkennost vsetkych zucastnenych, i ked netvrdim, ze to vo vysledku aspon trocha nezamrzi. Velka spokojnost...a teraz mozem uz radostne ocakavat bliziacieho sa krala v tomto odvetvi... Raid 2 :-) ()

Fr

,,CASEY. JSOU TADY JEN DVĚ MOŽNOSTI. BUĎ SPOJÍME SÍLY. NEBO JEDEN Z NÁS BUDE MUSET ZEMŘÍT.…“ /// Poté, co Namiko vodvezou v pytli, nechce Casey jen tak sedět a čučet na flek vod krve. Nadešel čas zanechat za sebou haldu mrtvol a provonět Barmskou džungli kouřem… Zručně provedený béčko i pro ty, což vzpomínaj na dobu, kdy se v černým voblečku proháněl Americkej ninja. Fláknu 3*, páč vzpomínka na starý časy v novým hávu neuškodí… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nechápu, proč mám podstoupit zkoušku ohněm. 2.) Ve skladu se nám začal ztrácet vostnatej drát. 3.) Thx za titule ,,Bac“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ ne ()

EvilPhoEniX

Nejlepší akční DTV film roku ? Možná! Scott Adkins je ve formě připraven na revenge své ženy a nakonec porazí mnohem větší komplot než očekával. Film je zatížený úžasnými fighty,které jsou skvěle sestříhané,dynamické,ale negradující. Půl hodinové finále je už slast pro milovníky Martial arts filmů,kde si příjde každý z nás rozhodně na chuť. Pátou hvězdu nedávám,jelikož mě letos už rozsekalo petiminutové úvodní intro z filmu Nightfall,což bylo rozpočtově mnohem výše a drsnější martial art jsem roky neviděl a nejspíš už ani neuvidím, ale jinak hodně slušné a zábavné akční béčko. ()

JFL

Ještě okázale hloupější scénář než v jedničce (což už je co říct) a angažování ke všemu svolných thajských bijců dělá z druhého "Ninji" náramně nevyváženou, ale o to zábavnější podívanou. Klasické americké ninja bijáky, které nám nadělila továrna na brakové sny Cannon Films, nabízely unikátní kombinaci přímočaré klišovitosti, směšně překombinované mytologie a ohromnou porci klukovské naivity, a přesně na tento mix navazuje také Adkinsova a Florentineho série. Ve dvojce se tvůrci po společné lekci v efeknosti na "Undisputed 3" vykašlali na natáčení ve studiových exteriérech a na CGI dokreslovačky evokující "The Room" a soustředili se na perfektní ztvárnění soubojů a akčních sekvencí. Právě v úžasné symbióze Adkinse, choreografie a kamery leží hlavní síla sequelu. Až si člověk přeje, aby film měl ještě bazálnější scénář, protože každá minuta, kdy se řeší nějaké ninjovské pletichy jen oddaluje další skvostně koncipovanou akční sekvenci. ()

Flipnic

Neskutečnej nářez!! Neskutečnej peckoidní martial arts nářez, kterej mi po dlouhý době dal úplně všechno, co jsem od dětství na těchto filmech miloval!!!! Adrenalin mi tekl ušima, rval sem si vlasy nadšením!!! Jednoznačně se jedná o nejlepší Florentainův film a stejně tak Adkinsnův... První Ninja (2009) byla srajda (pro mne 3/5). Takhle měl vypadat už první počin těchto dvou kámošů. Zapomeňte na původního Ninje, zapomeňte na všechno, co jste od Adkinse viděli ... tohle je ta opravdová MARTIAL ARTS řežba nejtěžšího kalibru s pořádným rozpočtem, excelentním lookem, minimálním střihem (!!!!!), brutalitou, souboji všech možných bojových stylů, pořádná porce pomsty, a navrch i souboje se zbraněmi, které se překvapivě skvěle povedly a vůbec mi nevadily, naopak jsem čuměl jak puk, co to tam Adkins vyvádí s mečem, tyčí, kálí sticks, noži, hvězdicemi, řetězem, ninjovskými srpy (oficiálně nejbrutálnější zbraň ninjů ...) a já nevím čím vším ... Ale nemyslete si, že když vyjmenovávám všechny ty zbraně a ještě jsem jich dost opomněl, že je to nějaká vyloženě ninjovská řežba. Kdepak, zbraně jsou zde zastoupeny tak z 20% fightů a zbylých 80% fightů si dává Adkins v dokonalé ... a tím myslím DOKONALÉ (!!!!) choreografii soubojů, jaké jsem neviděl opravdu hodně dlouho, nepočítám-li asijskou pecku Special ID (2013) s konkurentem Donnie Yenem ... K ději není moc co popisovat. Adkinsnovi jako učiteli v DOJO zabijí v noci těhotnou manželku a od té chvíle se nastartuje akce tak, že Adkins řeže všechny a všude (jíné dojo školy, ulice, hospody, vězení, prales, základna mafiánů, ...) !!! Mezi jednotlivými akcemi není ani 5 minut přestávka!! Maximálně 2 minuty na posun v ději a opět řežba a opět ...a divák mého typu jen třeští oči a nechápe, kolik soubojů, technik, stylů, Adkins i jiní kaskadéři předvádí ... kolik jich složil se nedopočítám a podle traileru jsem opravdu tohle, tak strašnej masakr, nečekal. Adkins je jak nezastavitelný tornádo, který uhání šíleným tempem po celou stopáž filmu a masakruje tak obrovský počet nepřátel, že to nejde v té rychlosti ani "počítat" ... Finále je pak vygradované do té nejvyšší TOP martial arts filmové kvality, kdy se Adkins utká se třemi zásadními záporáky po sobě a musím uznat, že Ti opravdu umí (!!!). Úžasné souboje na jaké jsme zvyklí z Undisputed 2 a 3, ale co se týče souboje s Kanem Kosugim, to jsem šel už prostě do kolen!!! Kane Kosugi je syn opravdového japonského velmistra v bojových uměních, zejména "ninjitsu", který trénoval svého syna již od dětství a obsazoval ho do svých "ninja Béček". Zde pak zkušené oko spočine právě na Kane Kosugim a musím uznat, že ten týpek je ještě lepší, než Adkins ... Prostě tréning od velmistra od 4 let se nezapře a ať je Adkins sebelepší a osobně ho zboňuju, na Kaneho by neměl ...Ještě bych se zmínil o některých detailech již pro zasvěcené uživatele do bojových umění ... Adkins je ďábel,co se týče souboje nohama, stejně tak je perfektní na zemi a v lámacích technikách rukou, páky, vykloubení atd. Co mu ale evidentně chybí je průprava boje holýma rukama. Nechci tvrdit, že by nebyl dobrý, ale srovnávám s jinými mistry (Donnie Yen, Tonny Jaa a Iko Uwais jsou větší praktici a jejich styl boje rukama Adkinse přesahuje o mnoho levelů ...). Ale to jen tak na okraj, ty parádičky a brutální kopance, které Adkins rozdává, jsou jak kopačky od koně a asi by běžného člověka zabily... :-) Jinak tohle je film pro příznivce martial arts a filmů o pomstě, je to oslava 80.tkových ninjovských filmů s Dudikoffem a Sho Kosugim ... a je to oslava výtečná, je to vybroušený diamant!! Nejde mi nesrovnat s nedávno vyšlým konkurenčním martial arts flickem Special ID (2013) s Donnie Yenem. Nikdy jsem si nemyslel, že to takto dopadne a kdybych se vsadil, tak bych prohrál, ale Ninja 2 překonává Special ID ... a to klobouk dolů, že se amíci zmohli na takovou megabombu ... Teď už jsem shlédl "ty běžné" očekávané martial arts flicky a nemůžu se dočkat dalších dvou, a to SOUBOJ TITÁNů -> Tonny Jaa (Tom Youm Goong 2) versus Iko Uwais ( The Raid 2: Berandal) ... Uvidíme ... ;-)) () (méně) (více)

Lateef

Na sklonku roku 2013 se znovu po období zvaném PZPPOP (Po Zlomeninách Pusto, Po Otočkách Prázdno) otvírají brány říše Bojových filmů a jejich protagonistů. Svoje protažená, blesková a neunavitelná svalová vlákna přišel předvést Scott "Pokladnice nebeských kopů" Adkins - první z Velké Řezací Trojice (spolu s Jaaem a Uwaisem). Velkým lákadlem jest choreografie Tim Mana: nápaditá, atraktivní, plná roznožek, otoček, jednoduchých i vzdušných kopů, obratů, strhů a akrobatických fines (dvě nebo tři jsou mimořádné!). Rukopis režiséra Florentina bohudík znatelný, souboje jsou přehledné a zasazené do nejrůznějších prostředí. Děj je logicky holý a béčkový, ale na něco se prostě ty bojové korálky navléci musejí. Shrnuto: Adkins ukázal skvělou fyzickou připravenost a nezbývá než se těšit na Tonyho "Zabijácké dítě z džungle" Jaa ve druhém díle Tom Yum Goong a hlavně na Iko "Indonézská Pentjak střela" Uwaise v Berandalu... ()

H34D

Wow, Isaac Florentine umí natočit kontaktní souboje jako málokdo! Perfektně přehledné, masivně energické a se skvěle použitými (a nikoli nadužívanými) zpomalovačkami. Akce je opravdu špičková a její celkové množství se pohybuje v nadprůměru. Příběh je samozřejmé béčkový, možná až zbytečně naivně a stupidně béčkový, ale dá se to přežít. Horší je, že s postavou Caseyho je nakládáno jako s polobohem. Scott Adkins zkrátka do zdejšího prostřední nezapadá nejen ksichtem, ale i aurou, kterou mu režisér apriori přiřknul. V žádném momentu filmu o něj nemáte strach, jeho soupeři jsou až nedústojní a to je škoda. Už přeci Fist of Legend jasně ukázal, že charisma musi být na obou stranách bojiště. Nakonec ale stejně 4*. :) 7/10 ()

Segrestor

Každý den není posvícení a tak i v životě amerického ninji nastane okamžik, kdy vytáhne kostlivce své ženy ze skříně, dá mu nůžky s otočkou a odkvačí za kamarádem s prosbou o pomoc, aby se pomstil na nějakém druhořadém dýlerovi. Co čert nechtěl, dýler o tom věděl kulový a tak americkému ninjovi zbudou jen oči pro pláč. Náhoda však tomu bude chtít a on nakonec vraha své vietnamské manželky pomstí. Pár slušných bitek potěší, ale jinak je to dost prostý film, který může zaujmout snad jen pár kluků z prváku našich SOU. ()

TheDarKnig

První setkání s vražednou mašinou Adkinsem (no, dobrá, byl jsem s ním už i v Exp2, ale abych řekl pravdu, ten film byl po většinu akce tak mdlý, že mi asi zcela unikl.. vážně, musel jsem si dohledat, kdo to vlastně byl a i pak jsem si nevzpomněl, jaký boj to s ním vlastně byl) a pravděpodobně jsem si lépe vybrat nemohl. Soudíc ze screenů Undisputed série, tam hraje nějakou zarostlou mlátičku, vězeňského typu, takže nebýt toho, že vím, že to byl i tady on, málem bych ho nepoznal. A to by byla škoda. Protože i když nedosahuje kvalit některých asijských monster, na Evropana doslova vyráží dech. A min. v tomhle filmu by se před ním opravdu měly všichni zlovolní či podivní šikmoocí padouši rychle klidit z cesty. Naneštěstí, nikdo tak nečiní, všichni k své velké smůle. Po stránce soubojové a choreografické tedy hezká jednička. Nicméně, finále mi přišlo značně odbyté, rozhodně chybělo více „ninja“ projevů, tedy zabíjení buď někde ze střechy nebo pomocí těch krásných serepetiček a příběh byl opravdu zase nepřekvapivě banální až to někdy bolelo. Herecké výkony netřeba ani zmiňovat. Navíc to přes hezkou akci nepředvedlo dostatek nápaditosti a využití zajímavých prostředí taky nebylo dotaženo do konce. Ve finále tedy hezká trojka. 6/10 ()

sniper18

Je to celkom dobrý akčný film so Scottom Adkinsom, ktorý je pokračovaním slušnej jednotky. Má dosť dobrý príbeh o prvotriednom bojovníkovi, ktorý svoje schopnosti využíva len pre športové účely a nechce nič iné, len si žiť pokojným životom so svojou milovanou manželkou. Lenže tá je zavraždená a keďže už nemá čo stratiť, urobí všetko preto, aby dostal tých, čo za to môžu a stopy ho privedú až k vplyvnému šéfovi drogového kartelu v Mjanmarsku. Spracovanie nie je zlé, ale aj tak ma sklamalo. Ešte spočiatku to vyzerá nádejne, zaujímavý úvod z minulosti, slušná prezentácia hlavnej postavy, či už fyzicky, ale aj charakterovo a ubehne len pár minút a už dôjde aj k zásadnému bodu, smrti manželky, takže ideálna úvodná fáza. Lenže samotný prvok pomsty, ktorý mám v tomto žánri veľmi rád tu nie je moc dobre podaný, tie motivácie ma nezaujali, pričom aj v závere príde jeden zvrat, ktorý to ešte viac naruší. Tiež sa tu príliš využíva japonský štýl, čo v amerických akčných filmoch moc nemusím, no hlavne to začne byť dosť stereotypné, či už tempom, ale hlavne jednotlivými typmi situácií, ktoré mi prišli až moc podobné a tak už v polovici som sa toho prejedol. Rozhodne to nie je zlé, pozerať sa na to dá až do konca, ale nebavilo ma to ani zďaleka tak, ako by som chcel. Akcie je tu plno a je aj celkom slušná. Tvoria ju očakávane takmer výhradne súboje, ktoré majú vydarenú choreografiu, sú dobre natočené, pričom nechýbajú ani dlhšie zábery bez strihu, pôsobia dynamicky a drsne, keďže občas poteší aj nejaká zlomenina, prípadne použitie reznej zbrane. Len je tu jeden väčší problém, väčšinou sú až príliš podobné po všetkých stránkach, kvôli čomu som už tie neskoršie sledoval bez väčšieho záujmu. A občas poteší aj nejaká tá tichá likvidácia, no kľudne ich mohlo byť aj viac. A najviac sa mi páči asi súboj v bare. S hereckým obsadením som nadmieru spokojný, Scott Adkins je tu ten správny sympaťák, ktorý je navyše v akcii drsný, ako sa patrí, poteší aj Kane Kosugi, postava manželky a niekoľko výraznejších záporákov, len mohli mať viac priestoru. A čo sa týka réžie a technickej stránky, určite by to chcelo o niečo vyšší rozpočet, keďže vizuál mi prišiel občas dosť lacný, ale napriek tomu si Isaac Florentine zaslúži pochvalu, vyťažil z toho snáď maximum, má to obstojnú výpravu a stále kvalitne natočenú akciu. Škoda, veľmi by som chcel dať lepšie hodnotenie, Adkins a aj Florentine by si ho zaslúžili, ale k tomu by som potreboval trochu vylepšiť dej, alebo väčšiu rozmanitosť akcie. No aj tak sa to rozhodne pozrieť oplatí. 67% ()

Hitman_47

Splněný sen ! Když vidíte, že vyšel nový film s mlátičkovým polobohem v hlavní roli, tak vás zajímá jen jedna věc: "Kolika kreténům hlavní hrdina rozkope řiť na 333 půlek (a jo, vim, že je to nemožné... jako ty půlky ... jako liché .. no, to je jedno)". Navíc, tenhle film by měl mít subplot ve znění "Nasraný Scott Adkins nakopává sranice každému asiatovi, na kterého narazí". To jediné potřebujete vědět. Nic jiného se tu vlastně neděje. Tahle euforie je mimo jiné způsobená i naprostým zklamáním Special ID, kde byl poměr keců a fajtů 80:20 (navíc i ta choreografie stála za vyližprdel). Tady Adkins kope do všeho, co se mu postaví do cesty, dává 5 kopaček za letu, a stíná hlavy kobrám katanou. Scénář měl maximálně tak 50 stránek ... ale koho to kurva zajímá, my všichni stejně jen čekáme jak bude vypadat další bitka, takže nesmysly typu "prázdná místnost a Adkins schovany za kamerou" nebo "Adkinsovy perfektně padne každý oblek od metr pade vysokého asiata" milerádi přehléneme :) ()

castor

A já se docela bavil. Děj jsem prakticky neřešil. Když se hbitý Brit Scott Adkins pokouší po nepřirozené smrti manželky o emoce, je stejně zoufalý jako devadesát procent jemu podobným akčních bijců. Atmosféru let osmdesátých už navíc nikdo nezopakuje, ba se jí ani nepřiblíží. Zraky i naděje se tak ubírají výhradně na akci. Ta je téměř permanentní a musí se líbit. A to i přesto, že z véháesek bojových filmů už tak maximálně utíráme prach, pokud už dávno neskončily v koši. Tenhle Ninja nabízí nápaditou choreografii, na danou produkci velmi slušnou kameru a několik nebeských kopů, které zná Belgičan Jean-Claude možná tak akorát z videoher. Souboje jsou navíc přehledné a bez zbytečného střihu, takže na béčkový děj rychle zapomeneme. 60% ()

Wacoslav1

Ha tak pro mě solidní zklamání a fakt mi zase poněkud uniká z čeho jsou tu všichni tak vycákáný. Na druhou stranu nejedná se u mě o žádný extra překvapení. Já prostě nemůžu režisérovi Florentinovy a jeho stylu přijít na chuť a tenhle film mi to spíše potvrdil než vyvrátil. U mě jsou prostě jeho filmy přechválené a rozporuplné jakože souboje umí točit jako nikdo o tom žádná. Krásná přehledná kamera a nápaditá choreografie je tu vždy. Hlavně umí pak naplno využít Adkinsových bojových schopností. Problémem je, že po stránce děje jsou ty filmy vesměs, tak neuvěřitelně retardovaný, že to uráží i mě a to je co říct no a to je přesně problémem tohohle filmu. Zkrátka něco jako příběh tu prostě neexistuje už jednička mi přišla úplně blbá, ale tam odvyprávěli aspoň něco málo, tohle je odfláknutý ještě víc, vůbec jsem se do toho děje nedostal. Vlastně se dá říct, že je to jenom taková stupidní splácaná vata určená k tomu aby zaplnila prázdnej prostor a zároveň ještě posloužila pro vytváření soubojů. Jako, že vždy je tu všechno směřovaný jenom k tomu aby to Adkins nandal těmhle týpkům, což ho přivede k jiným týpkům, aby seřezal nějaký další týpky. Prostě stupidita na entou, jo a aby jste si nemysleli, tak vy kdo mě znáte víte, že nejsem filozof abych v akčním béčku hledal smysl nebo poselství, ale tohle už je prostě moc i na mě. Takže abych to shrnul fajty jsou to jediný co se dá na filmu ohodnotit kdyby tu byli jenom masakry bylo by to na pět hvězd. Všechno ostatní je na odpad. Podobně jsem to měl i u prvního Ninji tam jsem se teda nakonec přiklonil ke třem hvězdicím, tady tak neučiním. Už z toho důvodu, že mi to teda fakt příjde přehnaně nadhodnocený. Lidi proberte se. Prej akční béčko roku?! Pche ani náhodou. 45% ()

Davies182

Týýýjovkatosevážnětakrychlehejbouanebotojecelýpřetočenýdopředu? Neo je oproti Caseymu slimák, v souboji s tímhle "agentem" by Vyvoleného seškrábávali ze zdi! Scénárista si možná zaslouží pár na holou, a moc se nevyplatí brát příběh ani z poloviny vážně, ale ty bitky... ty jsou fakt něco. Adkinse bych po Undisputed III skoro nepoznal. ()

Xmilden

Zcela určitě lepší než jednička. Nicméně, přestože souboje jsou vynikající a Scott Adkins je neskutečně snaživej bijec. Nemůže ani tento fakt zakrýt špatnou zápletku a nepřesvědčivé herecké výkony. Škoda, trošku lepší příběh a zcela určitě by se jednalo časem o poměrně solidní bojový kulťák. I přes tyto nedostatky je ovšem akční stránka na míle vzdálená Van Dammovkám a na několik světelných let Stevenu Seagalovi. 55% ()

Shakers

Prvý diel nebol žiadný zázrak, ale po akčnej stránke bolo na čo kukať a podobne je tomu aj tu. Florentine a Adkins už niečo majú za sebou a v každom ich filme je to cítiť. Dej aj keď je jednoduchý mi prišiel lepší, aj keď emócie a presvedčivé herectvo tu čakať rozhodne nemožme. Film je stavený predovšetkým len na akcii ktorej je to požehnane, je ešte viac premakanejšia a to isté platí aj o kamere. Tento film vám ponúkne len brilantnú choreografiu a nič viac, takže ak hľadáte presne toto ste na správnom mieste, ak nie, pokračujte ďalej. 65% - 3* ()