Ninja 2: Pomsta

• USA Ninja: Shadow of a Tear (více)

Těhotná manželka mistra bojových umění Caseyho Bowmana byla zavražděna. Ztrátou zlomený Casey pomalu ztrácí důvod žít, dopředu ho žene jen neuvěřitelně silná touha po pomstě. Bowman se domnívá, že vrahem milované ženy je obávaný mafián Goro. Na pohřbu se setká s bývalým studentem Nakabarou, který mu nabízí trénink ve své škole bojových umění v Thajsku. Zprvu to odmítá, pak se rozhodne, že tam odjede. Při jednom zápase s Nakabarovým studentem Casey ztratí nervy a začne útočit skutečnými údery. Nakabara ho nabádá, že se musí naučit ovládat své emoce. Aby byl Casey schopen vypátrat a porazit svého protivníka, musí povýšit svoje bojové schopnosti na novou úroveň. (Nova Cinema)

castor

A já se docela bavil. Děj jsem prakticky neřešil. Když se hbitý Brit Scott Adkins pokouší po nepřirozené smrti manželky o emoce, je stejně zoufalý jako devadesát procent jemu podobným akčních bijců. Atmosféru let osmdesátých už navíc nikdo nezopakuje, ba se jí ani nepřiblíží. Zraky i naděje se tak ubírají výhradně na akci. Ta je téměř permanentní a musí se líbit. A to i přesto, že z véháesek bojových filmů už tak maximálně utíráme prach, pokud už dávno neskončily v koši. Tenhle Ninja nabízí nápaditou choreografii, na danou produkci velmi slušnou kameru a několik nebeských kopů, které zná Belgičan Jean-Claude možná tak akorát z videoher. Souboje jsou navíc přehledné a bez zbytečného střihu, takže na béčkový děj rychle zapomeneme. 60% ()

Claw

Neskutečný peckoidní martial arts nářez, který mi dal úplně všechno, co už od dětství na těchto filmech miluji!!! Adrenalin mi tekl ušima, rval jsem si vlasy nadšením!!! Jednoznačně se jedná o nejlepší Florentinův film a stejně tak Adkinsnův... První "Ninja" byla srajda (pro mě 3/5). Takhle měl vypadat už první počin těchto dvou kámošů. Zapomeňte na původního "Ninju", zapomeňte na všechno, co jste od Adkinse viděli... Tohle je ta opravdová MARTIAL ARTS řežba nejtěžšího kalibru s luxusním vizuálem, minimálním střihem (!!!!!), krutou brutalitou, pořádnou porcí pomsty, souboji všech možných bojových stylů a navrch zde máme i souboje se zbraněmi, které se překvapivě skvěle povedly a vůbec mi nevadily, naopak jsem čuměl jak vyvoraná myš, co to tam Adkins vyvádí s mečem, tyčí, noži, hvězdicemi, řetězem, ninjovskými srpy (oficiálně nejbrutálnější zbraň ninjů...) a já nevím čím vším... Ale nemyslete si, že když vyjmenovávám všechny ty zbraně a ještě jsem jich dost opomněl, že je to nějaká vyloženě ninjovská řežba. Kdepak, zbraně jsou zde zastoupeny tak z 20% fightů a zbylých 80% fightů si dává Adkins v dokonalé a tím myslím DOKONALÉ (!!!!) choreografii soubojů, jakou jsem snad ještě nikdy neviděl… K ději není moc, co popisovat. Adkinsnovi jako učiteli v dojo zabijí v noci těhotnou manželku a od té chvíle se nastartuje akce tak, že Adkins řeže všechny a všude (jiné dojo školy, ulice, hospody, vězení, prales, základna mafiánů...)!!! Mezi jednotlivými akcemi není ani 5 minut přestávka!! Maximálně 2 minuty na posun v ději a opět řežba a opět... a já jen třeštím oči a nechápu, kolik soubojů, technik, stylů Adkins i jiní kaskadéři předvádí... Adkins je jak nezastavitelné tornádo, které se žene šíleným tempem po celou stopáž filmu a masakruje tak obrovský počet nepřátel, že to nejde v té rychlosti ani počítat... Finále je pak vygradované do té nejvyšší TOP martial arts filmové kvality, kdy se Adkins utká se třemi zásadními záporáky po sobě a musím uznat, že ti opravdu umí (!!!). Co se týče finálního souboje s Kanem Kosugim, to jsem šel už prostě do kolen!!! Kane Kosugi je syn opravdového japonského velmistra v bojových uměních, zejména "ninjitsu", který trénoval svého syna již od dětství a obsazoval ho do svých "ninja Béček". Zde pak zkušené oko spočine právě na něm a musím uznat, že ten týpek je ještě lepší, než samotný Adkins... Prostě trénink od velmistra od 4 let se nezapře a ať je Adkins sebelepší a osobně ho zbožňuji, na Kaneho by neměl... Jinak tohle je film pro fanoušky martial arts a filmů o pomstě, je to oslava osmdesátkových ninjovských filmů a je to oslava výtečná, je to vybroušený diamant!! /100% + FILM ROKU/ ()

Flipnic

Neskutečnej nářez!! Neskutečnej peckoidní martial arts nářez, kterej mi po dlouhý době dal úplně všechno, co jsem od dětství na těchto filmech miloval!!!! Adrenalin mi tekl ušima, rval sem si vlasy nadšením!!! Jednoznačně se jedná o nejlepší Florentainův film a stejně tak Adkinsnův... První Ninja (2009) byla srajda (pro mne 3/5). Takhle měl vypadat už první počin těchto dvou kámošů. Zapomeňte na původního Ninje, zapomeňte na všechno, co jste od Adkinse viděli ... tohle je ta opravdová MARTIAL ARTS řežba nejtěžšího kalibru s pořádným rozpočtem, excelentním lookem, minimálním střihem (!!!!!), brutalitou, souboji všech možných bojových stylů, pořádná porce pomsty, a navrch i souboje se zbraněmi, které se překvapivě skvěle povedly a vůbec mi nevadily, naopak jsem čuměl jak puk, co to tam Adkins vyvádí s mečem, tyčí, kálí sticks, noži, hvězdicemi, řetězem, ninjovskými srpy (oficiálně nejbrutálnější zbraň ninjů ...) a já nevím čím vším ... Ale nemyslete si, že když vyjmenovávám všechny ty zbraně a ještě jsem jich dost opomněl, že je to nějaká vyloženě ninjovská řežba. Kdepak, zbraně jsou zde zastoupeny tak z 20% fightů a zbylých 80% fightů si dává Adkins v dokonalé ... a tím myslím DOKONALÉ (!!!!) choreografii soubojů, jaké jsem neviděl opravdu hodně dlouho, nepočítám-li asijskou pecku Special ID (2013) s konkurentem Donnie Yenem ... K ději není moc co popisovat. Adkinsnovi jako učiteli v DOJO zabijí v noci těhotnou manželku a od té chvíle se nastartuje akce tak, že Adkins řeže všechny a všude (jíné dojo školy, ulice, hospody, vězení, prales, základna mafiánů, ...) !!! Mezi jednotlivými akcemi není ani 5 minut přestávka!! Maximálně 2 minuty na posun v ději a opět řežba a opět ...a divák mého typu jen třeští oči a nechápe, kolik soubojů, technik, stylů, Adkins i jiní kaskadéři předvádí ... kolik jich složil se nedopočítám a podle traileru jsem opravdu tohle, tak strašnej masakr, nečekal. Adkins je jak nezastavitelný tornádo, který uhání šíleným tempem po celou stopáž filmu a masakruje tak obrovský počet nepřátel, že to nejde v té rychlosti ani "počítat" ... Finále je pak vygradované do té nejvyšší TOP martial arts filmové kvality, kdy se Adkins utká se třemi zásadními záporáky po sobě a musím uznat, že Ti opravdu umí (!!!). Úžasné souboje na jaké jsme zvyklí z Undisputed 2 a 3, ale co se týče souboje s Kanem Kosugim, to jsem šel už prostě do kolen!!! Kane Kosugi je syn opravdového japonského velmistra v bojových uměních, zejména "ninjitsu", který trénoval svého syna již od dětství a obsazoval ho do svých "ninja Béček". Zde pak zkušené oko spočine právě na Kane Kosugim a musím uznat, že ten týpek je ještě lepší, než Adkins ... Prostě tréning od velmistra od 4 let se nezapře a ať je Adkins sebelepší a osobně ho zboňuju, na Kaneho by neměl ...Ještě bych se zmínil o některých detailech již pro zasvěcené uživatele do bojových umění ... Adkins je ďábel,co se týče souboje nohama, stejně tak je perfektní na zemi a v lámacích technikách rukou, páky, vykloubení atd. Co mu ale evidentně chybí je průprava boje holýma rukama. Nechci tvrdit, že by nebyl dobrý, ale srovnávám s jinými mistry (Donnie Yen, Tonny Jaa a Iko Uwais jsou větší praktici a jejich styl boje rukama Adkinse přesahuje o mnoho levelů ...). Ale to jen tak na okraj, ty parádičky a brutální kopance, které Adkins rozdává, jsou jak kopačky od koně a asi by běžného člověka zabily... :-) Jinak tohle je film pro příznivce martial arts a filmů o pomstě, je to oslava 80.tkových ninjovských filmů s Dudikoffem a Sho Kosugim ... a je to oslava výtečná, je to vybroušený diamant!! Nejde mi nesrovnat s nedávno vyšlým konkurenčním martial arts flickem Special ID (2013) s Donnie Yenem. Nikdy jsem si nemyslel, že to takto dopadne a kdybych se vsadil, tak bych prohrál, ale Ninja 2 překonává Special ID ... a to klobouk dolů, že se amíci zmohli na takovou megabombu ... Teď už jsem shlédl "ty běžné" očekávané martial arts flicky a nemůžu se dočkat dalších dvou, a to SOUBOJ TITÁNů -> Tonny Jaa (Tom Youm Goong 2) versus Iko Uwais ( The Raid 2: Berandal) ... Uvidíme ... ;-)) () (méně) (více)

ConanVJ

Mě se první Ninja od Florentina líbil hodně a od druhého dílu jsem čekal minimálně tu samou podívanou. Nečekal jsem, že filmek moje očekávání daleko předčí. Filmek je o hodně našlapanější akcí a Adkins může konečně opět ukázat parádičky z jeho umění. Filmek je o dost krvavější díky tomu, že se tu Casey mstí za smrt své těhotné manželky a nebere si servítky. Párání lidí a podřezávání krků tu jede ve velkém. Caseyho bojový styl dotváří přesně načasované pomalé záběry, a furt je na co se dívat. Podle mě Florentino z Adkinse táhá to nejlepší a je jen škoda, že Martial Arts filmy netočí víc. Jasný příběh je prostý, ale i to překvapení se tu ukáže. Hudba se taky povedla a připomíná mi 90tkový pecky jako Zúčtování v Malém Tokiu. Jediný co film postrádá jsou hlášky jako v Undisputed 2 a 3, ale i bez nich je to parádní podívaná. Za mě jasných 100% :) ()

Chipsonator

Boyka sbalil prachy, shodil kníra, vyrazil do Japonska a vzal si Japonku (hájzl jeden). Jenže, jeho milovanou šikmoočku zabijou a tak je opět načase aby Boyka začal nakopávat prdele....jenže Adkins by měl nejdřív nakopat prdel svému agentovy že ho k tomuhle filmu vůbec dostal. Bóóóže to byla taková blbost, a to jsem se na to těšil...Boyka sice ničí nepřátele efektivně a hezky se na to dívá, jenže všechno ostatní stojí za hovno. Záporák Goro a jeho mimika je vyloženě trapná, herecké výkony nejsou snad ani béčkové ale céčkové (až na Adkinse tedy, sice též žádná hitparáda, ale oproti asijském kámošům se tedy aspoň snažil) a scénář určo típek spáchal za den. Opravdu se mi dlouho nestalo, abych si už po hodině přál aby film končil proboha, protože když zrovna Boyka nedělá kopy z otočky (nemluvě o tom že už i tohle se po té hodině celkem přejí), tak je to strašně nezajímavá nuda...45% ()

• Nôž, ktorý používajú dvaja útočníci v scéne, kde chcú ukradnúť Caseymu (Scott Adkins) prívesok, je japonský obradný nôž Tonto. (m.a.t.o.)
  • Scott Adkins (Casey) si počas natáčania poranil chrbát, a tak ho musel v niektorých scénach zaskočiť kaskadér Brahim Achabbakhe. Vôbec po prvýkrát sa tak stalo, že namiesto Adkinsa vystupoval v bojovej scéne jeho dablér. (m.a.t.o.)
  • Vo Veľkej Británii bola vydaná cenzúrovaná verzia, z ktorej bol vystrihnutý kohúti zápas. (m.a.t.o.)