Sudca Paolo Borsellino bol spolu so svojim kolegom Giovannim Falconem symbolom talianskeho boja proti mafii. Keď sa Falcone stal 23.5.1992 obeťou brutálneho atentátu, pri ktorom zahynula aj jeho manželka, traja policajti a ďalších 20 ľudí bolo zranených, Borsellino pochopil, že je ďalším na rade. Zostávajúci čas sa snažil využiť najlepšie, ako vedel. Mal na to 57 dní... (STV)

brasek

Nemôžem napísať, že tento snímok je vyložene zlý... ale u talianskej tv produkcie som zvyknutý na niečo zaujímavejšie a pestrejšie. V snímku sa prelína súkromný a pracovný život sudcu Borsellina, ten pracovný je zobrazený podľa mňa priemerne, žiadne veľké vyšetrovanie... a ten súkromný mi začal liezť na nervy. Značnú časť stopáže som nebol v očakávaní sudcovho veľkého odhalenia, ktoré aj tak neprišlo ale sudcovho konca. ()

MJMilan

Zachovat Italský film s Enniem Morriconem, když se jedná o mafii, to už je snad samozřejmost. Prvky hudby sice občas připomněli Chobotnici, ale vzhledem k tématu jsme se o tolik dál zase nedostali. Jedna z nejhorších událostí v Itálii vůbec, která spustila další vlnu nespokojenosti a inspirovala mnoho dalších filmů. ()

nascendi

Hraný dokument o posledných dvoch mesiacoch života sudcu Borseliniho. Neodvratné smerovanie k tragickému koncu malo charakter antickej tragédie. Film ukázal nebezpečenstvo prerastania mafie do štátnych štruktúr a silových rezortov. Bohužiaľ film samotný trpel nevyváženosťou a odvádzaním pozornosti na vedľajšie témy. Pre mňa bolo zaujímavé, že v menšom meradle sme podobné udalosti zažívali aj na Slovensku v búrlivých deväťdesiatych rokoch. ()