Policajt Kurt Harris po nezhodách so šéfom opustí policajný zbor a rozhodne sa navštíviť svojho starého priateľa "šampióna" (bývalý boxer). Ten je však ešte tej noci zabitý šéfkou "misie" (B. Nielsen - áno, tá s tými kozami:-)) organizácie navonok pôsobiacej ako dobročinná, vskutočnosti však zločineckej. Polícia smrť šampióna označí za nepodarený pokus o lúpež, no Kurt vytuší niečo nekalé rozhodne sa do misie dostať a zistiť ako to bolo skutočne so šampiónovou smrťou. Zvyšok je každému asi jasný - klasický akčný karate film ničím nevybočujúci z b-kategórie. (Derek)

MM_Ramone

Ako prvý film z tejto akčnej béčkovej série som si pozrel titul "Misia spravodlivosti 2" (Martial Law 2). Dostal som sa ku nemu viac menej náhodou a pustil som si ho len preto, že v ňom hrala Cynthia Rothrocková. Mám slabosť pre túto americkú karate tigricu. Takže mi to nedalo a zohnal som si aj prvú časť "Misia spravodlivosti" (Martial Law), ktorá bola natočená v roku 1991. Bolo to v podstate to isté ako dvojka, akurát o malú hviezdičku kvalitnejšie. Tak si teda hovorím, že si musím kuknúť aj diel s poradovým číslom tri, z roku 1992. Bol som zvedavý, ako to do tretice roztočí nekompromisná drsňáčka Cynthia Rothrock. Ťažko tu však môžem opísať moje sklamanie, keď som zistil, že vždy silne kladnú hrdinku Cynthiu v tomto akože treťom pokračovaní nahradila nesympatická lesbo záporáčka Brigitte Nielsen. ** ()

eraserhead666

Najednou mě zničehonic chytil brutální Brigittenielsenovský absťák a tak jsem ho musel ukojit. Brigitte je jedna z mála hereček, u níž je mi naprosto u řiti zda vůbec a jak hraje. Bohatě mi stačí, že ve filmu prostě je. To je prostě ikona sama o sobě. A Martial Law 3 je překvapivě velmi slušná dávka klasické devadesátkové mlátičky. 3,5* ()

SeBig

A máme tu další díl týhle oldschoolový pecky Martial Law. Hodnotím stejně supr jako dvojka. Tentokrát se Wincott utká s Huesem a Lewem, což mě dost potěšilo přítomnost těchto béčkových záporáků. Rothrock už tu sice není, ale to mi ani nějak moc nevadilo místo ní je tu Sheperd, která taky předvede pár supr čupr kopanců. ()

PetrPan

S hodnocením to ani tady nebudu přehánět, byť je třeba říct, že co do choreografie, byl tohle asi nejpovedenější díl z celé série. Zápletka sice tradičně prachbídná, takový ten klasický poker s vyloženými kartami hned od počátku a jde jen o to, kdy se Hues konečně popere s Wincottem a jestli Nielsenová ukáže kozy. Na rozdíl od předešlých dvou dílů byl tenhle třetí konečně konzistentní a veškerá nanicovatost nenaznávala větších výkyvů. Finální fight sice opět nebyl žádnou velkou ozdobou, ale rozhodně to bylo lepší než minule a ulička odvahy s tyčkami měla i náležitosti skutečného bojového umění, a to údajně Wincott tenhle způsob boje vůbec neovládal a před natočením scény si vzal jen jednu hodinu výcviku. Slušný výkon a u mě zase za tři. ()

Flipnic

Docela milé překvapení z těchto USA/Kanada starších "mlátiček". Wincotta jsem sice nikdy moc nemusel, ale zde mi nevadil a celý film je na poměry původu a doby vzniku vysoce kvalitní. Nebudu rozebírat - málo střihu, výborná kamera, hrdina používá různé styly boje, film odsýpá od jedné akce k druhé, vše je pěkně přehledné, prostě vyložená pohodovka. Byl jsem i v dnešní době naprosto spokojen ... ()

• Natáčení probíhalo v americkém Los Angeles. (Terva)
  • Film měl být původně pokračováním filmu Martial Law 2 (1992), po odchodu Cynthii Rothrock a následnému obsazení Karen Sheperd dostal film své samostatné jméno. Někteří distributoři však stále píšou za název filmu číslo 3. (Terva)