Policajt Kurt Harris po nezhodách so šéfom opustí policajný zbor a rozhodne sa navštíviť svojho starého priateľa "šampióna" (bývalý boxer). Ten je však ešte tej noci zabitý šéfkou "misie" (B. Nielsen - áno, tá s tými kozami:-)) organizácie navonok pôsobiacej ako dobročinná, vskutočnosti však zločineckej. Polícia smrť šampióna označí za nepodarený pokus o lúpež, no Kurt vytuší niečo nekalé rozhodne sa do misie dostať a zistiť ako to bolo skutočne so šampiónovou smrťou. Zvyšok je každému asi jasný - klasický akčný karate film ničím nevybočujúci z b-kategórie. (Derek)

eraserhead666

Najednou mě zničehonic chytil brutální Brigittenielsenovský absťák a tak jsem ho musel ukojit. Brigitte je jedna z mála hereček, u níž je mi naprosto u řiti zda vůbec a jak hraje. Bohatě mi stačí, že ve filmu prostě je. To je prostě ikona sama o sobě. A Martial Law 3 je překvapivě velmi slušná dávka klasické devadesátkové mlátičky. 3,5* ()

SeBig

A máme tu další díl týhle oldschoolový pecky Martial Law. Hodnotím stejně supr jako dvojka. Tentokrát se Wincott utká s Huesem a Lewem, což mě dost potěšilo přítomnost těchto béčkových záporáků. Rothrock už tu sice není, ale to mi ani nějak moc nevadilo místo ní je tu Sheperd, která taky předvede pár supr čupr kopanců. ()

PetrPan

S hodnocením to ani tady nebudu přehánět, byť je třeba říct, že co do choreografie, byl tohle asi nejpovedenější díl z celé série. Zápletka sice tradičně prachbídná, takový ten klasický poker s vyloženými kartami hned od počátku a jde jen o to, kdy se Hues konečně popere s Wincottem a jestli Nielsenová ukáže kozy. Na rozdíl od předešlých dvou dílů byl tenhle třetí konečně konzistentní a veškerá nanicovatost nenaznávala větších výkyvů. Finální fight sice opět nebyl žádnou velkou ozdobou, ale rozhodně to bylo lepší než minule a ulička odvahy s tyčkami měla i náležitosti skutečného bojového umění, a to údajně Wincott tenhle způsob boje vůbec neovládal a před natočením scény si vzal jen jednu hodinu výcviku. Slušný výkon a u mě zase za tři. ()

Flipnic

Docela milé překvapení z těchto USA/Kanada starších "mlátiček". Wincotta jsem sice nikdy moc nemusel, ale zde mi nevadil a celý film je na poměry původu a doby vzniku vysoce kvalitní. Nebudu rozebírat - málo střihu, výborná kamera, hrdina používá různé styly boje, film odsýpá od jedné akce k druhé, vše je pěkně přehledné, prostě vyložená pohodovka. Byl jsem i v dnešní době naprosto spokojen ... ()

Lacike

Uroven tejto serie sa netypicky postupne zlepsuje. Hned na zaciatok prezradim, ze tento diel to dotiahol rovno na cisty priemer a aj dnes celkom slusne obstoji a ked si ho pustite, tak neutrpite ziadnu ujmu na zdravi. Zapletka tentoraz dava zmysel a je aj celkom zabavna. Obsadenie je skvele a tentoraz aj dobre vyuzite. Asi najviac prekvapi Jeff Wincott, ktory predvadza najlepsie bitky zo vsetkych filmov, ktore som s nim videl. Zeby bol masivne zaskakovany kaskaderom Jeffom Pruittom, alebo sa tentokrat viac snazil? No to je jedno. Vyzera to dobre. Dokonca aj Matthias Hues predvedie nieco viac ako len obligatne svaly. Jeho bitka s Wincottom je dost slusna. Choreografia bitiek je taky ten priemerny dobry standard, ale ich prevedenie je dost drsne a mate pocit, ze hercov bolela kazda rana. Takisto su prehladne natocene a vyvaruju sa zaberov v ktorych by bolo prilis ocividne, za sa kope do vzduchoprazdna. Preto zamrzi, ze v tomto diely odmietla hrat Cynthia Rothrock. Ale po skusenostiach s minulymi castami sa jej nedivim. Nahradila ju dalsia svetova sampionka v karate Karen Sheperd. Nie je sice tak pekna ako Cynthia, ale kope jej to minimalne rovnako dobre. Vysledkom je solidne videobecko, ktora ma sancu zaujat aj dnesneho fanusika MA filmov. ()

• Film měl být původně pokračováním filmu Martial Law 2 (1992), po odchodu Cynthii Rothrock a následnému obsazení Karen Sheperd dostal film své samostatné jméno. Někteří distributoři však stále píšou za název filmu číslo 3. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v americkém Los Angeles. (Terva)