3096 dní: Příběh Nataschi Kampuschové

3096 Days

Únos Natasche Kampuschovej

Drama / Krimi

Německo, 2013, 110 min

No, tak na to, že tohle natočili němčouři, tak je to celkem slušná podívaná...Mrazivý příběh, který od začátku víme jak skončí, ale i tak mě udržel po celou dobu v pozornosti. Jediný, co mi přišlo fakt ujetý, tak ten únosce vypadá jako Neckář za mlada :o). Takže sem celou dobu čučel na vypjatý scény a do toho sem se v duchu smál. No jen si představ, Václav Neckář v roli únosce :o). Co teda zírám, tak že ve skutečnosti si Nataša ten barák koupila a teď v něm žije. Asi si fakt vybudovala "pevné pouto" k Neckymu :o). Tak jako tak je tohle jeden z mále příběhů s toudle tématikou. Natočený je to dost reálně, takže nevidím to jinak než kvalitní 4 *. A na závěr si dáme písničku - Mýdlový princ :o))(16.6.2015)

Játo věděl, že Neckář je úchyl, teda hlavně tak vypadá teď, co je starej. Ale když byl mladej, tak se nějak podezřele podobal na toho psychopata a sadistu, kterej hrál tady... Samozřejmě, že se film snažil zobrazit ty kentusy a hnusy, co jí ten zmrd prováděl a normálního člověka to musí aspoň trochu šokovat. Týrání hladem, bití, otročení, zneužívání, to všechno tam je vidět v plné kráse. A mladá herečka si asi při natáčení taky moc neužívala, protože vesměs se tam pohybuje napůl nahá nebo je mlácená a tak... za tu vychrtlost si asi může sama. No ale holt je to podle pravdy a tyhle příběhy jsou většinou silny. Němci jsou tím navíc známí, takže bych se nedivil, kdyby v každým 10. sklepě neměli někoho zavřenýho, chch.(16.6.2015)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $6,676,000▐ Nemci občas vedie prekvapiť, príbeh podľa skutočných udalostí je podaní neskutočne silne, nevtieravo, netlačí zbytočne na emócie a preto je z neho cítiť aj primeraný odmeraný chlad, zdesenie, úzkosť, má výborných hercov a na stiesnenom mieste aj skvelú kameru, silný a smutný film /80%/(28.4.2015)

Příběh Nataschy jsem vůbec neznala,takže,když týden běžela upoutávka na Markíze,že tato senzace bude hrát,tak jsem si to pustila ze zvědavosti,o čem to vůbec je. Příběh už všichni znají,ano je děsivý,depresivní atd. Co mne však zaujalo nejvíc,to byli výkony hlavních protagonistů,obzvlášť na kost vychrtlá Antonia,byla perfektní,já jí věřila každé slovo. Ale mrzí mě,že film nebyl trošku víc propracovaný,závěr emotivnější,aby na Vás působil tak,že ještě po vypnutí,budete ještě deset minut civět na obrazovku v němém úžasu. Škoda.(9.6.2014)

Thure Lindhardt - (Wolfgang Priklopil) +++ Antonia Campbell-Hughes - (Natascha Kampusch) +++ Trine Dyrholm - (Brigitta Sirny) +++ Amelia Pidgeon - (Malá Natascha Kampusch) +++ Angelina Noa - (Ruská žena) +++ Hudba: Martin Todsharow +++ Produkcia: Martin Moszkowicz +++ (Videl v nemeckom v kine 19.03.13) +++(22.3.2013)

• - Antonii Campbell-Hughes, která hrála Nataschu Kampusch, bylo v době natáčení  30 let a přitom hrála 14letou Natašu. Snad z obav režiséra, že by tak mladá dívka roli nezvládla. (sator)

• - Spoiler: Ve filmu Wolfgang Priklopil (Thure Lindhardt) skočil pod vlak ve dne. Ve skutečnosti byla dle výpovědi strojvedoucího již tma. (Marator)

• - Červené auto, ve kterém jezdil Wolfgang Priklopil (Thure Lindhardt), je BMW 8 (E31) 830i. (Dragoni)