3096 dní: Příběh Nataschi Kampuschové

Scénografie:

Bernd Lepel

Kostýmy:

Gabriele Binder

Příběh je to strašidelný, dívka neuvěřitelně silná..nejspíš i zapracovalo to čemu se říká "Stockholmský syndrom"... A pro rodiče též peklo na zemi... Antonii Campbell-Hughes která hrála https://www.csfd.cz/tvurce/262679-natascha-kampusch/ bylo v době natáčení  30 let a přitom hrála 14 letou Natašu.Snad z obav režiséra, že by tak mladá dívka roli nezvládla.(6.1.2019)

Ve filmu jsou nepřesnosti proti skutečnosti, což nepřispívá k objektivitě tohoto filmu. Natašu hraje herečka s anorexii, se kterou šílený únosce dennodenně mlátí o zeď a o zem a nedává jí jíst, aby vypadala vyhublá a ošklivá jak z koncentráku. Potom nemůže být ani přitažlivá a on se sní miluje. Tak to mi hlava nebere. I Natašin otec Ludwig Koch připustil, že Nataša s Priklopilem za osm let "duševně a psychicky srostla". Dále zřejmě nejbližší přítel únosce Wolfganga Priklopila, Ernst H uvedl "Když jsem otevřel dveře, představil mi mladou ženu jako svou známou, přičemž nezmínil jméno. Podal jsem jí ruku a ona slušně řekla: Grüss Gott. Působila šťastně a spokojeně," Jinak hodně objektivní je třebas závěr filmu, útěk Nataši. Dá se říc, že se takhle udal, jako v tomhle filmu.(27.2.2018)

Játo věděl, že Neckář je úchyl, teda hlavně tak vypadá teď, co je starej. Ale když byl mladej, tak se nějak podezřele podobal na toho psychopata a sadistu, kterej hrál tady... Samozřejmě, že se film snažil zobrazit ty kentusy a hnusy, co jí ten zmrd prováděl a normálního člověka to musí aspoň trochu šokovat. Týrání hladem, bití, otročení, zneužívání, to všechno tam je vidět v plné kráse. A mladá herečka si asi při natáčení taky moc neužívala, protože vesměs se tam pohybuje napůl nahá nebo je mlácená a tak... za tu vychrtlost si asi může sama. No ale holt je to podle pravdy a tyhle příběhy jsou většinou silny. Němci jsou tím navíc známí, takže bych se nedivil, kdyby v každým 10. sklepě neměli někoho zavřenýho, chch.(16.6.2015)

Thure Lindhardt - (Wolfgang Priklopil) +++ Antonia Campbell-Hughes - (Natascha Kampusch) +++ Trine Dyrholm - (Brigitta Sirny) +++ Amelia Pidgeon - (Malá Natascha Kampusch) +++ Angelina Noa - (Ruská žena) +++ Hudba: Martin Todsharow +++ Produkcia: Martin Moszkowicz +++ (Videl v nemeckom v kine 19.03.13) +++(22.3.2013)

Je mi špatně z toho, že je to natočeno podle skutečné události.. Neuvěřitelné jaké zrůdy chodí po tomto světě... Asi bych trošku zkrátila stopáž, jinak bych řekla, že se zpracování filmu velmi podařilo. EDIT: i po několika dnech po zhlédnutí mi tento film zůstává silně v paměti. Zvyšuji proto na plný počet hvězdiček.(1.11.2016)

• - Natascha (Antonia Campbell-Hughes) měla ve skutečnosti ve své" místnosti" televizi, ve filmu však není. (M.B)

• - Film je biografickým příběhem Natascha Kampusch, která byla jako malá unesená a osm let vězněna. Samotná Natascha se na filmu podílela a film je podle její autobiografie. (Patw)

• - Antonii Campbell-Hughes, která hrála Nataschu Kampusch, bylo v době natáčení  30 let a přitom hrála 14letou Natašu. Snad z obav režiséra, že by tak mladá dívka roli nezvládla. (sator)