Prokletí žlutozeleného škorpióna

• USA The Curse of the Jade Scorpion (více)

Film najslávnejšieho filmového neurotika Woodyho Allena sa podobne ako viacero snímok jeho posledného obdobia vyznačuje fantastickým námetom spracovaným formou bláznivej komédie. Autorova psychoanalytická spoveď ustupuje do úzadia v prospech príbehu. V tejto snímke si Allen zahral poistného detektíva, ktorému kontruje Helen Hunt ako ambiciózna členka nového vedenia poisťovne. Obaja sa stanú obeťou kúzelníka Zoltána, ktorý ich počas svojho predstavenia zhypnotizuje a i po jeho skončení naďalej využíva na krádež šperkov. Komické situácie vznikajú nielen v dialógoch Allena a Hunt, ktorí sú v hypnóze do seba zamilovaní, ale aj z faktu, že Allen vyšetruje prípad, ktorého je sám páchateľom. (oficiální text distributora)

golfista

Tak konečně ! :) Po několika marných pokusech, kdy jsem se cítil jako jediný nepostřelený zajíc na lovu (viz můj komentář k tomuhle filmu) jsem přišel Allenovi na chuť a velmi - opravdu velmi - dobře jsem se bavil. Vtipné inteligentní dialogy a hlášky, které hrdina trousí na každém kroku jsou na dlouho zapamatovatelné. ()

kleopatra

Woody zkusil zase trochu něco jiného a přestože mu pokusy odklonit se od vztahových neurotických konverzaček ne po každé vyšly, tenhle - parádně podmalovaný jazzem - se povedl. "Jste krásná sexy žena a v určitém úhlu vypadáte jak mladý Mussolini" - na takové a podobných hláškách v perfektně vypracované pointě stojí ohromně svěží film o tom, jak se "vopelichanej šmírák" a "studená mrcha" nenáviděli a zamilovali a přitom stačilo říct jen "Konstantinopol". ()

Lima

Vtipná komedie plná brilantních hlášek. Jednoduchá, ale originální zápletka o tom, jak lze zneužít hypnózy ke zločinu. Woody ubral na intelektualismu a přidal na zábavnosti. Herecky tu naprosto září Helen Huntová, kterou sledovat je doslova požitek. ()

Matty

Woody Allen je režisérský enfant terrible. I svůj přibližně třicátý film natočil jako všechny předchozí. Opět do něj obsadil sebe a opět dokázal, že skvěle napsané dialogy jsou někdy (více než) polovinou úspěchu. Vlastně by se dalo říct, že Allen je v současnosti jedinou jistotou mezi scénáristy. Sami doufám uznáte, že napsat i po více než dvaceti letech aktivní tvorby zábavný a neotřelý příběh, zaslouží obdiv. Nejpikantnější ale je, že Woody stále vykrádá sám sebe. Avšak jen v takové míře, abychom i na jeho dalším filmu rozluštili charakteristicky allenovský rukopis. K němu neodmyslitelně patří roztěkané brýlaté pometlo v hlavní nebo vedlejší roli. V tomto spletitém kolotoči nepopiratelně inspirovaném bogartovskýmí detektivkami dojde na slovní souboje mezi pohlavími i na svůdnou femme fatale. Nechybí ani (tentokrát obzvlášť) povedený jazzový soundtrack a vše končí divokým ohňostrojem. Prokletí žlutozeleného škorpióna je retrokomedií jak má být, které se vyplatí odpustit hooodně zdlouhavý rozjezd. (Allen Prokletí považuje za svůj nejhorší film.) 85% Zajímavé komentáře: Visáč, Ony ()

Tosim

NEJVÍC NENÁVIDÍM VÁS A PAK TOHO NĚMECKÉHO VŮDCE S KNÍRKEM...JEN V OPAČNÉM POŘADÍ. Každá druhá věta filmu je hláška. Je to (vedle Darebáčků) to nejvtipnější, co jsem od Allena viděl. Opravdu nezastávám názor, že je Woody v nějaké krizi a už vůbec bych to nehodnotil z toho úhlu, že teď netočí vážnější filmy. Vzhledem k tomu, že jsem to nikdy takto striktně neodděloval, je pro mě snímek kvalitní komediální zábavou par excellence. ()

Radyo

Takový typický Woody Allen, nervózní, občas zadrhávající, těkající z místa na místo. Dějově to není nijak zázračné, ale právě to "allenovské" podání dává filmu ten správný náboj. Navíc jsou v některých místech (opět takové typické allenovské) výborné hlášky (napadá mě třeba: "Otevřeme si slabikáře na straně 90", nebo "Chodil jsem s pikovou šestkou, ale pak nás načapala kárová čtyřka", anebo "Bratr vypadá dobře, balzamovač odvedl skvělou práci"), které jsou vždy trefně použity v ten správný moment. ()

Malarkey

Klasický Woody Allen. Inteligentní humor spojen se zajímavou detektivní zápletkou, která utíká volně a nikam nespěchá. Film příjemně pobaví tak jak jsem od Allena očekával. Helen Hunt a Dan Aykroyd hrají velice zajímavé postavy a dodávají jim neutuchající šmrnc. --- Asi jste rozvedená nebo se váš muž zabilnedivím se. ()

gouryella

Woody Allen uz zazil urcite lepsi formu, ale presto hodne vtipne, ale vtipnost jde mnohdy ruku v ruce s prilis dlouhymi pasazemi , kdy se nic nedeje. ()

KarelR

Jak už je u Allena zvykem, vynikajících hlášek je tu požehnaně, ale tentokrát bych vynadal Woodymu-režisérovi. Jeho styl sem totiž moc nesedí a film tak působí docela utahaně. Špetka atmošky od někoho cízího by určitě neuškodila. ()

DaViD´82

Důkaz, že Woody Allen stále umí zahrát, že jako scénárista pořád umí napsat skvostné dialogy a že ani jako režisér do starého železa ještě nepatří. Prokletí je proklatě vtipné, inteligentní i skvěle zahrané. Příjemné překvapení od tvůrce od něhož se to již nečekalo. Doufejme, že nejde pouze o labutí píseň. ()

Pohrobek

Tento Woodyho snímek je sice přeplněn sofistikovaným humorem a spoustou nezapomenutelných hlodů, ale jako celek ho drží především zvláštní a trefná souhra dvou intelektuálně mamutích postav - Allen a Helen Hunt zase nejsou až tak rozdílní, těžko říci, kdo tu má převahu a poslední slovo. Zábavné je pak také porovnat, jak se chová Woody obvykle a jak pod vlivem hypnózy. ()

Rob Roy

První polovina svižná, vtipná, zábavná, ve druhé se hlásí o slovo steroetyp, okecávání již řečeného, prostě vata. Škoda. 70% ()

Fr

,,A NYNÍ VÁM PŘEDVEDU KOUZLO - MOC NEFRITOVÉHO ŠKORPIÓNA“...... /// Sympatický obsazení (+ sexy Ch. Theron), brilantní slovní eskapády, zajímavej nápad, ale … málo, málo, málo! Koketování s hypnózou a pojišťovna plná vášně, ehm – no dobrý, ale já jsem spíš na ty mladší. Filmy. Allenovi samozřejmě. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem odpůrce (příznivec) hypnózy. 2.) Páč vidět film, kterej Woody Allen považuje za svůj nejhorší, prostě musím!. 3.) Thx za titule ,,DJLonely“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

novoten

Prokletí má na novodobou Allenovku až nebývale vysoké hodnocení a vážně mě mrzí, že s ním nevycházím. Helen Hunt nemá s Woodym dostatečnou chemii a i přes slušné slovní přestřelky nebo nápaditý happyend se ani k nadprůměru nedostanu. Nosný příběh totiž působí jako bláznivá komediální jednoaktovka a nic víc. ()

B!shop

Jeden z nejlepsich a nejvtipnejsich filmu Woodyho Allena. Nema cenu vychvalovat skvelej pribeh, perfektni hudbu a podobne a prejdu hned k tomu nejhlavnejsimu, Woody, Helen a jejich dialogy. Jednak oba hrajou naprosto dokonale a ty jejich dialogy, to je proste genialni a vetsinou super vtipny. Proste skvela komedie osvezena krimi zapletkou, u ktery se vzdy dobre bavim. ()

Oskar

Tradičně solidní konverzační komedie, tentokrát ve Woodyho milovaném retrostylu a s roztomilým fantastickým prvkem - hypnózou. Ale když dovolíte, zdaleka nejlegračnější mi připadá zaprvé spojení vetchého Woodyho Allena a šmrncovní Helen Huntové a Woodyho stylizace do neodolatelného bogartovského hrdiny. ()

Jara.Cimrman.jr

"Můj farář, kterého právě hledají za pedofílii, ten se za mě klidně zaručí." C. W. je borec. Ukradenýho Picassa najde v dalekohledu, hláškuje při tom do všech světovejch stran a nádhernou Lauru vykopne z postele s tím, aby se vrátila, až budou oleandry v plným květu. Prostě borec, pro kterýho není důkazem otisk na místě činu, svědecký výpovědi ani lup schovanej ve skříni. Já jsem tedy v kriminalistice kovanej, ale C. W. posunul tuhle vědu zase o kus dál. Já jsem se přitom bavil velmi dobře, ale možná jsem byl jenom zhypnotizovanej. Pozor na Konstantinopol. Velkej pozor. ()

xxmartinxx

Živější a příjemnější než posledních zhruba pět Allenů. Že to Woody považuje za svůj nejslabší film? To ani náhodou! Už pěkných pár scénářů Woody vztah mezi mužem a ženou nerozvedl tak zajímavě, přestože to tak možná na první pohled nevypadá. ()

Dudek

Woody Allen nám Prokletím žlutozeleného škorpióna ukazuje, že se nebojí vstoupit ani do divokých vod situační komedie. Samotná zápletka filmu se od ostatních Allenů velice liší. I když snímek není tentokrát zaplněn dialogy – čehož si velice cením, protože jsem mohl u filmu přemýšlet co se to vlastně děje – tak jak bychom čekali, jsou to právě ony, co mu dodávají jeho komedičnost (kromě zde již zmíněných třeba: „Pokud zemřu, řekněte balzamovačům, ať mi zanechají úsměv...“). Kromě skvělého scénáře opět spatříme dobré herce, zvláště samotný režisér však překvapí. Woody Allen totiž opustil svou tradiční koktavost, za což si zaslouží velikou pochvalu, protože tento herecký styl mi vyhovoval daleko více. Další, ne ale tolik razantní změnou, prošel hudební doprovod. Místo starých známých retro tónů k nám z bedýnek vystupuje o kousek modernější změna. A možná je to právě jeho netradičnost, co mě tolik zaujalo, vlastně Prokletí žlutozeleného škorpióna byl první Allen, který mě opravdu chytil a nedovolil mi ani jednu maličkou myšlenku na přepnutí televizního kanálu. ()