• vesper001
  ***

  Nažehlený western s rádoby detektivní zápletkou. Plus za řemeslně dobře zvládnuté akční sekvence, mínus za děj, předvídatelný i se zavřenýma očima. Navíc je hrdina v podání Lexe Barkera podivně pasivní, a co horšího, souboje muž proti muži pravidelně prohrává, což při jeho tělesné konstituci působí trochu nepřiměřeně, nemluvě o rozčarování diváka, který očekává, že věren svému zvyku všechny zloduchy hezky srovná na hromadu. (- následuje spoiler -) Ironií toho všeho pak je závěr, kdy hrdince, která ho celou dobu tahá z bryndy, slavnostně odebere zbraň… Otázkou zůstává, kde soudruzi udělali chybu, jestli při castingu nebo už při psaní scénáře, každopádně v tomto případě to byla chyba osudná.(14.9.2011)

 • Mol
  ***

  NO TRESPASSING! VIOLATORS WILL BE SHOT!!! Další z nekonečné plejády 50s nízkorozpočtových westernů. Na těchto filmech je vždy k dobru jejich délka a v tomto případě i herci. Kdo by nemiloval Barkera a zde mu i výborně sekundujícího McNallyho. Film je poměrně akční a dočkáme se i dynamitu, ohně a krásného roztomilého černého jehňátka, které o scénu později bude brutálně zavražděno v nočním přepadení ovčí farmy, kde kulek vzduchem lítá co do počtu stejně, jako much na zdechlině již zmiňovaného jehněte. Pokud by bylo něco co mi na filmu vadilo nejvíc, tak jistě milostná výplň, kde Jeff trošku moc leze do zelí Alecovi a celé je to pojaté jako mýdlová opera, kdy při každém pokusu o něco intimnějšího jsou Jeff i Holly přistiženi, jako středoškoláci kouřící crack za školou.(28.12.2014)

 • Flego
  ***

  Slušný béčkový western s Lexom Barkerom ( o sedem rokov neskôr sa stal nesmrteľným postavou Old Shatterhand ). Prijateľná minutáž filmu svedčí, stále sa niečo deje, postavy sú sympatické, dokonca aj tie záporné. Tretí komentár.(8.2.2017)

 • Martin741
  *****

  A ja som vedel, ze Ovcetrhan teda Old Shatterhand, teda pardon, Lex Barker natocil fajnove kultove filmy este v 50. rokoch. Old Setrhend je Dzef Kar, ktory bojuje s vrahmi a banditami v okoli mesta Vojnova Sekera, teda zase pardon, Tomahawk. Lex Barker moc hrat nevedel, videl som ja dalsi znamy xicht, a to konkretne Warren Stevensa /The Forbidden Planet/. Jo a ja uz dlhodobo tvrdim, ze najlepsie westerny vznikali v 40. a 50. rokoch, tu je jeden z nich . 100 %(8.7.2020)