Nelítostný žert

Hateship Loveship

USA, 2013, 104 min

Hezký civilní příběh o trochu divných lidech, který je ale tak dobře zahraný od Hailee až po Nicka (skvělé mezigenerační herectví), že se vám ten film může celkem snadno dostat pod kůži. V mém případě to docela uspělo a já jsem si zase jednou říkal, že pokud se happy endy umí, tak mi vlastně vůbec nevadí.(28.5.2014)

• Lacike

Skvele obsadenie ktore predvadza kvalitne vykony, zaujimavy namet ale prevedenie je pre mna neznesitelne. Tempo sa vlecie jak slimák pre infarktom. Ako keby to nestacilo, tak hlavna hrdinka je strasne velka introvertka, takze dost dlho trva kym si ziska divaka. U mna sa jej to nepodarilo, pretoze som nemal nervy sledovat dalej jej pribeh a od polovice som film pretacal. Vidno, ze to rezirovala zena a zaroven je to film urceny hlavne pre zeny. Im pomale tempo vadit nebude a s hlavnou hrdinkou sa ovela lahsie identifikujú. Za mna je to za 2*, ale zeny si pri tom filme okrem domacich prac urcite aj poplačú.(19.2.2015)

Možno zgayovatievam, ale film sa mi neuveriteľne páčil! Zrejme mi vyšlo dobré načasovanie. Očakával som znepokojujúcu drámu skrz niekoľko nepríjemných momentov vo filme, avšak Liza Johnson ma nemučila, ale naopak, hrala mi na city a to som práve dnes potreboval, takže nad hodnotením ani veľmi nepremýšľam.(13.4.2014)

• Aljak

Základ dobrý, ale spracovanie a celkovo príbeh strašne plytký a až tak strašne predvídateľný, že sa mi ani nechcelo veriť, až som pochyboval, že by naozaj mohli tak dobre rozohraný príbeh zabiť takým klišé. No v podstate musím priznať, že pre mňa bol vývoj deja prekvapením - a to práve tým plytkým klišé, ktoré by som od filmu takéhoto charakteru len sotva čakal. Naozaj neuveriteľné, čo s týmto námetom spravili. Doslova ho spláchli do hajzla, rovnako ako aj tie Kenove drogy...(26.4.2014)

Zajímaví herci, pomalé tempo, jeden stěhující se nábytek a jedna pracovitá ošetřovatelka, která příliš neprojevuje emoce, mluví, jen když musí, přesto je toho kolem ní řečeno docela dost. Pro dvě puberťačky tak představuje ideální objekt pro jeden nejapný žertík. Tohle pocitové nezávislé drama nicméně rozhodně nesedne každému, tvůrci nemají žádné trumfy v kapsách, prostě vyprávějí jeden obyčejný příběh, který se nedostane divákovi pod kůži, nad postavami až tolik nepřemýšlí, nestrachuje se o ně, ale tu hodinku a tři čtvrtě s nimi stráví rád.(5.7.2015)