Reklama

Reklama

Nelítostný žert

  • USA Hateship Loveship
Trailer

Johanna pracuje jako ošetřovatelka už od svých patnácti let. Když přijme místo v rodině staršího muže a dostane na starost jeho sedmnáctiletou vnučku, netuší, že se stane obětí nelítostného žertu. Dívka se chce nepohodlné ošetřovatelky zbavit a vymyslí plán, který všem změní život... Nesmírně plachá a ne moc atraktivní čtyřicátnice Johanna (Kristen Wiig) se stává novou hospodyní pana McCauleyho (Nick Nolte). Ale její hlavní povinností je starat se o McCauleyho vnučku Sabithu (Hailee Steinfeld). Mladá dívka má společenskou povahu, ale hluboko uvnitř ji sžírá bolest ze smrti její matky. K tragédie došlo už před několika lety a dědeček to dodnes dává za vinu jejímu otci Kenovi (Guy Pearce), který je neschopný, byl závislý na drogách, ale má určité charisma. Sabitha se v návalu vzpurnosti a zlomyslnosti rozhodne dát novou hospodyni Johannu dohromady se zoufalým otcem. Ani ji přitom nenapadne, že by mohla někomu ublížit nebo že by její jednání mohlo mít nějaké nečekané důsledky. Jenže opak je pravdou. Navzdory všemu zdání totiž Johanna není nikým, na koho by platilo rčení „tichá voda břehy mele”. Zásah mladé dívky do jejího soukromí v ní probudí touhu získat něco, co jí už dlouho v životě schází: splnit si sen o budoucnosti a vlastním domově. (TV Prima)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (31)

sochoking 

všechny recenze uživatele

Možno zgayovatievam, ale film sa mi neuveriteľne páčil! Zrejme mi vyšlo dobré načasovanie. Očakával som znepokojujúcu drámu skrz niekoľko nepríjemných momentov vo filme, avšak Liza Johnson ma nemučila, ale naopak, hrala mi na city a to som práve dnes potreboval, takže nad hodnotením ani veľmi nepremýšľam. ()

DwayneJohnson 

všechny recenze uživatele

Na začátku taková menší, dětská zlomyslnost, na konci možná náznak nečeho, co by asi nikdo nečekal. Ukázka milé, sympatické a tak trošku nenápadné komedie s kvalitními herci a hlavně Kristen Wiig♥, která si touhle rolí neustále gruntující ženy, řekla definitivně o místo v mojí topce hereček. Po všech těch jejích rolích už bylo sakra na čase. Dwejne, styď se, žes to neudělal dřív! ()

Reklama

castor 

všechny recenze uživatele

Zajímaví herci, pomalé tempo, jeden stěhující se nábytek a jedna pracovitá ošetřovatelka, která příliš neprojevuje emoce, mluví, jen když musí, přesto je toho kolem ní řečeno docela dost. Pro dvě puberťačky tak představuje ideální objekt pro jeden nejapný žertík. Tohle pocitové nezávislé drama nicméně rozhodně nesedne každému, tvůrci nemají žádné trumfy v kapsách, prostě vyprávějí jeden obyčejný příběh, který se nedostane divákovi pod kůži, nad postavami až tolik nepřemýšlí, nestrachuje se o ně, ale tu hodinku a tři čtvrtě s nimi stráví rád. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Já jsem jen tiše seděla a resonovala s Johannou, jejíž příběh se obešel téměř beze slov a přece bylo řečeno mnohé. Jak tam stála jednu chvíli před Kenem v kuchyňském rohu po prozření, jak se věci skutečně mají a sevřela ty svoje pěstičky, tak moje emoce nezůstaly rozhodně jako led, spíš naopak. Nečetla jsem předlohu a vůbec jsem neřešila reálnost. Byla to pro mě silně pocitová záležitost a ten konec jsem si vysloveně vychutnávala. Jo, dnes mi tenhle netradiční Hateship Loveship sednul jako dlouho nic. Myslím, že Kristen Wig by měla dostat hodně vysoký honorář, protože co ta se tam nagruntovala, to se hned tak nevidí. ()

mat.ilda 

všechny recenze uživatele

Tak trochu Jana Eyrová našich dní - nenáročná, pracovitá a diskrétní osoba, se kterou prostě musíte soucítit, už pro ten sotva znatelný, trpitelský úsměv, co jí tak zřídka jemně zacuká rty... Ač Johannin věk nelze snadno odhadnout, je jasné, že nebude nejmladší, přesto si mnoho životních radostí neužila, a jako taková je ideálním objektem k splétání milostných intrik pro zábavu dvou "světem protřelých" puberťaček... zvlášť, když se nabízí tak interesantní protějšek, jakým je bezpochyby Ken, otec jedné z dívek, ale také rodinou odvrhnutý loser se slabostí pro omamné látky... Vcelku poutavé a velmi slušně zahrané romdrama, v němž mě zaskočil jen Nick Nolte svou náhlou sešlostí, ale vzhledem k tomu, že jsem nedávno tomu zahlédla v bulváru i Donatellu Versace, mám pro strach docela uděláno ;-) ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama