Pohřbeni zaživa

(TV film)
  • Česko Pohřbeni zaživa 2 (více)

Celých deset let už kolují pokojným americkým městečkem podivné pověsti o tom, že Clint Goodman vstal z hrobu, aby zabil svou nevěrnou manželku a jejího milence, doktora, který obstaral jed k jeho otravě. Nyní, jak se zdá, se historie opakuje. Když mladá Laura Riskin zdědí značný majetek, doufá, že s manželem Randym konečně budou tou správnou rodinou. Randy má však zcela jiné plány a společně se svou cynickou milenkou Lauru zavraždí, zmocní se dědictví a společně začnou žít nový život v přepychu. Jenže mrtvá manželka ještě neřekla své poslední slovo. Víko rakve se otevírá a zhrzená Laura se vrací do našeho světa. Na své cestě pomsty potkává i tajuplného cizince, jehož posmrtné zkušenosti jí nyní přijdou obzvlášť vhod. (Řitka video)

gogo76

Pokračovanie Darabontovho príbehu začína takmer tam , kde pôvodný film skončil a menšiu úlohu tu hraje aj hlavná postava z neho.Škoda, že sa tvorcovia nesnažili vytvoriť niečo originálnejšie. Hlavu si príliš nelámali a otrocky okopírovali scenár, vymenili postavy a divák pozerá vlastne to isté. Aké ponaučenie z toho vyplýva? Ak ste videli Darabontov prvý diel, využite svoj voľný čas inak a filmu sa vyhnite. Film 50%. ()

Karamanlis

Sequel ktorý síce neurazí, no na druhej strane neprináša absolútne nič invenčné a iba opätovne prepiera to, čo už ponúkla jednotka, na ktorej dejovú líniu sa navyše snaží dosť neobratným spôsobom nadviazať. ()

eraserhead666

Vcelku slušné pokračování původního filmu. Stejně napínavé a s podmanivou atmosférou, byť vlastně jen znovu přežvýká zápletku prvního filmu, Právě tohle ale vnímám jako pozitivní stránku, i přesto, že ne originální, ta atmosféra tam je pořád. Obsazení je vcelku zajímavé. Sympatickou Ally Sheedy jsem celý film nedokázal zařadit, ale byla mi hrozně povědomá, a ejhle, ona hrála ve Snídaňovém klubu. ()

JASON_X

Když je pokračování nějakého filmu podařené, respektive když mě baví a dobře se u něho zrelaxuju, nemám pak problém s tím, když je to pokračování zároveň i pouze prachsprosté a nenápadité obšlehnutí/vykradení dílu prvního (což je i tenhle případ). Zvlášť když v něm hraje jedna pěkná hubená zrzka. Pomsta je opět mile sadistická, její podoba tentokrát i o něco uvěřitelnější... I když (SPOILER) rád bych teda viděl, jak by taková hubená zrzka vydrásala dva dospělý lidi z garáže, někam je naložila, převezla a pak ještě přenesla do kajuty na palubě jachty. ()

corpsy

Zrejme sa niekto z kompetentných rozhodol ( a viem si aj predstaviť kto ), že nie je fér, aby len ženské boli vo filmoch zobrazované ako zlatokopecké svine a tak sa natočil...remake. Ide síce technicky o pokračovanie, ale takmer do bodky okopírovaný dej prvej časti z neho robí niečo, čomu sa v dnešnej dobe populárne hovorí reboot. Výmena pohlaví z toho neurobila nič lepšie. ()

TO

Ally Sheedy je svým nevěrným manželem a jeho milenkou otrávena a pohřbena. Jed však přestane působit a ona se s pomocí chlápka z prvního dílu vyhrabe a připraví oběma drsnou pomstu, tentokrát na lodi. První díl byl o něco lepší, závěrečná pomsta byla zajímavější, ale na to, že jde o televizní film z 90. let ještě i tenhle skorohoror celkem ujde. Trocha napětí je ve filmu po celou dobu stopáže a ani režie slabého herce Tima Mathesona neurazí. Samozřejmě se nejedná o nic zvláštního, prostě obyčejný tv film, který jsem si v devadesátém sedmém půjčil jen kvůli Ally, ale nenudil jsem se. ()

oveckaoa

Okopírovaný první díl. Takže zatímco v prvním díle zabila manželka s milencem manžela a on to přežil tady zabije manžel s milenkou manželku a ta to přežije. Kopírovaní prvního dílu pokračuje chce ji rychle pohřbít ona se probere v hrobě a dostane se z něj (tady s pomocí týpka z jedničky) a jde se mstit. Oproti prvnímu dílu tohle nemá vůbec koule (ani se o to nesnaží jen parazituje na prvním díle a počet originálních scén je snadno spočitatelný). Navíc zatímco chlapovi v prvním díle tu pomstu bych i věřil (podle chování) tady té ženské ani náhodou. Závěr s lodí je trapný až to bolí. ()

HomeAlone

Hlavnym problemom druheho dielu je , ze neprinasa nic nove a len kopiruje predchodzi diel . No vcelku sa jedna este o slusny tv film , s dobrou atmosferou . Hodnotenie - 55% ()

blues

Atmosféra ano, ale těch ALE je mnohem víc. Navíc ty nepřesvědčivé dramatické výkony hlavních herců, to je hrůza... ()

Deratizer

Navazující pokračování na film Pohřben zaživa z roku 1990. První díl je takový televizní kultík, který diváka přilepí k obrazovce jak lepidlo a pevně drží až do konce filmu. V tomto pokračování se historie opakuje, opět se jedná o otravu jedem, opět ze stejného důvodu jako tehdy, opět v onom městě jako tehdy a aby toho nebylo málo, tak obětí je čirou náhodou kamarádka první oběti. To už je z reálného hlediska poněkud uhozená náhoda ne? Ale berme to jako film a i tento díl má atmosféru a napětí, takže taky slušná podívaná. ()

MickeyStuma

Tento thriller má celkem šťávu. Z počátku se zdálo, že to nepřinese nic vyjímečného, ale postupně budující atmosféra vytvářela vcelku zážitek. Tady si televizní tvůrci dali záležet a vytvořili neoriginální dílo, které se nesnaží za každou cenu o hororové scény a zbytečně netlačí na pylu. Dojem kazí občasné úlety některých herců a nelogické části, přesto je to povedený film, jaký se v televizní produkci jen tak nevidí. ()

drankeryth

Druhe pokracovanie nestalo za nic. Uplne sklamanie, ktore je citit vsade. Mne to nejako nesadlo a bol som z toho sklamany. Pomsta zo strany tej zeny bola nudna a nie moc zdlhava. Nejako mi to rychlo preblesklo a bol coskoro koniec. Pocas celeho filmu sa toho moc neudialo a zakomponovanie hlavnej postavy z jednotky len bola slaba narazka, aby to film dohnalo dopredu k sledovanosti. Nic moc film. Raz pozriet a rychlo na film zabudnut, taky dojem som mal z toho filmu. ()

John80

Pokračovanie prvé časti tohto filmu s menšou nadväznostou predošlých hlavných predstaviteľov a zároveň opačný dej. 3* ()

v.indruchova

Myslím si, že první a druhý díl jsou dva různé filmy. Jde zde cítit určitá béčkovost, ale nebylo to vůbec špatné. Zlo bylo potrestáno, předvídatelné to bylo, ale tady šlo trochu o něco jiného. ()