Rubínově červená (festivalový název)

• Německo

Rubinrot

Rubínovo červená

Drama / Fantasy / Mysteriózní / Romantický

Německo, 2013, 122 min

Film jako celek vlastně nedával smysl. Na začátku spolu utíkaji, což se později nikdy nestane a nezapadá to do děje. Celá záhada je jen načrtnutá a vlastně se nedoberou žádného výsledku, evidentně ho už ani nehledají. Nebo například scéna kdy uvidí samu sebe na plese, k čemuž v celém filmu taky nedošlo. Žádné rozuzlení, žádné vysvětlení, vlastně ani žádná zápletka. Ačkoliv film nebyl špatný, tak kvůli tomu, že se vlastně nic nestalo ani nevyřešilo dávám nižší hodnocení.(3.10.2016)

Nevím, jestli bych pochopila o co přesně jde, kdybych předtím nečetla knihu. Sice doufám, že natočí další díl, ale kniha byla opravdu mnohem lepší a stalo se toho v ní mnohem víc. Je to dvouhodinový film a podle mě by toho do něj mohli dát klidně víc a přesto se na něj dokážu podívat klidně vícekrát. Velice se mi libíli herci - všichni. Seděli perfektně na svoje role. A proto dávám 4 hvězdičky(30.7.2013)

• MartinezZ

Co, ježkovy voči, tohle bylo? "- Ahoj, kámoška, naše rodina je divná a cestuje časem." "- Hmm, OK" "- Já cestuju časem!" "- OK, ví to tvoje máma?" "- Ne." "- Tak jí to řekni." "- OK.". ~~~ Divoká přestřelená teen blbina splácaná z Beautiful Creatures a Jumpera. A je fuk, zda a která z knižních předloh byla dříve, protože tady jsme na filmové, nikoliv knižní databázi.(3.11.2013)

Puberťácky filmík o mojej obľúbenej téme a to cestovaní v čase. O príbehu hovoriť nebudem, lebo je to skôr genialita knižnej predlohy. Niečo neokukané aj s mierne politickým podtextom (skutočne mierne) ma bavil, aj keď ma na začiatku neskutočne iritovalo, že vidím nemecky hovoriacich ľudkov na pozadí Londýna, ale časom som si zvykla. Prekvapil ma však scenár, od ktorého nikdy v takýchto puberťáckych filmov nič neočakávam, ale skutočne sa podaril. Nikde to neznelo trápne, len ma mrzí, že nás navnadili, no pritom nič nevysvetlili. Niečo načrtli, ale nechali to tak a postavám to ani neprekážalo. S nažili sa niečo zistiť a nezistili nič. Na konci ples a tak klišoidný prvý božtek.(5.2.2014)

• katka219

Knihu Rudá jako rubín od skvělé spisovatelky Kerstin Geir, podle které byl tento film natočen, naprosto zbožňuju! Film podle ní mohl být krásný. Cestovaní v čase, mladá láska, dobrodružství... Nic by tomu nechybělo! Je veliká škoda, že filmaři udělali z krásného příběhu poměrně nesmyslnou slátaninu. Mrzí mě to:/ Všem, kteří mají chuť ovšem vřele doporučuju knížku!(22.8.2015)

• - Natočeno podle knižní předlohy "Rudá jako rubín" od Kerstin Gier. (jlhgjh)