Rubínově červená (festivalový název)

• Německo

Rubinrot

Rubínovo červená

Drama / Fantasy / Mysteriózní / Romantický

Německo, 2013, 122 min

Snímek přináší příběh o uzavřeném okruhu lidí se zvláštní strukturou DNA, která jim umožňuje cestovat zpět v čase. Natočeno je to na základě prvního dílu knižní trilogie a jedná se o filmové dílo, které si nehraje na velkolepost a masovní speciální efekty, jaká jsou známá z produkce Hollywoodu. A to může mnohé diváky již rozmazlené CGI efekty odradit. Jenomže tohle je film evropský, tedy stavěný zcela jinak. Tady jde hlavně o příběh, který je pochopitelně volně dle knihy, neboť přesný převod do filmu není nikdy možný. Film je dobrodružný, zábavný a v jistém smyslu hravý. Je to i ukázka toho, že lze natočit vkusný fantasy příběh pro mládež daleko jednodušeji a hlavně levněji. Jenomže Hollywood je prostě Hollywood a tak není divu, že tento snímek není široce tak znám.(15.1.2017)

Film jako celek vlastně nedával smysl. Na začátku spolu utíkaji, což se později nikdy nestane a nezapadá to do děje. Celá záhada je jen načrtnutá a vlastně se nedoberou žádného výsledku, evidentně ho už ani nehledají. Nebo například scéna kdy uvidí samu sebe na plese, k čemuž v celém filmu taky nedošlo. Žádné rozuzlení, žádné vysvětlení, vlastně ani žádná zápletka. Ačkoliv film nebyl špatný, tak kvůli tomu, že se vlastně nic nestalo ani nevyřešilo dávám nižší hodnocení.(3.10.2016)

• Lavinia

Nejzajímavější je, že Němci si ty své německé filmy pochvalují a snad to myslí upřímně. Formou teenie-girlie slátanina, místo děje Anglie, představitelé němečtí herci, kteří - jako obvykle - divně šišlají a vůbec mají divný způsob vyjadřování, tak trochu jako od necek, nikoli ve fantasy. Obsah: Holka z rodiny cestovatelů časem zdědila tuto schopnost místo své sestřenky, hraje se tedy na takové ty zhrzené city na několika stranách, její kámen je rubín, kamenů je 12 a je nutno je spojit v jakémsi chronometru, kterým se časem kontrolovaně cestuje, až budou všichni svou krví v přístroji spojeni, bude ten aparát mít blíže nespecifikovanou úžasnou moc, tedy ten, kdo ho vlastní. A to je jakýsi hrabě z a v minulosti, ale ten ho snad nevynalezl, rozhodně přístroje jsou dva a jeden byl ukraden, ten druhý je tu a není komplet krevně napojen, a tak naše hrdinka s pohledným hrdinou cválá minulostí, aby zajistila chybějící krve, ovšem jsou tu odpůrci, sám hrabě je hnusné zvíře a nakonec je bál s tancem. Že to nemá logiku? Že je to samá díra velikosti Macochy? To je fuk, hlavně se jede dál, další dva filmy, třeba se tam dojde k nějakým výsledkům. Blábol na entou, nedoporučuji.(3.7.2016)

• MartinezZ

Co, ježkovy voči, tohle bylo? "- Ahoj, kámoška, naše rodina je divná a cestuje časem." "- Hmm, OK" "- Já cestuju časem!" "- OK, ví to tvoje máma?" "- Ne." "- Tak jí to řekni." "- OK.". ~~~ Divoká přestřelená teen blbina splácaná z Beautiful Creatures a Jumpera. A je fuk, zda a která z knižních předloh byla dříve, protože tady jsme na filmové, nikoliv knižní databázi.(3.11.2013)

• honajz

Zcela zmatená směska vzájemně nesouvisejících scén, jako kdyby někdo sestříhal seriál a vzal z něj jen nepodstatné věci. Celému filmu chybí nějaké sevřenost děje, nějaké jasnější směřování, a dokonce i dodržování vnitřních pravidel. Chápu, ano, teenegerovské záhady ze středních škol s podivnými týpky a velkou, romantickou láskou, kdy do té doby podceňovaná dívka zazáří, jsou moderní, až to bolí. Ale přece jen by to mohlo snad mít nějakou úroveň. Oč v tom filmu šlo? Proč tedy hrabě chce tu krev? A proč po ní tedy nejde daleko dravěji? Ty dvě sekty vedle sebe se střetnou jen jednou, náhodně, někde v parku při projížďce kočárem? Jinak totiž o té druhé sektě netušíme nic, a o téhle vlastně taky ne, protože sice pořád něco ochraňuje, ale jinak nevyvíjí žádnou činnost. Ale financí mají hodně. Spousta náznaků, nedovedených do nějakého vysvětlení - vize tety, rodinná historie, dědeček, havrani, samotný hrabě - vše je jen nahozeno, letmo, jako když jedete vlakem a za oknem proletí listí ze stromu. Jednání postav ani nemá smysl komentovat, každý se každou chvíli chová jinak. Někteří jsou chvíli za idioty, jindy jsou stateční. ale hlavně - nikomu nevěřte, jen svým citům! Také ta němčina v Londýně zněla divně, a navíc je evidentní, že musel vzniknout srdceryvný soundtrack pro dívčí srdíčka. Jdu pod pseudonymem napsat Tajuplnou Lenku s tajemným přívěskem, kterak se na gymplu v Legerově ulici zamiluje do nějakého podivína, třeba mi to Němci časem taky zfilmují.(5.7.2014)

• - Natočeno podle knižní předlohy "Rudá jako rubín" od Kerstin Gier. (jlhgjh)