poster

Rudá jako rubín

 • Česko

  Rubínově červená

  (festivalový název)
 • Německo

  Rubinrot

 • Slovensko

  Rubínovo červená

Drama / Fantasy / Mysteriózní / Romantický

Německo, 2013, 122 min

Komentáře uživatelů k filmu (33)

 • ivour
  ***

  Film jako celek vlastně nedával smysl. Na začátku spolu utíkaji, což se později nikdy nestane a nezapadá to do děje. Celá záhada je jen načrtnutá a vlastně se nedoberou žádného výsledku, evidentně ho už ani nehledají. Nebo například scéna kdy uvidí samu sebe na plese, k čemuž v celém filmu taky nedošlo. Žádné rozuzlení, žádné vysvětlení, vlastně ani žádná zápletka. Ačkoliv film nebyl špatný, tak kvůli tomu, že se vlastně nic nestalo ani nevyřešilo dávám nižší hodnocení.(3.10.2016)

 • eLeR
  *

  O čom toto celé malo byť? Musím si bezpodmienečne pozrieť aj dvojku a trojku, lebo spať mi nedá Gwendolynin osud.(3.2.2018)

 • honajz
  *

  Zcela zmatená směska vzájemně nesouvisejících scén, jako kdyby někdo sestříhal seriál a vzal z něj jen nepodstatné věci. Celému filmu chybí nějaké sevřenost děje, nějaké jasnější směřování, a dokonce i dodržování vnitřních pravidel. Chápu, ano, teenegerovské záhady ze středních škol s podivnými týpky a velkou, romantickou láskou, kdy do té doby podceňovaná dívka zazáří, jsou moderní, až to bolí. Ale přece jen by to mohlo snad mít nějakou úroveň. Oč v tom filmu šlo? Proč tedy hrabě chce tu krev? A proč po ní tedy nejde daleko dravěji? Ty dvě sekty vedle sebe se střetnou jen jednou, náhodně, někde v parku při projížďce kočárem? Jinak totiž o té druhé sektě netušíme nic, a o téhle vlastně taky ne, protože sice pořád něco ochraňuje, ale jinak nevyvíjí žádnou činnost. Ale financí mají hodně. Spousta náznaků, nedovedených do nějakého vysvětlení - vize tety, rodinná historie, dědeček, havrani, samotný hrabě - vše je jen nahozeno, letmo, jako když jedete vlakem a za oknem proletí listí ze stromu. Jednání postav ani nemá smysl komentovat, každý se každou chvíli chová jinak. Někteří jsou chvíli za idioty, jindy jsou stateční. ale hlavně - nikomu nevěřte, jen svým citům! Také ta němčina v Londýně zněla divně, a navíc je evidentní, že musel vzniknout srdceryvný soundtrack pro dívčí srdíčka. Jdu pod pseudonymem napsat Tajuplnou Lenku s tajemným přívěskem, kterak se na gymplu v Legerově ulici zamiluje do nějakého podivína, třeba mi to Němci časem taky zfilmují.(5.7.2014)

 • Jirka_Šč
  ***

  Slibný začátek trilogie o genetické mutaci umožňujíci cestování časem. Maličko neumělý, ale s kouzlem nadšení :).(26.11.2017)

 • Lama.Lama
  **

  What the fudge? Teď nevím, jestli jsem během filmu usnula a probudila se až na konci, nebo to prostě nemělo žádné rozuzlení zápletky, nebo bude další díl, nebo prostě WTF?? Jinak je to oddechovka pro náctileté, nic extra se od toho čekat nedá.(4.3.2014)

 • MartinezZ
  **

  Co, ježkovy voči, tohle bylo? "- Ahoj, kámoška, naše rodina je divná a cestuje časem." "- Hmm, OK" "- Já cestuju časem!" "- OK, ví to tvoje máma?" "- Ne." "- Tak jí to řekni." "- OK.". ~~~ Divoká přestřelená teen blbina splácaná z Beautiful Creatures a Jumpera. A je fuk, zda a která z knižních předloh byla dříve, protože tady jsme na filmové, nikoliv knižní databázi.(3.11.2013)

 • Tryskomyš
  ***

  Celkem pěkný příběh. Ale nic světoborného. Na to, že je to Německé, dost dobré.(5.3.2018)

 • Sabrewulf
  odpad!

  Teenagerský sranec, který se snaží přiživit na ostatních teenage srancích jako je Twilight, Mortal instruments či Nádherné bytosti. Mimochodem třetí jmenovaný sranec mi to silně připomínalo. Nedokoukáno, chcípal jsem nudou.(6.1.2018)

 • Ashar
  ****

  Hezký příběh, jen je trochu roztahaný a děj by mohl být i víc jasnější. Doufám, že bude konec stát za to.(16.3.2017)

 • Ivusha
  **

  Kdyby se to aspoň drželo knížky...(28.9.2016)

 • lucijelucije
  **

  Tak tohle byla hodně amatérská práce. Dialogy katastrofa. Děsně přehrávané, děsně pubertální a kýčovité. Ovšem, vůbec by to nemusel být špatný snímek, kdyby se ho možná zhostili jiní tvůrci. M. Ehrich není úplně od věci, ale bohužel ten snímek je absolutně bez struktury.(10.10.2015)

 • Silencia90
  ****

  Na filmu bylo super, jak se držel předlohy. To se moc často nevidí. Je zde sice pár odlišností, ale u filmu to jinak nejde. Není to kniha.(13.10.2017)

 • Eventyrer
  ***

  Puberťácky filmík o mojej obľúbenej téme a to cestovaní v čase. O príbehu hovoriť nebudem, lebo je to skôr genialita knižnej predlohy. Niečo neokukané aj s mierne politickým podtextom (skutočne mierne) ma bavil, aj keď ma na začiatku neskutočne iritovalo, že vidím nemecky hovoriacich ľudkov na pozadí Londýna, ale časom som si zvykla. Prekvapil ma však scenár, od ktorého nikdy v takýchto puberťáckych filmov nič neočakávam, ale skutočne sa podaril. Nikde to neznelo trápne, len ma mrzí, že nás navnadili, no pritom nič nevysvetlili. Niečo načrtli, ale nechali to tak a postavám to ani neprekážalo. S nažili sa niečo zistiť a nezistili nič. Na konci ples a tak klišoidný prvý božtek.(5.2.2014)

 • Lavinia
  *

  Nejzajímavější je, že Němci si ty své německé filmy pochvalují a snad to myslí upřímně. Formou teenie-girlie slátanina, místo děje Anglie, představitelé němečtí herci, kteří - jako obvykle - divně šišlají a vůbec mají divný způsob vyjadřování, tak trochu jako od necek, nikoli ve fantasy. Obsah: Holka z rodiny cestovatelů časem zdědila tuto schopnost místo své sestřenky, hraje se tedy na takové ty zhrzené city na několika stranách, její kámen je rubín, kamenů je 12 a je nutno je spojit v jakémsi chronometru, kterým se časem kontrolovaně cestuje, až budou všichni svou krví v přístroji spojeni, bude ten aparát mít blíže nespecifikovanou úžasnou moc, tedy ten, kdo ho vlastní. A to je jakýsi hrabě z a v minulosti, ale ten ho snad nevynalezl, rozhodně přístroje jsou dva a jeden byl ukraden, ten druhý je tu a není komplet krevně napojen, a tak naše hrdinka s pohledným hrdinou cválá minulostí, aby zajistila chybějící krve, ovšem jsou tu odpůrci, sám hrabě je hnusné zvíře a nakonec je bál s tancem. Že to nemá logiku? Že je to samá díra velikosti Macochy? To je fuk, hlavně se jede dál, další dva filmy, třeba se tam dojde k nějakým výsledkům. Blábol na entou, nedoporučuji.(3.7.2016)

 • Arsenal83
  **

  Rozprávka pre deti okolo 13 rokov, formou i hudbou. Takým to bude stačiť a môže ich aj zaujať, inak je to nuda. Film sa snaží držať literárnej predlohy od Kerstin Gier.(24.3.2017)

 • suzanne1997
  ****

  Film mne zaujal natolik, že si musím co nejdříve pustit jeho pokračování. Nestává se mi to často, že bych byla tak zvědavá, nic mu nevytýkám, právě naopak, celý film chválím. Nechal člověka přemýšlet, úvod do děje několikalogie byl také srozumitelný, i když je pravdou, že zdaleka nevysvětlil všechno a nechal mě na pochybách. Právě proto potřebuji další díl! Já osobně a jenom za sebe film doporučuji, nebylo snad ještě nic podobného, co bych takto hltala pohledem.(27.10.2017)

 • MickeyStuma
  ****

  Snímek přináší příběh o uzavřeném okruhu lidí se zvláštní strukturou DNA, která jim umožňuje cestovat zpět v čase. Natočeno je to na základě prvního dílu knižní trilogie a jedná se o filmové dílo, které si nehraje na velkolepost a masovní speciální efekty, jaká jsou známá z produkce Hollywoodu. A to může mnohé diváky již rozmazlené CGI efekty odradit. Jenomže tohle je film evropský, tedy stavěný zcela jinak. Tady jde hlavně o příběh, který je pochopitelně volně dle knihy, neboť přesný převod do filmu není nikdy možný. Film je dobrodružný, zábavný a v jistém smyslu hravý. Je to i ukázka toho, že lze natočit vkusný fantasy příběh pro mládež daleko jednodušeji a hlavně levněji. Jenomže Hollywood je prostě Hollywood a tak není divu, že tento snímek není široce tak znám.(15.1.2017)

 • rigby
  ***

  Trocha cestování časem pro -náctileté. Pro starší generaci už jen velmi odpočinkový film na pondělní večer. Není nutné mnoho přemýšlet, stejně se nedá nic vymyslet. Žádný zázrak se nekonal, ale na dvě hodiny to zabavilo.(8.7.2013)

 • mokrasek
  **

  Celkem hezká závěrečná píseň s názvem Faster v podání Sofi de la Torre.(3.8.2013)

 • PhillWide
  ***

  Film docela zajímavý, ale pořádné zápletky sem se nedočkal. Posledních 20 minut sem si jenom říkal: Tak teď to přijde. A nic se nestalo a to jejich proroctví mi konečně došlo asi 10 minut po dodívání.(6.7.2014)

 • klarajaja
  ***

  Díky bohu za dabing (nevěděla jsem, že to někdy řeknu :D) ! Protože jsem se snažila na to koukat v původním znění s titulkami a nedalo se to (prostě se mi němčina nepříjemně poslouchá). Film jsem opravdu chtěla vidět, protože jsem před lety celou trilogii četla a moc se mi líbila. Každopádně jsem byla z filmu opravdu příjemně překvapená, dávalo to hlavu a patu. Žádné zpracování postavy mi nevadilo. Za mě krásné 3*.(24.1.2018)

<< předchozí 1 2
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace