Vrcholné umění

High Art

High Art

Drama / Romantický

Kanada / USA, 1998, 101 min

Podivnej film, vlastně se v něm ani nic moc neděje. Všechno plyne takovým opojeně poklidným tempem a najednou šmitec. Ale nenudil jsem se. Bohužel ke konci mě pěkně začala štvát postava fotografky Lucy, která kloudně nevěděla co vlastně chce, a když už jsem konečně čekal nějaký její životní rozhodnutí, tak milá Lucy... ale to bych spoileroval. Co se mi na filmu nejvíc líbilo, byla skvěle zahraná fetka Patricie Clarksonové.(28.8.2011)

• dopitak

Znáte to, když vám nějaký film dlouho uvízne v playlistu a vy ne a ne se na něj podívat. Tak přesně takto byl u mě doma High art. Dokoukáno, zahozeno, zapomenuto. Radha Mitchell je pěkná kočka, ale její filmová milenka a její filmová německá mumie, to byla pokoukaná pro chlapa. Už když Syd očumovala prvně ty fotky na hajzlíku, říkal jsem si, že takový hrůzy bych si teda nevystavil. A vono umění, talent, velké jméno. Tak to pardon, tomu já teda nerozumím. A to mám portréty dost rád. Zato drogy vůbec. A tady jeli první ligu.(15.1.2018)

Neuvěřitelně silné a působivé lesbické drama, ve kterém opravdu exceluje Radha Mitchell. Její filmová milenka mě tolik nepřesvědčila, přesto byl film pro mě opravdu neskutečnou podívanou, která mě nenudila, ale vyrážela dech. Vzniklé fotografie jsou opravdu skvostem a závěr filmu byl dosti bolestný ..(18.7.2008)

• mat.ilda

High art? To jistě ne. Jen pseudoartová hromádka scénáristického neštěstí, v iritujícím vedení nesympatických figurantů z hollywoodské periferie a námětem falešným jak vyumělkovaná imprese v otisklé titulní fotografii. Očekávané nekrologické finále už nemohlo být více nemohoucí a snímek tak pasovalo mezi druh, jehož přemnožení by mou posedlost filmem zaměnilo v etapu večerního pletení ponožek - možná mnohem méně povznášející zábavě, při které však nehrozí fyzická nevolnost, kterou mi zde přivodila Patricia Clarkson.(20.10.2015)

Na fotky Lucy Berliner by som sa pozeral dnes a denne. Na Radhu Mitchell tiež, Ally Sheedy beriem za kamarátku. A Patriciu Clarkson musíme zachrániť - hoc verím, že pán Fassbinder jej dal zabrať a bude to fuška ! LOVE HURTS ! P.S. Radha je kombináciou dvoch Emmanuell - Mrs. Polanskej / Seigner / a Béart. P.P.S. Číslo 5 fakt žije.(10.5.2009)

• - Postava Lucy je založena na životě a díle Nan Goldin, známé fotografce zachycující život mladých lidí, jehož součástí byly drogy a sexuální experimenty. (HellFire)