poster

Vrcholné umění

 • Kanada

  High Art

 • Velká Británie

  High Art

Drama / Romantický

Kanada / USA, 1998, 101 min

 • blitzer
  ***

  Podivnej film, vlastně se v něm ani nic moc neděje. Všechno plyne takovým opojeně poklidným tempem a najednou šmitec. Ale nenudil jsem se. Bohužel ke konci mě pěkně začala štvát postava fotografky Lucy, která kloudně nevěděla co vlastně chce, a když už jsem konečně čekal nějaký její životní rozhodnutí, tak milá Lucy... ale to bych spoileroval. Co se mi na filmu nejvíc líbilo, byla skvěle zahraná fetka Patricie Clarksonové.(28.8.2011)

 • dopita
  ****

  Film obsahuje několik zásadních důvodů k tomu, aby se mi nelíbil: Nemám rád filmy z drogama nasáklýho prostředí, nemám rád filmy odehrávající se ve světě kterej je reálnej a přitom cíleně (a nereálně) nehezkej, nemám rád Ally Sheedyovou a Patricia Clarksonová se mi vyloženě hnusila, i když musím uznat, že tu permanentně zmatlanou skopčáckou vopici zahrála výborně. A ještě bych měl pár výhrad, jako např. vztah mezi Syd a Lucy mohl mít trochu větší grády (o odhalenejch kůzlat), zamrzela i mírná ztráta tempa vyprávění a trochu překotný konec. Takhle to vypadá, že jenom kritizuju, ale přes to všechno je to kupodivu film, kterej rozhodně stojí za zhlídnutí. Většina scén má v sobě neutálý napětí a ani se v nich nemusí nic moc zásadního dít, herečky hrajou výborně a celej film má takovou zvláštní až mrazivou atmosféru. Mimochodem chlapi jsou v tomhle filmu na vedlejší koleji (maximálně přicmrdávaj) a rejžuje to taky ženská.(22.10.2011)

 • Faye
  ****

  Podobně pojaté jako Laurel Canyon.Bohémský život kdysi úspěšné a vynikající fotografky Lucy (10 let už nepublikuje ani nevystavuje, ale stále fotí), který už pomalu bez drog začíná ztrácet své kouzlo a tuctový život pomocné redaktorky Syd, která si teprve začíná budovat svoji naplánovanou kariéru. V okamžiku, kdy si vpadnou do života, se Syd nejprve domnívá, že našla neznámou umělkyni s kterou by na sebe mohla upozornit, ale překvapení v redakci nad známým jménem „Kdy se vrátila? Jak je možné, že to nevíme? Kdo ještě o tom ví?“ jí zaskočí. Chtějí publikovat její návrat, cokoliv, hned. Jeden společný víkend a vzájemná přitažlivost obou žen přeroste ve vášnivý lesbický vztah zdokumentovaný odvážnými snímky. Talent, ambice, láska, drogy a smrt v rozhodně zajímavém filmu.(17.12.2005)

 • mat.ilda
  odpad!

  High art? To jistě ne. Jen pseudoartová hromádka scénáristického neštěstí, v iritujícím vedení nesympatických figurantů z hollywoodské periferie a námětem falešným jak vyumělkovaná imprese v otisklé titulní fotografii. Očekávané nekrologické finále už nemohlo být více nemohoucí a snímek tak pasovalo mezi druh, jehož přemnožení by mou posedlost filmem zaměnilo v etapu večerního pletení ponožek - možná mnohem méně povznášející zábavě, při které však nehrozí fyzická nevolnost, kterou mi zde přivodila Patricia Clarkson.(20.10.2015)

 • MI-380
  ***

  Vrcholné umění fotografie a sebedestrukce v doupěti plném drog a lesbiček. Roztomilé velké děcko Radha Mitchell, které se tam náhodně přimotá, prožívá opožděný coming out a získává cenné zkušenosti na celý život. Tohle dílko je určeno vyznavačům dekadence, obdivovatelům terciálního sektoru, bojovníkům za zviditelňování a ospravedlňování homosexuálních vztahů. Nic proti nim nemám, ale ani k nim nepatřím, takže vrcholné umění vidím jenom v názvu, samotný film je pro mě umění jen mírně nadprůměrné. 65%.(22.3.2011)

 • - Postava Lucy je založena na životě a díle Nan Goldin, známé fotografce zachycující život mladých lidí, jehož součástí byly drogy a sexuální experimenty. (HellFire)