Petaru dansu

''Ked' má človek prianie a zašepká ho do vetra, chcem veriť, že sa splní.''
Miki Nishioka sa pokúsila o samovraždu. Jej dve kamarátky sa rozhodli navštíviť ju v nemocnici v snahe dozvedieť sa príčinu a dôvody jej konania, pričom náhodou narazia na mladú ženu, ktorá sa ponúkne, že ich za ňou odvezie. Tichý a pokojne plynúci film o nádeji, láske, želaniach a plachtení vo vetre. (sochoking)

sniper18

Je to nadpriemerná dráma. Má pomerne dobrý príbeh o trojici mladých žien, z ktorých každá má svoje vlastné problémy, ale aj tak sa rozhodnú zájsť za priateľkou dvoch z nich do vzdialenej nemocnice, keďže sa dozvedeli, že sa pokúsila o samovraždu. A tak spolu strávia nejaký čas, pričom každá sa snaží vyrovnať aj s tým svojim problémom. Spracovanie nie je zlé, ale ani ničím výnimočné. O nejakom plnohodnotnom deji sa tu určite hovoriť nedá a ani počiatočné zoznámenie s postavami mi neprišlo úplne ideálne, keďže je tu ten typ úvodu, ktorý pôsobí dojmom, ako by film už dlhšie prebiehal, ale napriek tomu si určite nemôžem výraznejšie sťažovať. Dej je úplne jednoduchý, odohráva sa v priebehu krátkej doby a prakticky iba niekoľko dievčat spolu trávi nejaký čas a snažia sa pomôcť jednej z nich, no zároveň vlastne aj všetkým, ale aj tak to má niečo do seba. Postavy si ma časom už svojim spôsobom získali a tak ma aj celkom zaujímalo, čo vyriešia, po celý čas sa to nesie v takom príjemne pomalom tempe, kvôli čomu majú priestor aj tie ich nálady a pocity, určite musím pochváliť aj to poetické využívanie prírody, hlavne v poslednej tretine a navyše to má úplne ideálnu dĺžku, takže sa na to po celý čas pozerá celkom dobre. S hereckým obsadením som nadmieru spokojný, väčší priestor tu majú prakticky len tie štyri postavy, no ako vždy poteší výborná Aoi Miyazaki, jej nová priateľka a Kazue Fukiishi, jedine tá štvrtá ma už vôbec ničím nezaujala, ale aspoň ani neprekáža. A čo sa týka réžie a technickej stránky, určite sa z toho dalo získať aj o niečo viac, ale ani s týmto nepohrdnem, pre potreby filmu to stačí. Najviac ma prekvapilo známe obsadenie v takomto pomerne nevýraznom filme, ale to samozrejme nie je problém. Keby to malo viac deja alebo poetiky, hodnotil by som aj lepšie, ale aj takto sa mi to celkom páčilo, jednoducho Petal dance je taký malý príjemný film na jedno pozretie, ktorý občas poteší. 63% ()

ScarPoul

Film ktorý nemusel vzniknúť. Nedeje sa tam aboslútne nič. Dialógy sa snažia o poetiku ale fungujú minimálne. O postavách nevieme takmer nič. Za celý čas si k nikomu nedokážeme vybudovať vzťah. Veci sú zmotivované celkom dobre ale čo tým chcel tvorca povedať netuším. Scény pri mori okej ale taká Kawase v Still the water dokázala z rozbúreného mora spraviť metaforu ktorá rezonovala ešte niekoľko dní. Aoi Mijazaki a Šiori Kucuna sú dychberúce krásky. Preto tie dve hviezdy. Inak je to nudné, uťahané a bez presahu. ()

MartinezZ

Art s velkým A, kde jsem zjistil, co se tam vlastně dělo, až ze zdejšího komentáře sniper18 (díky za něj). V podstatě se tam totiž takřka vůbec nic neděje, stále akorát koukám na několik Japonek a sem tam Japonce, kterak chodí, plouží se, jedou starým autem, je zima, není zima, ocitávají se v různých prostředích, nesouvisle mluví a všechno je takové bezbarvé šedé. A pak jsou titulky. Uh! Ano, jakési drama se tam někde míhá, ale tu Komedii, proboha, ze žánrů vyškrtněte! ()

Tyckin

Značně ponurý a nudný snímek na téma sebevražd a vztahů. Upřímně se přiznávám, že nebýt kouzelné Aoi a té druhé japonské kočky, asi bych to nedokoukal. 45% ()