Hellsing X

Hellsing Ultimate Series X

Animovaný / Akční / Fantasy / Horor

Japonsko, 2012, 65 min

Tak je to tady, po tolika letech jsem se dočkal a mám tu závěr jedné úžasné série. Bohužel celá první část tohoto posledního dílu se neskutečně táhne a je ukecaná. Přitom mi připadá, že některé dialogy jsou dosti zbytečné a jedná se jen o natahované myšlenkové pochody Majora, který mně navíc ani moc nezajímá. Ten člověk dokáže rozpitvávat každou blbost 20 minut a ve finále se kolikrát stane že divákovi celá podstata toho co chtěl říct unikne. Všechno zachraňuje jeden výborný souboj, závěrečné dialogy jednotlivých postav, kdy se člověk dozví o co jim ve skutečnosti šlo a samozřejmě naprosto dokonalý dojemný epilog. Mimochodem před epilogem jsou opět ty rádoby japonsky jednoduše naanimované vtípky, které pro mně spíše vyznívají dosti trapně a kazí celou atmosféru. Když to shrnu, mohlo to být lepší a epičtější, předešlé díly byli...možná to ale bude tím, že se na to dívám jako na jednotlivé filmy a ne jako na celek. Přeci jen je to spíš rozkouskovaný příběh a pokud si ho člověk pustí najednou (což plánuji) možná z toho posledního dílu bude mít nakonec úplně jiný dojem.(16.2.2013)

Kupodivu celkem vlažné zakončení jinak vynikající série. Za těch 65 minut se tam v podstatě nic zásadního nestane. Postavy jen mluví a mluví... navíc jsou jejich dialogy z velké části naprosto zbytečné a dost nudné. Když se konečně někdo vykecá, tak chcípne za 3x kratší dobu než co tam prožvaní a to je v podstatě celá náplň epizody X. I ty souboje jsou tentokrát dost slabé a to i přes fakt že Seras tentokrát využívá naplno svůj upírský potenciál. Velká škoda, mohl to být závěr o kterém bych všem nadšeně vyprávěl, tak je to spíše jen jako malá tečka za velkou sérií.(5.1.2013)

Značné sklamanie. Kultový Hellsing sa po dlhých šiestich rokoch konečne dočkal epického zakončenia spolu s desaťtisícmi fanúšikov po celom svete... aby sa najviac prejavili známe neduhy a pridali sa stovky ďalších. Celá druhá polovica je úplne zbytočná a uťahaná, epilóg je dlhý ako týždeň pred výplatou, Maduka sa správa ako idiot a všetky postavy pôsobiace dojmom skutočnej zraniteľnosti, vrátane Integry, si z vážnych zranení nerobia nič, odohráva sa tu len jeden jediný súboj, ktorý za to skutočne, umelé nedotiahnuté myšlienky, minimum Alucarda, a už ani tá kontroverzná a nekompromisná brutalita nie je, čo bývala... Tretia hviezdička za fantastický súboj s Kapitánom Guntsche - Vlkolakom (mimochodom perfektné stvárnenie animácie spirituálneho vlka), odhalenie, čo je vlastne Major zač a dotiahnutie príbehu do finále, plus jeden vtipný moment v epilógu a smrť všetkých tých bastardov. Hip, hip,.. vlastne nie, nie je nad čím výskať.(1.2.2013)

Jako celek parada, posledni dil trochu zklamanim, coz asi doslo vsem, co si otevreli tuto webovou stranku, kdyz cela deseti-dilna serie ma okolo 90% az na tento dil..Opravdu trochu skoda, ze se posledni kousek nezredukoval a neprilepil k tomu devatemu. Vsechno dobre z toho totiz tak nejak vyprchalo, diky vcelku bezduchym kecum, na ktere asi priznivci po vsem tom krveproliti moc naladu nemaji..(6.8.2014)

Neskutečně našlapaná ultimatní OVA Hellsing série skončila-z mého pohledu-navzdory veškerým předpokladům a pravděpodobnosti-dílem, který působí tak trochu navíc a jakoby mu scházel cit pro míru, časování a vyváženost... Nemůžu si pomoct ale mám pocit, že kdyby se vyškrtalo to věčné žvanění jednotlivých postav před smrtí, nic by se nestalo(ty jejich výlevy totiž většinou nemají příliš nosné myšlenky), celý film by se tak zredukoval na cca 20-30minut, které by se daly přilepit na devátý díl a vzniklo by tak nekompromisně extatické finále...Možná je to tím, že ova 1-9 jsem viděl víceméně v jednom zátahu a teprve na tenhle díl jsem čekal MUČIVÝ rok, během kterého jsem prostě vypadl z tempa a dějové souvislosti trošku zmatněly..Možná, že ty cz titulky nebyly dobré a poselství všech těch řečiček ke mě nedolehlo skrze jazykovou bariéru...A možná je to prostě opravdu jen nejslabší článek skorodokonalého řetězce................... Chibimomenty k tomu všemu patří a jsem za ně rád...Jen je fakt, že tady byly trošku necitlivě natlačeny(odsunuty)na konec, asi aby nerušily ve "velkolepé akci"-přitom v předchozích dílech fungovaly krásně i uprostřed akce.......................... Abych jen nenadával-nenudil jsem se a cítím, že až si jednou pustím všech 10 částí v kuse, tak se tenhle díl-v rámci celku, jako tečka a epilog-neztratí :)(6.1.2013)