• blackrain

Jedna vedlejší postava zajímavější než druhá a každá z nich by si zasloužila pořádné rozvinutí vlastního příběhu. Takhle to bohužel působilo jako podivný slepenec, až jsem úplně zapoměla, jestli tu vůbec byla nějaká hlavní postava, protože jsem nevěděla na čí osud se mám vůbec zaměřit. Hodně to zachraňovala křehká paní Jirásková. Všichni ostatní tady vypadali jako parta pitomců. Za něco ještě stála ta paradie na Superstar a jí podobné show. Znuděná porota byla bezchybná. Jinak od tohoto vytvůru ruce raději pryč.(17.12.2012)

• patrikus

Takže: Předně jsem rád, že ČT stále točí původní a nové televizní filmy s oblíbenými herci a dává příležitost i zdánlivě "vyautovaným" režisérům, jako by mohl být pro některé třeba pan Zábranský. To hvězdné obsazení bylo možná až příliš hvězdné, troufnu si říci zbytečné. Například nechápu, proč tam byl Vladyka, který řekl pár vět a jen všude blbě postával. Scénářek s roztomilou zápletkou a s pointkou vypadal, jako kdyby tam něco chybělo. Působilo to na mne trochu nepravděpodobně, až útržkovitě. Ale zase to mělo spád a nenudilo to, byť nijak zvlášť vtipné mi to nepřišlo. Barešovi jsem toho prosťáčka moc nevěřil, byl to pro něj jistě protiúkol, který nedopadl moc dobře. Nevěřil jsem však i více postavám. Elsnerová a Jirásková tradičně velmi dobré, samozřejmě i pan Hartl. Střih někdy až moc uspěchaný. Mimořádně hezká hudba, tedy ten jeden ústřední motiv - zbytek laciná vata - Pavlíček polevuje a nemusí dokazovat, že je dobrý skladatel? Ale no tak! Zajímavý byl Ondřej Malý a vtipný, zvlášť v tom kostýmu, ale scénáristkám zřejmě hlavní motiv nestačil, proto z toho udělaly koktejlový pletenec. Atmosféra vánoc slabá, jakoby to vypadalo, že to ani původně na vánoce nemělo být, jen si to dramaturgie upravila pro potřeby ČT. A poslední věc: jak mohla hrát Babčáková sestru Elsnerové? Nevěřil jsem tomu. Škoda Simony na tak bezvýznamnou roli. Pro obyčejného TV diváka jistě vděčná záležitost, ale spíš mě přijde, jako by to nikdo nechtěl točit, tak to hodili Zábranskému....(16.12.2012)

Mě se televizní film Vánoční hvězda docela líbil. Možná je to tím, že mám rád filmy s dobrým koncem. Dobrým, leč patetickým...což se dá odpustit, když se jedná o Vánoce, protože na nich je už patetické skoro všechno. Také kvituji s nadšením obsazení. Mohli jsme na place sledovat jedno herecké eso za druhým. A snímek obsahuje i vtipné hlášky. Ať už je obstarává svými ironickými poznámkami Jiřina Jirásková nebo kluci z kapely. Film navíc není dlouhý, takže předtím než by nás filmaři začali nudit příběh skončil. Je to televizní záležitost a proto má i takové kvality. Nic velkého nelze čekat, ale kdo ví, třeba se celá řada osob ve středním věku po shlédnutí nad sebou zamyslí. Nebo taky ne. Určitě jsem se nepopadal za břicho a nemusel k doktorovi s bránicemi, ale docela jsem se pobavil.(23.12.2020)

• Big Bear

Spíše podprůměrná komedie, která nijak nenadchne a jen tak proklouzne kolem... Igor Bareš se díky svému smutnému kukuči dostal zase jednou roli lůzra, zde je to výpravčí kdesi v zapadákově. Co mne však nemile překvapilo ba až šokovalo bylo přehrávání Jana Hartla. O Ondřeji Malém raději ani nemluvě... Nevidět jeho skvělého estébáka v Poutech, zařadím si ho jako komparzistu, který dostal prostor říci pár slov na place... Při představě, že tohle všechno se platí z našich koncesionářských poplatků jdou na mně mrákoty. Víc než jednu vánoční hvězdu nedám. (a to jen že jsou ty vánoce) *(19.12.2012)

• Olík

Uživatel Alvin, cituji doslova„Když scénář stojí za vyližprdel, tak to nezachrání ani těch pár dobrých herců“…… no milí Alvine, v pointě máš určitě pravdu. Trochu zbytečný počin…..počkat, scénář Jitka a Kateřina Bártů, aha už tomu začínám pomalu rozumět. ps: Vánoční pohoda nenavozena…..vlastně žádná pohoda nenavozena.(19.12.2012)

• Igor Bareš

• - Natáčelo se v Praze, Hvězdonicích, Choceradech a na zámku Komorní Hrádek. (rakovnik)