Takže: Předně jsem rád, že ČT stále točí původní a nové televizní filmy s oblíbenými herci a dává příležitost i zdánlivě "vyautovaným" režisérům, jako by mohl být pro některé třeba pan Zábranský. To hvězdné obsazení bylo možná až příliš hvězdné, troufnu si říci zbytečné. Například nechápu, proč tam byl Vladyka, který řekl pár vět a jen všude blbě postával. Scénářek s roztomilou zápletkou a s pointkou vypadal, jako kdyby tam něco chybělo. Působilo to na mne trochu nepravděpodobně, až útržkovitě. Ale zase to mělo spád a nenudilo to, byť nijak zvlášť vtipné mi to nepřišlo. Barešovi jsem toho prosťáčka moc nevěřil, byl to pro něj jistě protiúkol, který nedopadl moc dobře. Nevěřil jsem však i více postavám. Elsnerová a Jirásková tradičně velmi dobré, samozřejmě i pan Hartl. Střih někdy až moc uspěchaný. Mimořádně hezká hudba, tedy ten jeden ústřední motiv - zbytek laciná vata - Pavlíček polevuje a nemusí dokazovat, že je dobrý skladatel? Ale no tak! Zajímavý byl Ondřej Malý a vtipný, zvlášť v tom kostýmu, ale scénáristkám zřejmě hlavní motiv nestačil, proto z toho udělaly koktejlový pletenec. Atmosféra vánoc slabá, jakoby to vypadalo, že to ani původně na vánoce nemělo být, jen si to dramaturgie upravila pro potřeby ČT. A poslední věc: jak mohla hrát Babčáková sestru Elsnerové? Nevěřil jsem tomu. Škoda Simony na tak bezvýznamnou roli. Pro obyčejného TV diváka jistě vděčná záležitost, ale spíš mě přijde, jako by to nikdo nechtěl točit, tak to hodili Zábranskému....(16.12.2012)

• honajz

Andrejku Elsnerovou mám rád, je to hrozně milá a upřímná holka, ale tenhle film se moc nepovedl - postavy jsou spíše karikatury či postavičky bez hlubšího vhledu, bez nějaké psychologie, a celá ta historka, nezlobte se na mne, působí spíše jako speciální díl Ulice nebo Ordinace v růžovém. Tohle fakt režíroval ten, co režíroval Dům pro dva nebo Stavení? Taková jednoduchá milostná historka s povrchním náhledem na casting různých show hledání hvězd.(16.12.2012)

• PedroPo

Na to, že byli v titulcích uvedeni dva dramaturgové, to bylo teda žalostně nesoudržné. Na jednu stranu byly v dialozích velmi vtipné obraty, ale vůbec to z té obrazovky nelezlo ven, prostě to nedrželo pohromadě. A to tam hrálo tolik kvalitních herců. A celkem by mě zajímalo, kdo Bártovkám nabídl práci na Kavčích horách.(25.12.2012)

• reccal

Náhodou, tento filmík se mi vcelku líbil, ačkoli šlo o nerealistickou hovadinu. Bareše,který zahraje kdekoli cokoli, mám za PANA herce, stejně tak Dulavu, a když se přimíchá Vladyka a Babčáková, nebude z toho vrchol režisérského počinu, ale vcelku příjemná jednohubka k vánočnímu cukroví. Jiráskovou skousnu, nemusím. Je to ujeté, místy až trapně natažené? Nevadí, v životě nehrají roli jen hodnotné oceněné filmy:)(30.12.2012)

Děj byl sice docela roztříštěný a na konci jsem si říkal, jestli vůbec autorky chtěly takto film zakončit, každopádně, příběh byl celkem pěkně vypointovaný. Téměř co herecká postava, to významná či zajímavá osobnost, takže obsazení mě velmi mile překvapilo. Jeden z povedenějších televizních filmů, který mi trošku připomínal několik spojených Bakalářských příběhů. Rozhodně koukatelný filmík.(16.12.2012)

• - Natáčelo se v Praze, Hvězdonicích, Choceradech a na zámku Komorní Hrádek. (rakovnik)