In Fear

Jeremy Lovering

Jeremy Lovering

Nira Park

Jonathan Amos

Jednoduchá línia príbehu, ale natočená s takou atmosférou a napätím, že by sa krvi nedorezal. Na kvalitku postačia aj traja herci, čo mám docela rád, pretože režisér musí o to viac sústrediť svoju prácu na budovanie napätia a strachu. Tých horrorov o psychopatických magorov je akosi pomenej, takže vďaka aj za tento kúsok. P.S. "Najväčší horrorový expert" LIVINGDEAD opäť raz svojim bodovaním potvrdil aký fanúšik tohto žánru je.(18.3.2014)

• maddy

Po tých recenzentských hláškach z traileru („Watch It .. Just do not watch it alone!“) by som teda čakal viac. In Fear je ultra-lacný, minimalistický britský hororový prírastok odohrávajúci sa doslovne v jednom aute na jednej lesnej cestičke s 2 postavami, ale to mu nijako nebráni v budovaní stiesnenej atmosféry. Práve naopak, z minima vyťažuje maximum. Napriek minimalistického podaniu nepôsobí amatérsky, a prvá polovica je vyslovene príjemne tajomná, s neistou atmosférou, efektnými ľakačkami a skutočne fungujúcim strachom. Zároveň je to jeden z tých „malých“ hororov, ktoré výborne fungujú v noci, v tme, úplne osamote. Pri akejkoľvek inej situácii sa efekt vytráca. Požičiava si síce z mnohých iných snímkoch, ale vôbec to nie je na škodu – atmosférou lesa pripomenie kultový Blair Watch, tajomný dej a udalosti zasadené v okolí auta zase nedajú nespomenúť na Dead End. Svojmu názvu - In Fear - tak hanbu vôbec nerobí. Bohužiaľ, po slušnej prvej polovici sa na povrch dostáva pomerne nešikovne napísaný a samoúčelný scenár, ktorý z pútavo rozohranej mysterióznej zápletky robí len obyčajnú variáciu na kultového Stopára (skutočne som mal pred sebou tisíc iných point ako tú ktorú ponúkol film). Záverečnému dianiu tak chýba akékoľvek zdôvodnenie, vykreslenie motivácie a čo je najhoršie z postáv, resp. z ich predošlého konania, robí blbcov (POZOR MEGASPOILER: alebo to mám vážne veriť, že keď im jeden stopár poprehadzoval značky na ceste, tak si dve dospelé postavy, navyše ešte aj s GPSkom v aute nevedia zapamätať jednu cestu a namiesto toho dlhé hodiny v noci blúdia v lesíku?! Veď to nie je križovatka v centru New Yorku! KONIEC SPOILERU). S príchodom „stopára“ tak film v druhej polovici rapídne stráca na intenzite, strachu, začne sa aj napriek veľmi skromnej - 70 minút čistého času - stopáži vliecť a končí len ako taký nemastný-neslaný produkt, ktorý nedokázal využiť skvelo vybudované napätie/atmosféru/tajomno z prvej polovice a vyšumí úplne do prázdna. To čo prvotne vyzeralo na mysterióznu zápletku sa tak stáva len úderom pod pás. Škoda, tieto záverečné negatívne dojmy mi dosť pokazili zážitok z inak príjemne atmosférickej prvej polovice. V režisérovi bdejú určité kvality, takže na jeho ďalší pokus som rozhodne zvedavý, tu ich však zabil v jednoduchom scenári, ktorý sa úplne zbytočne hral na niečo čím nie je. Prisľúbil mysteriózny horor, ale končí len ako rutinný ničím zaujímavý thriller. CELKOVO: chcel som tri, ale nie! Snaha sa síce cení, no ten odbitý záver mi pokazil aj slušný zážtok z inak príjemne strávenej prvej polovice, takže nakoniec len 2*(6.3.2014)

• peter12

Tento film sa odohráva s veľkej časti len v aute,tým pádom tento film nemá čím prekvapiť ani ohúriť.Po scenáristickej stránke tento film totálne zlyhal,lebo hlavne postavy robili presne to čo by nemali.Keď sa stratili a oproti nich išlo auto,nie že by mu trocha zablokovali cestu,aby si ich ten vodič všimol ale oni radšej zastavia na kraj cesty a kričali v aute,no originálne a keď odišli od auta a nechali v nom kľúče a išli sa poprechádzať po lese a potom sa čudovali že im niekto porozhadzoval veci po ceste.Ale najviac ma štval ten sráč,ktorý bol vygumovaný hajzlík s primitívnymi dialógmi.Po týchto všetkých negatívách som našiel aj jedno pozitívum a tou je v niektorých momentoch dosť slušná atmosféra.Troška mi to pripomenulo film stopár,ale to je celkom iný level.Keby sa postavy nechovali ako tupí idioti a bolo by popracované lepšie aj na scenári,tak by sa dalo nato aj pozerať ale takto je to zas jeden z mnoha filmov,ktoré svojou nezáživnostou diváka unudia.(9.3.2014)

Moje srdce zase a opäť raz zaplesalo.Dvaja kamaráti uväznení v lesnom labyrinte cestičiek prenasledovaní človekom,ktorý to nemá v hlave tak troška v poriadku.A naháňačka na mačku a myš v hlbke polnočného lesa sa môže začať.Po celom tele ma sprevádzala husina.Brrr.Tažký psychothriller nám ponúka dusnú atmosféru,ktorá sa ma drží až do samotného záveru.Tu síce nepotečú litre krvi,ale zato Vám potečú nervy.A to býva koľkokrát vdačnejšie ako nejaká nezmyselná vyvraždovačka.Týmto druhom hororov som fanúšikom,pretože idú tak trocha realite v ústrety.Tak teda ,,Let's go!"(6.9.2014)

(36/2014) / Mne sa veľmi páčil samotný nápad a úvod filmu. Natočiť totižto jazdenie dvoch ľuďí na obyčanej polnej ceste s takou dobrou, mystery atmosférou neni len tak. A stratiť sa na cestičkách, ktoré vás vždy dovedú na to isté miesto je riadne psycho. Postupne sa k tejto základnej kostre nabaluje viac elementov, napätie sa drží stále na dobrej úrovni. Nakoniec sa dočkáme aj hlavného psychouša, ktorý je na slušnej úrovni. Záver uspokojivý. Za mňa palec hore. (7/10)(8.3.2014)