silentname

Na nemecký TV film, ktorý som viac-menej sledoval skôr jedným okom ma to nakoniec v určitých bodoch dokázalo celkom zaujať. Myslím si, že podstata hlavnej myšlienky filmu je zachytená dobre, a väčšina hercov vie svoje role predať celkom dobre. A lekcia, ktorú sa film snaží dať obom stranám (mužskej aj ženskej) je dobre spracovaná a v dnešnej dobe aj celkom dôležitá. Pretože súdom niekedy mnohí vedia stratiť oveľa viac ... a keď sa okrem toho začne s vecami špekulovať, riešiť sťahovanie a podobne... môžu byť niektorí rodičia odlúčení od svojich detí na veľmi dlho. Reakcia je často taká, že môžeš cestovať, tiež sa presťahovať a podobne... lenže je to skôr spôsob, akým sa veci dostanú do skutočne nepríjemného bodu. Toto boli dôvody, pre ktoré ma nakoniec "Der Mann auf dem Baum" celkom zaujal a dokázal som to dopozerať do konca s tým, že som chcel vedieť ako to celé nakoniec dopadne. Čo je od tv filmu vyrobeného v Nemecku celkom slušný úspech. No čo sa týka filmárskej kvality... tie sú niekde trochu inde. Je na tom vidieť, že produkcia nebola zrovna najlepšia a často sa dostávame do obrovskej dávky klišé, ktoré moc nefungujú. Na jedno pozretie ma to ale počas dovolenky celkom príjemne dokázalo zaujať. Hodnotenie: C+ ()