Komentáře uživatelů k filmu (794)

 • kleopatra
  **

  Tak tahle substance se mi rozhodně do žil nedostala a to ani na třetí pokus (ten třetí byl první do konce). Divoká jízda? Nikoli. Pěkná nuda a o čem? O drogách? Kdybych nebyla tak otrávená, tak se zasměju "ha, ha", protože tohle bylo jen pozlátko a v něm nic. Ještě že Benicio Del Toro věděl, co a jak hraje, protože Johnny Depp, si myslím, o tom do poslední chvíle neměl páru. Proti soundtracku nemám to nejmenší.(16.1.2006)

 • Houdini

  Zlatá Palma - výběr(20.1.2006)

 • Lima
  ****

  Gilliamův úlet o dvou smažkách, podnikající "drogově-vzdělávací" výlet po Las Vegas. Fantastický Benicio del Toro a těžce přehrávající a všelijak se pitvořící Johny Depp. Je to síla, takových filmů se moc netočí.(13.1.2003)

 • Galadriel

  Tenhle film je opravdu síla. Bohužel těžko říct, jestli síla ve špatném nebo dobrém slova smyslu. Plešatý a věčne zfetovaný novinář Johnnyho Deppa s brýlemi, které by mu i Elton John mohl závidět a jeho taktéž zfetovaný právník Benicio Del Toro jedou s kufrem plným drog do Las Vegas aby novinář napsal jistou reportáž. O ničem jiném film není, jde v podstatě o obrovskou ujetinu, která je z části natočená tak, jak by asi svět kolem sebe mohl vidět zfetovaný člověk (např. měnící se vzorky na koberci, hospoda plná dinosaurů, schýza ve vaně) a také prostředí, ve kterém se "hrdinové" pohybují je jejich zálibě značně přizpůsobeno - obzvlášť zajímavě vypadá úplně ke konci mírně řečeno neuklizený hotelový pokoj, jehož část je plná špinavé vody a po kterém se Johnny Depp pohybuje s tyranosauřím ocasem... Myslím, že pro představu tohle stačí a protože tady závisí hrozně moc na subjektivním dojmu, tak jsem se rozhodla hvězdičky neudělovat (vím, odporný alibismus, ale stejně ani s odstupem času nevím, co si o tomhle dílku myslet, natož jak bych ho ohodnotila...).(21.7.2005)

 • Tsunami_X
  **

  Úmorný kolovrátek, který nabízí dvě možnosti vyústění. Buď se unudíte k smrti, nebo si z téhle zběsilé jízdy něco odnesete a pod nánosy zběsilých scén, které jsou jedna jako druhá, dojdete k uvědomění, že květinová dítka jsou pryč a celá ta konzumní společnost stojí za hovno.(2.1.2004)

 • Malarkey
  **

  Nevím o nějakém pořádném důvodu, jak bych zkritizoval tento film. Prostě se mi nelíbil, a to tak že moc. O tom jak jedou dvě sjetý fetky sejmout nějakýho vidláka do Las Vegas je uhozený, a jak je to šíleně natočený, já z toho měl až husí kůži. Z toho jak jsou oba šílení, z toho jsem měl uplně šíleně hnusný pocity. Možná jako bych byl na drogách, jako oni, ale já nebyl, já to viděl v té skutečné realitě, která prostě skutečná je, ačkoliv si myslí, že k realitě jim dvoum drogy dají něco navíc, nedají. Chvíle, kdy jsem se měl smát mi to neuvolnili, a bylo mi ještě hůř. Tenhle film se snaží být vtipný, jindy bych se tomu smál, ale tady to dost dobře nešlo. Nevím proč, prostě bylo hrozné na to koukat, ale ne že by filmařinu režisér odbyl, jen jsem z toho měl šílený pocity, a jak Johnny Depp mluvil, jen všecko potvrzelo. Ono teda jde asi o to, že to tak chtěl, ale já jsem u toho pořádně nedokázal vydržet, bylo toho na mojí hlavu v jednu chvíli až moc, což se na filmu docela radikálně podepsalo. Je to šílenost, zběsilost a ujetost toho největšího formátu, kde droga bude jiná dimenze, asi tak jako pochopení tohoto filmu.(21.8.2008)

 • Djkoma
  **

  Šílenost, která bohužel pro mě potvrzuje úpadek kvality filmů Terryho Gilliama. Možná až moc se snaží jet proti hollywoodu až v některých místech je jeho extrémni odpor proti mainstreamu hlavní důvod šílených nápadů, do kterých se až nutí. Dva manící, kteří sebou vezou opravdu slušnou hromadu drog a omamných látek se vydávají na cestu do Las Vegas na jejich největši drogovou seanci v životě. Nuda a nuda kam se podíváš. Bohužel.(26.7.2006)

 • gouryella
  ****

  Skvela drogova odyssea jednoho novinare s uzasne "zfetovanym" Johnny Deppem.(8.8.2002)

 • T2

  Rozpočet $18,5miliónaTržby USA $10,680,275Tržby Celosvetovo $13,711,903(10.4.2009)

 • Renton
  ****

  Scénář: Terry Gilliam, Tony Grisoni, Tod Davies, Alex Cox .. Divoká pouť začíná! Dva hustě zfetovaní týpci, srandovně plešatící novinář a příšerně pupkatej právník (Depp & Del Toro), sedí v kabrioletu a jedou do Las Vegas, splnit si svůj americký sen – reportáž závodu ... ovšem (jak sami říkají) „toto město nepřeje psychedelickým drogám“. Prožijete s nimi nefalšované halucinace i paranoiu a potkáte pár zajímavých (a dobře obsazených) osob - za všechny k popukání otřesně vypadající stopař Maguire.. Režie a vizualizace je velmi reálná, spolu s hudbou navozuje skvělou atmosféru a servíruje estrádu pro někoho neuvěřitelných scén.. Perfektně zahraný úlet a filmový požitek pro všechny, kteří mají alespoň minimální zkušenost s čímkoliv podobným, ale takhle daleko to naštěstí nedotáhly. Ostatní totiž asi moc nechápou. Terry Gilliam a stejně tak autor předlohy si musely prožít hodně bouřlivě 60tá léta a vyzkoušet všechny tehdy dostupné drogy a tímto tripem nám ostatním dát najevo, že o tohle jsme (ne)přišli! Zfetovaný, sťatí a svobodní... 90%.(21.3.2005)

 • Radek99
  *****

  Neskutečně bizarní halucinogenní jízda... Podobné filmy: Requiem za sen, Trainspotting, Šňup, Acid House(17.11.2006)

 • DaViD´82
  ****

  Tak tohle je těžký úlet i na Terryho Gilliama. Naštěstí v tom pozitivním slova smyslu.(9.3.2005)

 • Superpero
  *****

  Terry Gilliame ty si magor (v tom nejlepšim smyslu) tohle je fakt síla. Jeden z da best Deppovejch výkonů a Benicio Del Toro je taky super vono je to totiž celý tak nějak super.(4.4.2005)

 • mandes
  *****

  rozpočet : $18.5 million tržby americké : $10,680,275(21.12.2006)

 • Dever
  ****

  // Distribútor: Universal // Počet premietajúcich kín v USA: 1,130 // Otvárací Víkend USA: $3,338,590 // 2 pytle marihuany, 75 piluliek meskalinu, 5 papierikov napustených vysoko účinným acidom, solničku dopoly naplnenú kokainom, celá galaxia najrôznejších oblbovákov, povzbudzovákov, liter tequily, liter rumu, basa piva, krčah surového éteru, 2 tucty amylu a nekontrolovane uletená Halucinogéna cesta v Las Vegas. Sen každého feťáka....(4.9.2013)

 • novoten
  **

  Těžko obhajitelný nebo naopak zatratitelný film. Nevím, jestli knižní předloha měla nějakou hlubší myšlenku, ale v adaptaci jsem ji nenašel. Herci sice předvádějí výtečné exhibice, ale příběh se ztratil už při prvním tripu.(1.12.2006)

 • Gimli
  ***

  Až příliš šílené a ujeté. Místy skutečně sranda, jindy zase nuda a plácání se v samoúčelnosti. Ovšem rozhodně nevšední!(29.10.2005)

 • Eodeon
  *****

  Velice sugestivní jízda, při které máte pocit, jako kdybyste byli rovněž v moci bezpočtu druhů omamných látek. Za to může především výrazné barevné ladění obrazu, takřka neustále se pohybující, houpavá kamera, která často zabírá danou situaci z naprosto neobvyklých úhlů, a chronologická nesouvislost děje. Divák hledí na svět Las Vegas z pohledu našich dvou hrdinů, kteří jsou věčně zmítáni narkotickým opojením a často nerozeznávají halucinogenní vize od skutečnosti. Lidé se tak proměňují v bizarní ještěry, podlaha se hýbe a prorůstá do té doby pouze namalovanými květinovými motivy. Strach a hnus v Las Vegas je krásným vzpomenutím na neopakovatelné časy šedesátých let, které má generace zná bohužel jen z filmů a vyprávění. Zmínit nesmím zapomenout ani bohatou hudební složku, která tvoří významnou část z celkového dojmu. Přes celý ten jednotvárný ráz filmu jsem se u něj překvapivě vůbec nenudil a vychutnával si každou minutu. Tento film nám dává připomenout jednu ztřeštěnou pravdu o životě, a sice, že pod vlivem drog, bez všech těch tradičních lidských zábran, bez sebereflexe a samotné vůle, když se lidé chovají jako zvěř, osvobozují se tak touto cestou od inferna lidského bytí.(22.2.2006)

 • Marius
  *****

  Keby som sa mal snažiť zamýšľať nad tým, čo týmto chcel Gilliam povedať a hľadať hlbší zmysel asi dám 4* ale ja si radšej užijem ten trip. Len aby ma nenahanali netopiere .....(29.3.2004)

 • Flipnic
  ****

  Ano, jak píše uživatel SKR ... Já osobně jsem si tento totální psychedelický mega nářez užil pod vlivem alkoholu s koksem a fungovalo to dost dobře. Na 4 hvězdy, víc ne. Právě proto, že už nějakou tu "sebezkušenost" mám ... Ale je to fakt mazec, vymazlenej film!! :-))(6.4.2012)

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 30 40
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace