Bílá horečka

• USA Ambushed (více)
všechny plakáty

Agent Maxwell (Dolph Lundgren) je na stope medzinárodnému pašovaniu kokaínu prevádzkovaného nekorunovaným vládcom podsvetia v Los Angeles Vincentom Camastrom (Vinnie Jones). Keď sa agentka v utajení Beverly Royce (Carly Pope) dostane pri vyšetrovaní do problémov, prípad sa pre Maxwella stáva osobným. Teraz je iba na ňom vysporiadať sa s nemilosrdnými zabijakmi i skorumpovanými policajtmi. (misterz)

sedm.1

Strašně obyčejný béčko, na které tu sice nehodlám jen kydat špínu, neboť zas až taková katastrofa to není a prakticky po celou dobu jsem se ani příliš nenudil, nicméně výtek mám k té podívané stejně tolik, že s hodnocením nemohu jít ani na ten průměr. Ona obyčejnost tedy samozřejmě spočívá především ve velmi nevýrazném zpracování, které nemělo vůbec daleko až téměř k tomu televiznímu, a to hlavně co se vizuálu týče. Nějaká stylovost, či atmosféra tu také neexistuje, v tomto ohledu je to prostě fakt mdlá bída. Zápletka pak sice docela jde, ovšem v ní mě zas zarazilo několik vážně rozporuplných momentů, které docela znatelně poukazovali na tvůrčí neschopnost ukočírovat i tak obyčejný béčko, neboť těch nedotažených a zbytečných postav a dějových odboček tu bylo tolik, že to zkrátka pan režisér neměl evidentně příliš pod kontrolou a ve výsledku to pak bylo trochu i k smíchu. Pochválit musím určitě akci, která byla hlavně choreograficky docela přesvědčivá, o to větší je ale škoda, že jí bylo tak málo. Hodně mě vytočil Lundgrenův strávený čas ve filmu, neboť jen kvůli němu jsem byl tento snímek ochoten vůbec zaregistrovat, ale on je tu jen jedna z mnoha postav a rozhodně se tedy nedá mluvit o tom, že by se to vše točilo jen kolem něj. Ale i tak je tu jasně nejvýraznější, a bez jeho přítomnosti by to byl už fakt velký marast. Ještě bych snad mohl zmínit poměrně slušně vygradovaný závěr, jinak je to ale prostě skutečně spíš produkce, která za nějakou výraznější pozornost opravdu nestojí. ()

VanTom

Béčkový pokus o cool gangsterku po vzoru Guye Ritchieho (na což odkazuje třeba přehrávaný skotský akcent jedné z postav) zůstal tak trochu na půli cesty. Nic tu není vyloženě zlé (snad jen hrozně sestříhané cca tři akčnější scény, na kterých se ale nestaví), leč při dlouhých řečech o životě a nepatřičné snaze o serióznější přesah jsem se stěží bránil poklimbávání. ()

Lukoboss

Na tomhle akčním filmu jsou nejhorší právě ty akční scény. Průser co?! Jo! Tak blbou akci jsem fakt dlouho neviděl, působí to neuvěřitelně amatérsky, neohrabaně a vůbec špatný je to, že se to snažili zamaskovat střihem, aby teda ty hrozný pohyby nebyly vidět, nicméně to tomu nepomáhá, protože i ten střih je na hovno. A není nic platný, že tam nacpali D. Lundgrena, V. Jonese a R. Coutura. Je to celý neskutečně hloupý a skoro všechny postavy se tam chovají naprosto nelogicky. Po chvilce mně začalo být i jedno, jak to skončí nebo co se komu stane, a to už je snad úplně poslední hřebík do rakve. ()

kaylin

Mám radši, když jsou ty větší akční hvězdy v hlavní roli, protože z Dolpha v tomhle snímku opravdu mnoho mít nebudete. Je ale docela fajn vidět tyhle chlapíky na straně zákona jako normální policisty nebo agenty, kteří se pohybují ve městě. Najednou je ten akční film hned o něco jiný. Neříkám, že je skvělý, ale má to v sobě trochu jiný náboj. Ten se ale přece jen utápí v celkem pěkném vizuálu, ale jinak docela obyčejném příběhu. Drsní chlápci, kterým to ne vždy sedí. ()

Wacoslav1

No tak teda do toho. Pozitivních slov se mi nedostává mám li ohodnotit tuto ubohou šaškárnu. Nechtěl jsem bejt zlej, ale nemám moc na vybranou. Hodinu a půl jsem přežíval u týhle pakošiny bez nějakýho alespoň vzdálenýho smyslu. Místama je tenhle film fakt neskutečný peklo a nenechte se nalákat na celkem zajímavý obsazení. Už nudnej neslanej nemastnej trailer naznačoval, že tady prostě nebude něco v pořádku, ale fajn byl jsem zvědavej co nám Taliánskej rejža Giorgio Serafini vyklopí tentokrát. Byl jsem samozřejmě zvědavej i na Lundgrena, protože hodně lidí tu kritizuje jejich předchozí projekt Blood off redemption, tak by ho možná měli zkouknout znova a trochu eventuálně přehodnotit, protože mám li porovnat tyto dva snímky, tak musím konstatovat, že Blood off redemption mělo funkční příběh, docela dost akce a krátkou délku. Zkrátka taková příjemná akční béčková jednohubka. Zatím co tady se utápíme v totálně nepřehledném příběhu ve kterém jsem se fakt místy nechytal, spousty keců, minimum akce, nulový souboje, zkrátka skoro nic. Takže pokud někdo držkoval, že byl Dolfík v předchozím Serafiniho projektu nevyužitej měl by svoje slova vzít zpět, protože řádně nevyužitej je až tady. Jeho role dělá nějakých 20 minut i tak je v pohodě z krátkým sestřihem tu působí jako drsňák a Ať se děje co se děje je to jako tradičně on kdo má největší nadhled. No pokud má Lundgren malou roli, tak Vinnie Jones má v podstatě asi jenom takový rozšířený cameo. Jeho role čítá asi tak zhruba 10 minut, takže taky působí takovým dojmem jako by sem byl jenom dodatečně přifařenej. Všechno pak dokresluje ten nablblej přiteplenej Ital z vykleštěným hláskem kterej je fakt těžce na pěst. S nadsázkou se tak dá říct, že v podstatě největší roli tu má Couture, ale co tu dělá asi neví ani on sám. Po stránce soubojů je opět naprosto nevyužitej a herec z něj holt nebude, takže i on působí dojmem jako by se do tohoto filmu jenom tak náhodou připletl. Můžu prozradit, že na konci má Couture bitku z Lundgrenem, ale i ta je těžce odfláknutá a zapadá do celkový šedi tohoto filmu. Takže asi takhle ač tu kde kdo nadává na Blood off redemption, tak já jsem s tím filmem žádný problém neměl, fakt mi celkem sednul, ale mám pocit, že jsem tam toho Taliánskýho režiséra přechválil Ambushed je totiž ve větší míře opravdu pořádnej průser a tak se tu o nějaký vyrovnanosti kvality filmů nedá moc mluvit. Kladný body každopádně jako vždy sklidí Dolphino. Bez jeho účasti bych tento film opravdu považoval za maximálně zbytečnej no a, protože jsem v tuto chvíli celkem shovívavej i když mě to teda prakticky vůbec nebavilo tak tomu s vypětím všech sil naflákám aspoň ty dvě hvězdice a počkám si co nám pan režisér Serafini naservíruje příště, ale nezbývá než doufat ve víc akce míň keců a míň pokusů o rádoby seriozní drsný krimi drama s překombinovaným dějem jako je tohle, protože co si budeme povídat i když je Dolph takovej borec, že dokáže zazářit fakt všude kde se objeví, tak přeci jenom je ho pro podobný nedodělky docela škoda. Takže přeju mu do budoucna lepší filmy, snad se jich dočkáme. Co se tedy mého celkového resumé týče, tak jak už jsem uvedl nemám odvahu ho takhle totálně sestřelit i za jeho účast musím přidat aspoň nějaký body k dobru a za celoživotní fandovství k němu a nedostatku odvahy najít si toho Taliánskýho režiséra a dát mu co se do něj vejde udílím nakonec tomuto pochybnému výtvoru 25% () (méně) (více)

• Benny Urquidez (v závěrečných titulcích uvedený jako Sensei Benny „The Jet“ Urquidez) a Jimmy Lui na filmu pracovali jako koordinátoři kaskadérů. (Rominator)