Hlavní hrdina filmu - Kyštof má doma mladou manželku Lucii a malého syna Kryštůfka. Přesto se mu ale zdá, že něco chybí. I Lucie to na něm pozoruje a mrzí ji, že jejich společný život jej nenaplňuje. Cítí, že i ona čekala víc. Kryštofovou velkou radostí bylo odjakživa psaní básniček, kterými uměl citlivě i vtipně popisovat lidi, události a hlavně krásu okolo něj. Už však dlouhou dobu nedokázal napsat ani slovo. Jeho život se změnil, není to ten, který dříve oslavoval ve svých básních. A změnil se i on sám. Aby uživil rodinu, musí chodit do práce, kterou nemá rád. Bydlí na nepříliš pěkné periferii. Šéf v práci po něm chce, aby mu pro jeho zálety vymýšlel přisprostlé básničky, ale Kryštof dokáže pouze parafrázovat to, co už napsal dříve (pro svoji ženu) a tak si sám shazuje to, co pro něj bylo nejkrásnější. Do Kryštofova života však zasáhne cizí žena.. (oficiální text distributora)

Majki.1

Tohle je jeden z mála studentských filmů, které jsem viděl v kině. Bylo to na nějakém festivalu ve Zlíně. Film hodně táhne svým hereckým výkonem Matouš Ruml. Bez něho by to upadlo směrem k průměru. Zajímavá hudba Markéty Huskové (provdané Brothánkové). ()

ZHODNOTITEL

Na tohle je možná divák ochotný koukat jenom díky obsazení. Kdyby to hrál kdokoliv neznámý, tak to asi moc lidí nedokouká. ()

• Ve filmu se Matouš Ruml a Sarah Haváčová setkávají společně jako jeden pár už potřetí. (Jeffic)
  • Film byl inspirován povídkou „Bílé noc“i od Fjodora Michaljoviče Dostojevského. (Jeffic)