Počasí jako malované

Cheerful Weather for the Wedding

Komedie / Drama

Velká Británie, 2012, 93 min

Tak ten úvod byl fascinující... záběry na detaily tiskařského stroje aka pozvánky na svatbu. Tohle je bezpochyby netradiční snímek, který mě pobavil, ale místy neříkal vůbec nic. Je to něco mezi 3-4*. Hrají tu dobří herci... zvláště pak Felicity, i když ta tu většinu času v přítomnosti jen popíjí a ve vzpomínkách provokuje chudáka Josepha (Luke). Nejotravnější postava byla ta sestra Dolly - to byl děs, kdykoliv otevřela svá ústa. Nejlepší postava byl ten klučina Jimmy. "How old are you? - 8 and half. How old are you? - Little over 21. - No you're not. You are an old women. - Didn't your mother ever tell you it's rude to stare? - No. - Let me be the first to inform you. It's rude to stare. - I'm not staring. I'm looking."(1.12.2013)

Tenhle film mě poměrně zklamal. Mám moc ráda Felicity Jones a Luke Treadaway mi byl také velmi sympatický. Nicméně to nestačilo, film byl velmi stoický, až nudný, a celou dobu jsem v podstatě čekala na něco, co se nestalo. Ze svatebních hostů a rodiny jsem nesnášela v podstatě všechny, až na tu rodinku s tím malým klukem.(3.9.2015)

Tři hvězdičky především za první půlhodinu, která byla vtipná a svižná, ale bohužel skončila dřív, než jsem se stačila pořádně zorientovat ve všech postavách. Zbytek filmu už se jen tak táhl. Má to sice jen 93 minut, ale mě to připadalo jako dvakrát tolik. Felicity Jones je docela sympatická herečka, ale tady neměla moc co předvést a její postava se mezi těmi svéráznými postavičkami ostatních členů rodiny úplně ztratila.(12.9.2013)

Tak to bolo naozaj úporné čakanie, kým sa niečo začalo diať... Prvá polovica filmu bola nekonečná, hlavne kvôli svojej statike deja a mal som sto chutí to vzdať. Ale povedal som si, že ono sa to musí rozbehnúť - a našťastie čakanie sa vyplatilo. Začalo sa spomínať a práve tieto časti filmu boli najčarovnejšie (hlavne milé scény a rozhovory pri jazere). Potom konečne všetko začalo dávať zmysel - a to že "Čas na nikoho nečaká" sa prejavilo aj v živote hlavných aktérov. Od polovičky filmu to konečne dávalo všetko zmysel a rôzne posvadobné scény sprevádzal suchý britský humor (občas ešte suchší ako obvykle), najviac ma pobavili tie úplne irelevantné debaty o korytnačke. Dolly a Kitty (Felicity Jones a Ellie Kendrick) celému filmu dodali na atraktivite a vlastne vďaka ním som to nevzdal v tej zdĺhavej a nezáživnej prvej polovici filmu. Dobre som spravil, lebo potom sa to naozaj rozbehlo a napokon ten scenár nebol vôbec zlý - ale aj tak celkový dojem už bol "pošpinený".(6.4.2013)

Ne že by to bylo nějak moc svižné, či zábavné. Je to spíše přesný opak. Ono se v tom vlastně ani moc neděje i když se to snaží poodhalovat něco s pozadí hlavních postav, tak vše je jasné a snad krom finálního prohlášení v tom není nic překvapivého. Sešlo se v tom více zajímavých herců, kteří dávají možnost nahlédnout do jedné rodiny, do jejich problémů se zapojením známých i služebnictva. Pro mě trochu moc snobárna, ale k tomu prostředí, k té době to pasuje. Je v tom i trochu toho romantična, špetka dramatična i dávka humoru, ale nic co by mi utkvělo v paměti na déle než jeden den. Viděno hlavně kvůli Felicity Jones, která mě v tomhle filmu, ale příliš nepotěšila. Její role ač pro vše klíčová, byla... no mám z ní dost rozpačité dojmy - z dané postavy. Luke Treadway a jeho projev postavy se mi líbil, bylo z něj cítit to utrpení, kterým si procházel. Ale je fakt, že v podstatě každá postava měla svůj účel, své místo. Nejvíce zábavná byla zřejmě postava hraná Ellie Kendrick. To prolnutí mnoha vzpomínek s přítomností, tomu dodává takový nádech snovosti, přičemž to více působí jako drsná realita tehdejší doby, vystavěné více než na dění, tak na dialozích. Mě se to svým způsobem dosti líbilo i mě to odrazovalo. 7/10(11.6.2013)