Počasí jako malované

Cheerful Weather for the Wedding

Komedie / Drama

Velká Británie, 2012, 93 min

Tenhle film mě poměrně zklamal. Mám moc ráda Felicity Jones a Luke Treadaway mi byl také velmi sympatický. Nicméně to nestačilo, film byl velmi stoický, až nudný, a celou dobu jsem v podstatě čekala na něco, co se nestalo. Ze svatebních hostů a rodiny jsem nesnášela v podstatě všechny, až na tu rodinku s tím malým klukem.(3.9.2015)

Holka před svatbou se nemůže rozhodnout, a tak pije jako duha a nakonec se rozhodne. Svatba se odehrává v zimě, zatímco zmatené nevěstě letí hlavou vzpomínky na horké a vášnivé léto. Hodně se konverzuje a chvilkama se děj dost vleče Matka hysterčí.. SHRNUTÍ: Panství Downton s méně sympatickými postavami.(30.9.2018)

Neděle, venku, i když je půlka února, počasí jako malované, po ruce šálek Earl Grey a skotské máslové sušenky... to se pak i taková cynická mrcha jako já dokáže dojmout u tohoto skrz naskrz britskýho filmu, co bych si dokázal představit jako parádní divadelní hru, se vskutku inteligentním scénářem a fajn herci. (S těmi 58 % v hodnocení dětedoprdele).(17.2.2019)

Tak ten úvod byl fascinující... záběry na detaily tiskařského stroje aka pozvánky na svatbu. Tohle je bezpochyby netradiční snímek, který mě pobavil, ale místy neříkal vůbec nic. Je to něco mezi 3-4*. Hrají tu dobří herci... zvláště pak Felicity, i když ta tu většinu času v přítomnosti jen popíjí a ve vzpomínkách provokuje chudáka Josepha (Luke). Nejotravnější postava byla ta sestra Dolly - to byl děs, kdykoliv otevřela svá ústa. Nejlepší postava byl ten klučina Jimmy. "How old are you? - 8 and half. How old are you? - Little over 21. - No you're not. You are an old women. - Didn't your mother ever tell you it's rude to stare? - No. - Let me be the first to inform you. It's rude to stare. - I'm not staring. I'm looking."(1.12.2013)

Tak to bolo naozaj úporné čakanie, kým sa niečo začalo diať... Prvá polovica filmu bola nekonečná, hlavne kvôli svojej statike deja a mal som sto chutí to vzdať. Ale povedal som si, že ono sa to musí rozbehnúť - a našťastie čakanie sa vyplatilo. Začalo sa spomínať a práve tieto časti filmu boli najčarovnejšie (hlavne milé scény a rozhovory pri jazere). Potom konečne všetko začalo dávať zmysel - a to že "Čas na nikoho nečaká" sa prejavilo aj v živote hlavných aktérov. Od polovičky filmu to konečne dávalo všetko zmysel a rôzne posvadobné scény sprevádzal suchý britský humor (občas ešte suchší ako obvykle), najviac ma pobavili tie úplne irelevantné debaty o korytnačke. Dolly a Kitty (Felicity Jones a Ellie Kendrick) celému filmu dodali na atraktivite a vlastne vďaka ním som to nevzdal v tej zdĺhavej a nezáživnej prvej polovici filmu. Dobre som spravil, lebo potom sa to naozaj rozbehlo a napokon ten scenár nebol vôbec zlý - ale aj tak celkový dojem už bol "pošpinený".(6.4.2013)