poster

Khiladi 786

 • Velká Británie

  Khiladi 786

Akční / Komedie

Indie, 2012, 141 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gaja Gamini
  **

  Další masallovitá komedia jižního typu.... prvních čtyřicet minut jsem se bavila skvěle, pak to ale šlo tak nějak do háje a byla nuda.... O tom, jak dvě zlodějské rodiny chtěly uspořádat svatbu dětem, ale lhaly si navzájem, že jsou u policie. Akshay Kumar musí těchhle filmů nechat, za poslední rok vychrlil hned tři, a ve všech tak nějak hraje/nehraje..... Asin má možná slušnou kariéru jinde, ale v Bollywoodu ji mám zaškatulkovanou jako "křoví".(15.1.2013)

 • atiratha
  **

  Tak tohle je i na masalu moc jednoduché. Jednoduchá dějová linka by asi příliš nevadila, pokud by zde byl lepší rytmus mezi milostnými a akčními scénami. Několik dějových momentů vyzní úplně do ztracena, akční scény jsou provedené i na indické poměry hodně přehnaně, a už nejsou ani směšné. Písničky taky nejsou kdovíjak zapamatovatelné. Jak mám rád Akshayovy filmy, tenhle je vysloveně nepovedený. Pusťte si radši podobný, ale o poznání lépe provedený Rowdy Rathore. Tak edit - dvě nebo tři písničky si teď pouštím dokola.(30.1.2013)

 • Andrea1717
  ****

  V tomto filme hľadajte len zábavu, je to komédia, láska, hudba, farbičky, bitky. Nič nad čím treba premýšľať, ako oddychovka dokonalé, už som to potrebovala, v poslednej dobe zabŕdam do podivných filmov :-) Poznámka k názvu, Khiladi bol v titulkoch do AJ preložený ako hráč, čo mi trochu nesedelo ale nechala som to. Khiladi sa z hindštiny prekladá ako hráč, športovec, ale tu by som to dala do iného možného významu a to "múdry človek" ktorý niektoré zdroje uvádzajú, nakoľko Bahattar bol napriek tomu, že mal len 12. tried, múdry a dobrý zo svojej podstaty. Číslo 786 (napísané v hindštine a v zrkadlovom odraze vyzerá ako Óm) nejedná sa tu o číslo 786, ktoré je významné v Islame, tu sa chápe vo význame Najvyššia mantra Óm, čiže spolu "múdry osvietený človek" ...(9.7.2018)

 • Ramanam
  ***

  Rodina podvodníčků, která se vydává za policisty, marně shání pro jednu ze svých ratolestí (Akshay Kumar) vhodnou manželku. Totéž trápí i „velkého šéfa" a hlavu místního podsvětí (Mithun Chakraborty), který se snaží provdat svou sestru (Asin Thottumkal) do slušné rodiny. Ta má však již milého (Rahul Singh) vyhlédnutého a jiné nápadníky odhání skrze svoji svéráznou a nespoutanou povahu. Pak je tu ještě rodina třetí, která se živí pořádáním svateb. Otec (Manoj Joshi) je v této práci úspěšný, ale jeho syn (Himesh Reshammiya) zkazí vše co může, a tak ho otec vyhodí z domu. Díky shodě náhod se dostane až před „velkého šéfa" a slíbí mu, že pro jeho sestru najde spořádaného manžela, neboť si ihned vzpomněl na neohroženého synka z rodiny „policistů", kterého mohl sledovat přímo při zneškodňování partičky zlosynů. Poté se vydá s návrhem i za druhou stranou. Netuší však, že ve skutečnosti policisté nejsou a pro usnadnění svazku jim napovídá, že i rodina nevěsty jsou policisté. Když se „velký šéf" dozví, že nápadník je od policie, tak se nejdříve rozčílí, ale poté se rozhodne udělat pro sestřinu svatbu cokoliv a nakáže svým lidem, aby se stejně jako on vydávali za policisty. Rodina jeho nastávajícího zetě i s doprovodem přijíždí k němu domů a je jasné, že o zajímavé situace nebude nouze... Škoda, že je film tolik rozporuplný. Začátek se mi moc líbil a říkal jsem si, že to bude pěkná a vtipná jízda. Při mnoha scénkách jsem se od srdce zasmál, byly vskutku hodně potrhlé a bláznivé. Třeba ty neustálé odchody milého hlavní hrdinky z vězení mě hodně pobavily. Bohužel čím se příběh více a více přibližoval ke konci, tak přibývalo už zbytečných trapností, které to celé degradovaly. Důkazem o pádu bylo i vyřešení samotného konce. Tam jsem si již říkal, jestli si tvůrci z diváků náhodou nedělají blázny. Jako by to už nikoho nebavilo, a tak to prostě rychle a dost tragicky splácali a šli domů. A. Kumar jako vždy parádní, ale jeho ženský protějšek A. T. mi byla až protivná a nesympatická. Písně bezvadné, roztančené a barevné. Po této stránce velmi povedené! Můj osobní hit je schován až na samém konci a je veden v západním duchu. Tuto hitovku jsem znal již roky před shlédnutím filmu a je výborná. Ovšem k celkovému vyznění se vůbec nehodí. Zdá se mi, jako kdyby byl natočen k úplně jinému filmu. Od začátku jsem měl připravené čtyři hvězdy, ale ty bledly až zhasly úplně. Rozsvítily se tedy tři hvězdy. Nic se nemá přehánět a všeho s mírou. Zde se jim to ale vymknulo z rukou.(11.12.2018)