Film Cool deti neplačú rozpráva príbeh Akkie, mladého dievčaťa, ktoré je vášnivou hráčkou futbalu. Spolužiak Joep si myslí, že to nie je záľuba vhodná pre dievča. Akkie jeho doberanie berie s humorom netušiac, že svojou nevraživosťou Joep iba zakrýva svoju zaľúbenosť. Akkie ostáva optimistická a plná energie aj potom, ako jej lekári diagnostikujú leukémiu. Dokonca pokračuje v zápasoch so školským futbalovým tímom aj počas liečenia. Keď sa jej stav zhorší a nemôže ďalej hrať, Joep vymyslí, ako jej pomôcť... (CinEdu)

Fill98

Pokud se trochu orientujete v dramatech, jistě víte, že tomuto žánru v současné době kralují seveřané (převážně dánská či norská kinematografie). Nedávno se ke mně dostalo holandské drama Achtste Groepers Huilen Niet (Cool kids don´t cry). Již ze zkušenosti vím, že je lepší o filmu vědět co nejméně, proto zde nehodlám zacházet do podrobností. Musím uznat, že se to opravdu vyplatilo, protože se dosáhne toho ááá efektu místo déjà vu efektu. Děj se odehrává ve školském prostředí. Dětské herecké výkony jsou velmi působivé díky své upřímnosti. V podstatě mi film jako komplex nepřišel jako film, ale jako bych byl svědkem skutečné události. A to je přesně to, čím se může pyšnit každé obstojné drama. Naprosto mě fascinovala ona lidskost paní učitelky Iny. Takových učitelů bychom dnes našli opravdu málo. Vlastně celá ta atmosféra třídy působí až utopicky. Film si z vašich emocí udělá horskou dráhu a věřím, že nejedno oko nezůstane suché. I přes radu klišé (v této tématice se tomu moc nedá vyhnout) a lehkou předvídatelnost děje jsme podle mě svědky klenotu holandské tvorby. Na závěr (jak to dělám často), kdybych měl tento film popsat dvěma slovy, bylo by to "smutná nádhera". V rámci žánru: 90% ()

majo0007

Vždy je ťažké ohodnotiť takýto film, ktorý Vám brnká na city, a byť pri tom nezaujatý, vzhľadom na tematiku fimu. Slabšie povahy musia rátať s tým, že obetujú balenie kapesníkov. Mne občas prekážala tá celo-školská-plošná"agitka" a súdržnosť, ktorá určite (film bol natočený autenticky podľa bestseleru Jacques Vriensa, ktorý sa podielaľ aj na scenári a bol učiteľom na základke) určite nebola až takáto rozprávková, ako sa nám to snaží film vykresliť. Každopádne, silný príbeh, decká mi tam neliezli na nervy (pritom niekedy dokážu byť otrasne otravné, že Vám pokazia celý film), silné 3*. (PS: v živote by som k takémuto filmu nerobil titulky, holt, týmto vzdávam úctu mojej rodine, ktorá to prekonala + Zuzka R.I.P.). ()

Aljak

Pre niekoho možno len ďalšia citová vydieračka, ale mňa to normálne dojalo a vzalo (hlavne tá scéna asi 15 minút pred koncom, keď sa vo dverách zjavil doktor Fúzik). Ach, škoda tej kopy klišé, ktoré celému filmu poriadne podkopali úroveň. Celá tá spolupatričnosť bola až moc ideálna a nejako mi to až išlo na nervy ako to miestami pôsobilo. Príbeh to bol krásny, len to spracovanie také priemerné, miestami až podpriemerné. Aj keď treba vziať do úvahy, že tento film bol vlastne vytvorený predovšetkým pre nižšie ročníky, aby si nejakou umiernenou formou uvedomili, aké dokáže vyvolať táto zákerná choroba dôsledky. Je to tak, nie je to fér a choroba si nevyberá. ()

Arsenal83

Myslel som, že z toho bude záplava sĺz, ako to u takýchto filmov býva. Ale tvorcovia šli úplne inou cestou a v podstate to poňali veľmi veselo. Ešte aj ten doktor bol pozitívny pri vysvetľovaní zdravotného stavu. Takže sme sa vyhli tlačeniu na slzy, ale neviem či na druhej strane mi to neprišlo potom také suchšie. Mladá až detská generácia ale tento prístup ocení. ()

TomX2

Cool Kids Don't Cry mohol byť naozaj kvalitný a sympatický film. Nároky na to určite má, splňuje na to väčšinu kritérií a aj keď je samotná téma otrepaná, tu je vo fajn prevedení. Bohužiaľ nehodnotím to, čo by mohlo byť, ale to, čo je, a preto tento titul považujem za podpriemerný. Vyskytuje sa tu množstvo trápnych a gýčovitých momentov, jedno klišé strieda druhé a celé je to natočené štýlom, ktorý poteší najmä cieľovú skupinu - číže deti. To, pre koho je film určený sa odráža aj na dialógy a scenár, ktorý pôsobí až príliš umelo, nerealisticky a skrátka rozprávkovo (ukážte mi hoc len jedinú nemocnicu, ktorá je v niečom podobná a ktorá má naviac takýto skvelý personál). Práve spomínané klišé, jednoduchosť a naivita zrážajú tento inak vynikajúci film dolu. Takto film stratil asi dva zo štyroch bodov - zvyšné dva body sú za technickú stránku a emócie. Herecké obsadenie je fajn (hlavnej herečke som síce tú leukémiu neveril a otravovala ma, no neznamená to, že je zlá), hudba, kamera, strih takisto. Naviac tu sú asi tri pekné momenty (najlepší mi prišiel už spomínaný moment s doktorom Fúzikom pár minút pred koncom), fajn atmosféra a pozerá sa na to veľmi príjemne. Nemám problém film doporučiť deťom do štrnásť rokov, avšak ja film hodnotím len dvoma hviezdami, pričom to mohlo byť omnoho lepšie. ()

• Natáčelo se od 27. července do 3. září 2011. (BMW12)