Zlatý Glóbus 2013 (TV pořad)

The 70th Annual Golden Globe Awards

Publicistický

USA, 2013, 124 min

Dave Boone

Tina Fey, Amy Poehler, George Clooney, Will Ferrell, Nathan Fillion, Jennifer Garner, Jennifer Lopez, Debra Messing, Amanda Seyfried, Helen Mirren, Jason Statham, Kerry Washington, Kristen Wiig, Bradley Cooper, Kate Hudson, Alan Arkin, Leonardo DiCaprio, Tommy Lee Jones, Christoph Waltz, Dennis Quaid, Hayden Panettiere, Archie Panjabi, Sarah Paulson, Sofía Vergara, Eva Longoria, Don Cheadle, Nicole Kidman, Jessica Lange, Sienna Miller, Julianne Moore, Catherine Zeta-Jones, Rosario Dawson, Salma Hayek, Paul Rudd, Steve Buscemi, Bryan Cranston, Jeff Daniels, Jon Hamm, Damian Lewis, Alex Gansa, John Goodman, Mychael Danna, Adele, Kiefer Sutherland, Jessica Alba, Kevin Costner, Toby Jones, Bill Clinton, Emily Blunt, Jennifer Lawrence, John Krasinski, Kristen Bell, Max Greenfield, Danny Huston, Tony Mendez, Mandy Patinkin, Eric Stonestreet, Jamie Foxx, Jonah Hill, Megan Fox, Amy Adams, Sally Field, Anne Hathaway, Helen Hunt, Robert Pattinson, Quentin Tarantino, Jeremy Irons, Lucy Liu, Louis C.K., Matt LeBlanc, Jim Parsons, Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger, Michael Haneke, Lea Michele, Connie Britton, Glenn Close, Claire Danes, Michelle Dockery, Julianna Margulies, Sacha Baron Cohen, Mark Andrews, Liev Schreiber, Aziz Ansari, Zooey Deschanel, Julia Louis-Dreyfus, Lena Dunham, Robert Downey Jr., Jodie Foster, Halle Berry, Ben Affleck, Kathryn Bigelow, Ang Lee, Steven Spielberg, Josh Brolin, Jay Leno, Jimmy Fallon, Christian Bale, Jack Black, Hugh Jackman, Ewan McGregor, Bill Murray, Jeremy Renner, Dustin Hoffman, Jessica Chastain, Marion Cotillard, Naomi Watts, Rachel Weisz, Daniel Day-Lewis, Richard Gere, John Hawkes, Joaquin Phoenix, Denzel Washington, Julia Roberts, Grant Heslov, Meryl Streep, Francesca Eastwood, David Womark, Danni DanDan Gadigan

Rutinní předávačka a děkovačka se skromnou hrstkou povedených vtípků - absence Rickyho Gervaise je znát! Úvod v podání Tiny a Amy si humornost předchozích Glóbů ještě dokázal udržet, jenže z následujících dvou hodin bych vypíchnul už jen předání ceny z rukou Slye a Arnolda a následně "vrchol večera" v podobě Willa Ferrella a Kristen Wiig... 6/10(16.1.2013)

• GodComplex

Tentokrat jsem si to dal i s cervenym kobercem, kde si clovek naplno uvedomi az jak moc velka saskarna to cele je. Nejvetsi trumf predchozich rocniku Rickyho Gervaise uz to take nebavilo, takze zde misto toho mame 2 tetky, zoufale nudne nominace, predvidatelne viteze a tezko stravitelnou porci neskutecne trapnych a radobyvtipnych kecu okolo. Ugh, vzhledem k tomu, ze na oscarech jsou nominace jeste zoufalejsi, mame se na co tesit. 2/10(14.1.2013)

Mel Gibson s nábožným výrazem a otevřenou pusou dokořán, Christoph Walz s pokornou řečí i výrazem, Sacha Baron Cohen se skleničkou vína a se svým suverénně drzým vystupováním, zamračený Tommy Lee Jones, sympatický Daniel Day Lewis, z kterého si letos buhvíproč více lidí utahovalo (mimo jiné i Sacha), duo v mezích oprsklých moderátorek, přirozeně sebevědomá i lehce emotivní řeč Jodie Foster a příjemně se špičkující dvojice dvou S, což byl asi nejkomičtější dialog mezi těmito dvěma odvěkými rivaly a nyní kámošema, co jsem od nich na jednom jevišti viděl. Arnold jako vždy dal najevo, že on je jednička, zatímco Sylvester byl vždy až ten druhý...no Arnolde, dneska je to spíš naopak, ale dobrá, tys byl vždy větší macho - tak to byly hlavní momenty letošních zlatých globů no a samozřejmě triumf Arga a Bena Afflecka. Na Oscarech to ale bude trochu jinak, protože Affleck v nominacích chybí, což je docela zvláštní.(14.2.2013)

Tina a Amy naprosto fantastické duo! Prosím prosím příští rok znovu! Dvěma slovy: Nádherný večer! Anne Hathaway, Jennifer Lawrence, Amanda Seyfried... úžasné. Přiznám se, že cenu za song Skyfall nechápu, mě se tato "bondovka" nelíbí. Škoda, že nebyla Meryl (kvůli rýmě) ale je dobré vědět, že i v té je úžasná! :)(14.1.2013)

Jeden z nejlepších filmových mejdanů co sjme v psolední době, ty tam jsou otravený a často závistivý ksichty českých herců a buranství pana Vachlera z Českých lvů. Tohle měl šmrnc, vtip, ale současně i silný momenty (Jodie a její díky máme). Nejvíc se mě líbily ty osobní forky co si tam vzájemě naše milované filmové hvězdičky adresovali, bylo to mnohem vtipnější než loni Ricky (a to mám Rickyho rád). Nevím zda to bylo tím, že většina byla nachlastanejch jak dogy a nebo prostě tím, že ty lidi byli prostě v pohodě, ale atmsoféra mě přišla děsně uvolněná, nikdo z filmových hvězd se z nebral příliš vážně, takže forky z většiny bodovaly. Navíc ať byl forek drsnější víc či mín, pořád jsem tam cítil kolegiální respekt (to u Rickyho ani omylem ) což spolu s humorem a možností vidět ty své filmové miláčky zase trošku z jinýho úhlu je kombinace, která mě vysloveně sedí.(18.5.2013)