Reklama

Reklama

Zlatý Glóbus 2013

(pořad)
  • USA The 70th Annual Golden Globe Awards
všechny plakáty
Rozhovor 1
Publicistický
USA, 2013, 124 min

Scénář:

Dave Boone

Účinkují:

Tina Fey, Amy Poehler, George Clooney, Will Ferrell, Nathan Fillion, Jennifer Garner, Jennifer Lopez, Debra Messing, Amanda Seyfried (více)

Obsahy(1)

Předávání Zlatých glóbů je prestižní ceremoniál, naplněný hvězdami z filmového a televizního průmyslu. Ti nejlepší, kteří zazářili v posledním roce, jsou za svůj výkon odměněni Zlatým glóbem.  Hollywoodská asociace zahraničního tisku (HFPA) byla založena ve čtyřicátých letech minulého století, během druhé světové války. Původně ji tvořila hrstka novinářů ze zámoří, tehdy působících v Los Angeles, kteří se snažili propojit Hollywood s ostatním světem a prostřednictvím filmu rozptýlit svět ztrápený ničivou válkou. Dnes HFPA sdružuje více než 55 zemí, se čtenářskou obcí skýtající přes 250 milionů čtenářů. Každý rok organizace pořádá třetí nejsledovanější televizní galavečer na světě, udílení Zlatých glóbů. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (17)

Rozhovor 1

Recenze (34)

castor 

všechny recenze uživatele

Jennifer Lawrence v červeném (zasloužená cena), Will Ferrell a Kristen Wiig, Jessica Chastain, zbytečně přehrávající Anne Hathaway (cena ale rozhodně zasloužená), Hugh Jackman, Sly a Arnold v mateřštině, Jonah Hill a Megan Fox, Daniel Day-Lewis, uznání pro Jodie Foster, scénář pro Tarantina (ale, no tak) a režisér Ben Affleck, který kromě vyznání své ženě mohl klidně ten prostředníček ke strnulým filmovým akademikům zdvihnout. Ocenění amerických filmových kritiků si to holt opět šlapalo v prověřených cestičkách, přesto alespoň za mě spokojenost.. ()

H34D 

všechny recenze uživatele

Rutinní předávačka a děkovačka se skromnou hrstkou povedených vtípků - absence Rickyho Gervaise je znát! Úvod v podání Tiny a Amy si humornost předchozích Glóbů ještě dokázal udržet, jenže z následujících dvou hodin bych vypíchnul už jen předání ceny z rukou Slye a Arnolda a následně "vrchol večera" v podobě Willa Ferrella a Kristen Wiig... 6/10 ()

Reklama

milka 

všechny recenze uživatele

Bez Rickyho to zkrátka není ono. Tina s Amy se sice snaží, vtipných momentů tato moderátorska dvojka ale moc nevykouzlila a tvůrci jim vlastně k tomu ani nedali moc prostoru. Jinak jsme se však dočkali hodně rutinního přenosu plného zdlouhavých děkovaček a z letargie člověka probubil snad jen Arnie se Slyem a a výborný Ferrel s Kristen Wiig. Oproti předchozím dvěma ročníkům ovšem slabota. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Jeden z nejlepších filmových mejdanů co sjme v psolední době, ty tam jsou otravený a často závistivý ksichty českých herců a buranství pana Vachlera z Českých lvů. Tohle měl šmrnc, vtip, ale současně i silný momenty (Jodie a její díky máme). Nejvíc se mě líbily ty osobní forky co si tam vzájemě naše milované filmové hvězdičky adresovali, bylo to mnohem vtipnější než loni Ricky (a to mám Rickyho rád). Nevím zda to bylo tím, že většina byla nachlastanejch jak dogy a nebo prostě tím, že ty lidi byli prostě v pohodě, ale atmsoféra mě přišla děsně uvolněná, nikdo z filmových hvězd se z nebral příliš vážně, takže forky z většiny bodovaly. Navíc ať byl forek drsnější víc či mín, pořád jsem tam cítil kolegiální respekt (to u Rickyho ani omylem ) což spolu s humorem a možností vidět ty své filmové miláčky zase trošku z jinýho úhlu je kombinace, která mě vysloveně sedí. ()

BigDeal 

všechny recenze uživatele

Tradičné odovzdávanie cien bez nejakých výrazných momentov, ale zato v rámci možností svižné a s výbornou uvádzajúcou dvojkou. Kto sa bál, že výrazného Rickeyho Gervaisa je ťažké nasledovať, asi nevedel aké výborné komičky sú Tina a Amy (totálne ignorantský komentár nevzdelaného GodComplexa vôbec nie je na mieste). Najlepšie kúsky: Tina Fey s Amy Poehler, Will Ferrell s Kristen Wiig, Sasha Baron Cohen, Jodie Foster. ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama