Zlatý Glóbus 2013 (TV pořad)

70th Annual Golden Globe Awards, The

Publicistický

USA, 2013, 124 min

Dave Boone

Tina Fey, Amy Poehler, George Clooney, Will Ferrell, Nathan Fillion, Jennifer Garner, Jennifer Lopez, Debra Messing, Amanda Seyfried, Helen Mirren, Jason Statham, Kerry Washington, Kristen Wiig, Bradley Cooper, Kate Hudson, Alan Arkin, Leonardo DiCaprio, Tommy Lee Jones, Christoph Waltz, Dennis Quaid, Hayden Panettiere, Archie Panjabi, Sarah Paulson, Sofía Vergara, Eva Longoria, Don Cheadle, Nicole Kidman, Jessica Lange, Sienna Miller, Julianne Moore, Catherine Zeta-Jones, Rosario Dawson, Salma Hayek, Paul Rudd, Steve Buscemi, Bryan Cranston, Jeff Daniels, Jon Hamm, Damian Lewis, Alex Gansa, John Goodman, Mychael Danna, Adele, Kiefer Sutherland, Jessica Alba, Kevin Costner, Toby Jones, Bill Clinton, Emily Blunt, Jennifer Lawrence, John Krasinski, Kristen Bell, Max Greenfield, Danny Huston, Tony Mendez, Mandy Patinkin, Eric Stonestreet, Jamie Foxx, Jonah Hill, Megan Fox, Amy Adams, Sally Field, Anne Hathaway, Helen Hunt, Robert Pattinson, Quentin Tarantino, Jeremy Irons, Lucy Liu, Louis C.K., Matt LeBlanc, Jim Parsons, Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger, Michael Haneke, Lea Michele, Connie Britton, Glenn Close, Claire Danes, Michelle Dockery, Julianna Margulies, Sacha Baron Cohen, Mark Andrews, Liev Schreiber, Aziz Ansari, Zooey Deschanel, Julia Louis-Dreyfus, Lena Dunham, Robert Downey Jr., Jodie Foster, Halle Berry, Ben Affleck, Kathryn Bigelow, Ang Lee, Steven Spielberg, Josh Brolin, Jay Leno, Jimmy Fallon, Christian Bale, Jack Black, Hugh Jackman, Ewan McGregor, Bill Murray, Jeremy Renner, Dustin Hoffman, Jessica Chastain, Marion Cotillard, Naomi Watts, Rachel Weisz, Daniel Day-Lewis, Richard Gere, John Hawkes, Joaquin Phoenix, Denzel Washington, Julia Roberts, Grant Heslov, Meryl Streep, Francesca Eastwood, David Womark

Tradičné odovzdávanie cien bez nejakých výrazných momentov, ale zato v rámci možností svižné a s výbornou uvádzajúcou dvojkou. Kto sa bál, že výrazného Rickeyho Gervaisa je ťažké nasledovať, asi nevedel aké výborné komičky sú Tina a Amy (totálne ignorantský komentár nevzdelaného GodComplexa vôbec nie je na mieste). Najlepšie kúsky: Tina Fey s Amy Poehler, Will Ferrell s Kristen Wiig, Sasha Baron Cohen, Jodie Foster.(14.1.2013)

Tina Fey a Amy Poehler se s uváděním popasovaly s grácií a vtipem (ale Ricky Gervais mi stejně chybí). Každoroční přehlídka svátečních rób a účesů se opět povedla, přinesla jedno větší překvapení (kdo z vás čekal toho Afflecka?), poslala Jodie Foster do důchodu a ukázal se i manžel Hillary Clintonové. Nejvíc pobavili asi Will Ferrell s Kristen Wiig (Tommy Lee Jones je vraždil pohledem), Robert Downey Jr. složil pěknou poklonu agentce Starlingové a Arnošt se Slyem uvedli cizojazyčné snímky v jejich mateřštině. Osobně jsem rád za proměněné nominace Julianne Moore aka Sarah Palin a jejích Prezidentských voleb, coby nejlepšího TV filmu. A teď nás už čekají zlatí paňácové.(17.1.2013)

• Tirion

Žádné výrazné momenty a do toho ještě nudná moderátorská dvojice, která Ricky nepředčila ani ve velikosti prsou. Nazval bych jakousi předávací mašinérií typu přeber cenu a běž. Nabourala to pouze Jodie Foster svou desetiminutovou děkovací řečí o tom, jak je super, že v padesáti dostanete cenu za celoživotní přínos filmu (no nevim) a že je taky super, že jste lesba...(15.1.2013)

Tina a Amy naprosto fantastické duo! Prosím prosím příští rok znovu! Dvěma slovy: Nádherný večer! Anne Hathaway, Jennifer Lawrence, Amanda Seyfried... úžasné. Přiznám se, že cenu za song Skyfall nechápu, mě se tato "bondovka" nelíbí. Škoda, že nebyla Meryl (kvůli rýmě) ale je dobré vědět, že i v té je úžasná! :)(14.1.2013)

Mel Gibson s nábožným výrazem a otevřenou pusou dokořán, Christoph Walz s pokornou řečí i výrazem, Sacha Baron Cohen se skleničkou vína a se svým suverénně drzým vystupováním, zamračený Tommy Lee Jones, sympatický Daniel Day Lewis, z kterého si letos buhvíproč více lidí utahovalo (mimo jiné i Sacha), duo v mezích oprsklých moderátorek, přirozeně sebevědomá i lehce emotivní řeč Jodie Foster a příjemně se špičkující dvojice dvou S, což byl asi nejkomičtější dialog mezi těmito dvěma odvěkými rivaly a nyní kámošema, co jsem od nich na jednom jevišti viděl. Arnold jako vždy dal najevo, že on je jednička, zatímco Sylvester byl vždy až ten druhý...no Arnolde, dneska je to spíš naopak, ale dobrá, tys byl vždy větší macho - tak to byly hlavní momenty letošních zlatých globů no a samozřejmě triumf Arga a Bena Afflecka. Na Oscarech to ale bude trochu jinak, protože Affleck v nominacích chybí, což je docela zvláštní.(14.2.2013)