Zlatý Glóbus 2013 (TV pořad)

The 70th Annual Golden Globe Awards

Publicistický

USA, 2013, 124 min

Dave Boone

Účinkují:

Tina Fey, Amy Poehler, George Clooney, Will Ferrell, Nathan Fillion, Jennifer Garner, Jennifer Lopez, Debra Messing, Amanda Seyfried, Helen Mirren, Jason Statham, Kerry Washington, Kristen Wiig, Bradley Cooper, Kate Hudson, Alan Arkin, Leonardo DiCaprio, Tommy Lee Jones, Christoph Waltz, Dennis Quaid, Hayden Panettiere, Archie Panjabi, Sarah Paulson, Sofía Vergara, Eva Longoria, Don Cheadle, Nicole Kidman, Jessica Lange, Sienna Miller, Julianne Moore, Catherine Zeta-Jones, Rosario Dawson, Salma Hayek, Paul Rudd, Steve Buscemi, Bryan Cranston, Jeff Daniels, Jon Hamm, Damian Lewis, Alex Gansa, John Goodman, Mychael Danna, Adele, Kiefer Sutherland, Jessica Alba, Kevin Costner, Toby Jones, Bill Clinton, Emily Blunt, Jennifer Lawrence, John Krasinski, Kristen Bell, Max Greenfield, Danny Huston, Tony Mendez, Mandy Patinkin, Eric Stonestreet, Jamie Foxx, Jonah Hill, Megan Fox, Amy Adams, Sally Field, Anne Hathaway, Helen Hunt, Robert Pattinson, Quentin Tarantino, Jeremy Irons, Lucy Liu, Louis C.K., Matt LeBlanc, Jim Parsons, Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger, Michael Haneke, Lea Michele, Connie Britton, Glenn Close, Claire Danes, Michelle Dockery, Julianna Margulies, Sacha Baron Cohen, Mark Andrews, Liev Schreiber, Aziz Ansari, Zooey Deschanel, Julia Louis-Dreyfus, Lena Dunham, Robert Downey Jr., Jodie Foster, Halle Berry, Ben Affleck, Kathryn Bigelow, Ang Lee, Steven Spielberg, Josh Brolin, Jay Leno, Jimmy Fallon, Christian Bale, Jack Black, Hugh Jackman, Ewan McGregor, Bill Murray, Jeremy Renner, Dustin Hoffman, Jessica Chastain, Marion Cotillard, Naomi Watts, Rachel Weisz, Daniel Day-Lewis, Richard Gere, John Hawkes, Joaquin Phoenix, Denzel Washington, Julia Roberts, Grant Heslov, Meryl Streep, Francesca Eastwood, David Womark, Danni DanDan Gadigan

Průměrná show, ale Tina Fey a Amy Poehler zvládly svoje výstupy na výbornou. Některé dvojice potěšily a pobavily (například Sly & Arnold či Ferrell & Wiig). Radost mi udělal dostatek Glóbů pro Argo (congrats Bene) a především ocenění pro Jessicu Chastain a Jennifer Lawrence - obě velmi pravděpodobně o oscarové noci neprávem ostrouhají. Večer měl dostatek nadhledu, jen nezbytnou (bezpochyby ovšem nutnou) špetku úcty a dostatek prvoligových hollywoodských hvězd. 5/10!(14.1.2013)

Tina a Amy ma zanechali v nemom úžase. Toľko fantastických hlášok bavilo nielen prítomné celebrity, ale rozhodne aj divákov pri televízii. Nominácie, ktoré boli omnoho lepšie než oscarové potešili a nesklamali (až na kategóriu v ktorej vyhrala Lawrence), skôr prekvapili - Ben Affleck, gratulujem. Tento ročník bol fantastický aj vďaka úžasnej Jodie Foster. Ďakujem za skvelý 70. ročník!(14.1.2013)

• GodComplex

Tentokrat jsem si to dal i s cervenym kobercem, kde si clovek naplno uvedomi az jak moc velka saskarna to cele je. Nejvetsi trumf predchozich rocniku Rickyho Gervaise uz to take nebavilo, takze zde misto toho mame 2 tetky, zoufale nudne nominace, predvidatelne viteze a tezko stravitelnou porci neskutecne trapnych a radobyvtipnych kecu okolo. Ugh, vzhledem k tomu, ze na oscarech jsou nominace jeste zoufalejsi, mame se na co tesit. 2/10(14.1.2013)

Jennifer Lawrence v červeném (zasloužená cena), Will Ferrell a Kristen Wiig, Jessica Chastain, zbytečně přehrávající Anne Hathaway (cena ale rozhodně zasloužená), Hugh Jackman, Sly a Arnold v mateřštině, Jonah Hill a Megan Fox, Daniel Day-Lewis, uznání pro Jodie Foster, scénář pro Tarantina (ale, no tak) a režisér Ben Affleck, který kromě vyznání své ženě mohl klidně ten prostředníček ke strnulým filmovým akademikům zdvihnout. Ocenění amerických filmových kritiků si to holt opět šlapalo v prověřených cestičkách, přesto alespoň za mě spokojenost..(5.2.2013)

Tradičné odovzdávanie cien bez nejakých výrazných momentov, ale zato v rámci možností svižné a s výbornou uvádzajúcou dvojkou. Kto sa bál, že výrazného Rickeyho Gervaisa je ťažké nasledovať, asi nevedel aké výborné komičky sú Tina a Amy (totálne ignorantský komentár nevzdelaného GodComplexa vôbec nie je na mieste). Najlepšie kúsky: Tina Fey s Amy Poehler, Will Ferrell s Kristen Wiig, Sasha Baron Cohen, Jodie Foster.(14.1.2013)