Zlatý Glóbus 2013 (TV pořad)

70th Annual Golden Globe Awards, The

Publicistický

USA, 2013, 124 min

Dave Boone

Tina Fey, Amy Poehler, George Clooney, Will Ferrell, Nathan Fillion, Jennifer Garner, Jennifer Lopez, Debra Messing, Amanda Seyfried, Helen Mirren, Jason Statham, Kerry Washington, Kristen Wiig, Bradley Cooper, Kate Hudson, Alan Arkin, Leonardo DiCaprio, Tommy Lee Jones, Christoph Waltz, Dennis Quaid, Hayden Panettiere, Archie Panjabi, Sarah Paulson, Sofía Vergara, Eva Longoria, Don Cheadle, Nicole Kidman, Jessica Lange, Sienna Miller, Julianne Moore, Catherine Zeta-Jones, Rosario Dawson, Salma Hayek, Paul Rudd, Steve Buscemi, Bryan Cranston, Jeff Daniels, Jon Hamm, Damian Lewis, Alex Gansa, John Goodman, Mychael Danna, Adele, Kiefer Sutherland, Jessica Alba, Kevin Costner, Toby Jones, Bill Clinton, Emily Blunt, Jennifer Lawrence, John Krasinski, Kristen Bell, Max Greenfield, Danny Huston, Tony Mendez, Mandy Patinkin, Eric Stonestreet, Jamie Foxx, Jonah Hill, Megan Fox, Amy Adams, Sally Field, Anne Hathaway, Helen Hunt, Robert Pattinson, Quentin Tarantino, Jeremy Irons, Lucy Liu, Louis C.K., Matt LeBlanc, Jim Parsons, Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger, Michael Haneke, Lea Michele, Connie Britton, Glenn Close, Claire Danes, Michelle Dockery, Julianna Margulies, Sacha Baron Cohen, Mark Andrews, Liev Schreiber, Aziz Ansari, Zooey Deschanel, Julia Louis-Dreyfus, Lena Dunham, Robert Downey Jr., Jodie Foster, Halle Berry, Ben Affleck, Kathryn Bigelow, Ang Lee, Steven Spielberg, Josh Brolin, Jay Leno, Jimmy Fallon, Christian Bale, Jack Black, Hugh Jackman, Ewan McGregor, Bill Murray, Jeremy Renner, Dustin Hoffman, Jessica Chastain, Marion Cotillard, Naomi Watts, Rachel Weisz, Daniel Day-Lewis, Richard Gere, John Hawkes, Joaquin Phoenix, Denzel Washington, Julia Roberts, Grant Heslov, Meryl Streep, Francesca Eastwood, David Womark

Jeden z nejlepších filmových mejdanů co sjme v psolední době, ty tam jsou otravený a často závistivý ksichty českých herců a buranství pana Vachlera z Českých lvů. Tohle měl šmrnc, vtip, ale současně i silný momenty (Jodie a její díky máme). Nejvíc se mě líbily ty osobní forky co si tam vzájemě naše milované filmové hvězdičky adresovali, bylo to mnohem vtipnější než loni Ricky (a to mám Rickyho rád). Nevím zda to bylo tím, že většina byla nachlastanejch jak dogy a nebo prostě tím, že ty lidi byli prostě v pohodě, ale atmsoféra mě přišla děsně uvolněná, nikdo z filmových hvězd se z nebral příliš vážně, takže forky z většiny bodovaly. Navíc ať byl forek drsnější víc či mín, pořád jsem tam cítil kolegiální respekt (to u Rickyho ani omylem ) což spolu s humorem a možností vidět ty své filmové miláčky zase trošku z jinýho úhlu je kombinace, která mě vysloveně sedí.(18.5.2013)

Tina a Amy ma zanechali v nemom úžase. Toľko fantastických hlášok bavilo nielen prítomné celebrity, ale rozhodne aj divákov pri televízii. Nominácie, ktoré boli omnoho lepšie než oscarové potešili a nesklamali (až na kategóriu v ktorej vyhrala Lawrence), skôr prekvapili - Ben Affleck, gratulujem. Tento ročník bol fantastický aj vďaka úžasnej Jodie Foster. Ďakujem za skvelý 70. ročník!(14.1.2013)

Jennifer Lawrence v červeném (zasloužená cena), Will Ferrell a Kristen Wiig, Jessica Chastain, zbytečně přehrávající Anne Hathaway (cena ale rozhodně zasloužená), Hugh Jackman, Sly a Arnold v mateřštině, Jonah Hill a Megan Fox, Daniel Day-Lewis, uznání pro Jodie Foster, scénář pro Tarantina (ale, no tak) a režisér Ben Affleck, který kromě vyznání své ženě mohl klidně ten prostředníček ke strnulým filmovým akademikům zdvihnout. Ocenění amerických filmových kritiků si to holt opět šlapalo v prověřených cestičkách, přesto alespoň za mě spokojenost..(5.2.2013)

S Argem klidně souhlas, ale co ten nejlepší seriál?!! GIRLS, jako vážně?! Stejně tak nejlepší scénář pro Tarantinova Djanga je dle mého obrovský přehmat. No nic, veškerou pozornost na sebe stejně strhla Jodie Foster (Čestná cena "Cecil B. DeMille") svým emotivně přesně nadávkovaným proslovem, díky kterýmu dostal celej večer daleko větší smysl.(14.1.2013)

Tina a Amy naprosto fantastické duo! Prosím prosím příští rok znovu! Dvěma slovy: Nádherný večer! Anne Hathaway, Jennifer Lawrence, Amanda Seyfried... úžasné. Přiznám se, že cenu za song Skyfall nechápu, mě se tato "bondovka" nelíbí. Škoda, že nebyla Meryl (kvůli rýmě) ale je dobré vědět, že i v té je úžasná! :)(14.1.2013)