Věž smrti

V hypermoderním komplexu Tower Sky právě probíhá vánoční večírek, na kterém se sešla vybraná smetánka z celé metropole. Dae-ho, manažer budovy a ovdovělý otec malé Hany, musel rodinnou sváteční oslavu narychlo odložit, aby se mohl starat o VIP hosty. Zato šéf hasičů Young-ki si konečně může užívat volna a trávit Vánoce se svojí ženou. Slavnost je v plném proudu a idylickou vánoční atmosféru dokresluje nádherný výhled na osvětlené velkoměsto a na helikoptéry, které kolem mrakodrapu pro vytvoření dokonalé iluze rozprašují umělý sníh. Když ale nečekaně dojde ke katastrofě, musejí Dae-ho a Young-ki sebrat veškerou odvahu, aby zachránili životy svých blízkých a tisíců ostatních zoufalých návštěvníků, které nemilosrdně svírá ohnivá náruč smrti. (North Video)

Tommassi3

"No, tak sakra už lez !! Proč máš, kruci, tak velkou prdel ?? Tvrdila jsi přece, že máš XS !! Tak o tom si venku ještě promluvíme.." ;) ()

Lacike

Korejcania vyrovnavaju skore. Potom čo americania zhovadili kopu klasik mizernym remakom, tak sa o nieco podobne pokusili Korejcania s USA klasikou. A je to presne taka sracka ako sme cakali. Digitalny humus s imbecilnymi postavami. ()

Terva

CITÁT - Budou to ty nejkrásnější vánoce........... Proč tohle ojeté klišé hned na počátku příběhu? To se to nemohlo třeba stát 26. května? Velký projekt má velké mouchy. Navíc dva vysoké mrakodrapy, řečené věže a když začne hořet je zle. CITÁT - Jsou přece Vánoce............ Prostě ráj. To vše se ale mění v peklo. CITÁT - Požár v Tower Sky!!!............. Scéna ve výtahu okolo 40 minuty je hodně emoční. Záběry na rozpadající se budovu jsou velmi povedené až krásné. Nezbytné komické chování hlavních postižených, akce, humor i napětí. CITÁT - To je anděl!!! Halelujááááá.......... Škoda, že místo akce a napětí se ve druhé části příběhu dere na povrch spíš humor a ironie. Vystrašené tváře ala Godzilla vás určitě rozesmějí. A takový to mohl být krásný katastrofický snímek. CITÁT - Pošli tsunami óóó Bože!!!!!........... Další nádherná scéna je okolo 97 minuty - pěkné. Ke konci je to ciťáček, tak si to užijte. Já čekal trochu tvrdší děj. CITÁT - Věnováno památce všech hasičů. ()

JohnCZ

Škoda těch kostrbatých pokusů o humor, které tam moc nesedí. Jinak by to byl takřka perfektní katastrofický akčňák. Korejská jinakost tu je ve velmi přijatelné míře, herecké výkony jsou velmi obstojné, kamera a celkový vizuál je božský včetně velmi kvalitního a burácivého prostorového ozvučení. Intenzivní, napínavé a trochu i dojemné. Žánrové blbosti a náhody v ději rád odpustím. ()

corpsy

Na katastrofický žáner, je tam až príliš veľa prepáleného humoru, ktorý by sa hodil skôr do nejakej šialenej komédie. Ináč mu ale nejde vytknúť akčná stránka, čiže niečo čo k danému žánru neodmysliteľne patrí. ()

bourec

Film dobrej,triky celkem na úrovni,je vidět,že korejci filmy točit uměj,na rozdíl vod většiny Evropy.Chválim.80%. ()

majo25

Čistá kopírka amerických katastrofických filmov. Akurát je tu strašne trápny humor a typický ázijský uberpátos volajúci do neba. Prvá - predstavovacia - 40-minútovka je totálne nudná, viackrát trápna a pre ďalšie dianie vlastne aj zbytočná. Film sa rozbehne až za ňou. Akcie je dosť, efekty sú v poriadku, aj keď sú zamerané prevažne na efektné výbuchy a početné vyskakovanie ľudí počas týchto výbuchov, ktorým som sa musel zasmiať. Postavy sú celkom sympatické (až na neskutočne iritujúce a večne urevané malé dievča), ale netušil som, že Kórejčania sú tak urevaný národ - od detí až po dospelých chlapov, hlavných hrdinov, hasičov, prosto všetkých. Záver vďaka pretiahnutej stopáži je zbytočne preťahovaný, a tradične v ňom nechýba (trápne) salutovanie na počesť umrelých. Sorry, ale napriek istým filmovým kvalitám som sa nevedel dočkať konca. ()

Prometheus69

Upřímně jsem byl ze začátku trochu znuděn a říkal si" nj zase jeden z těch typických popcoornových Východních počinů.... Proboha! on to snad podpálí ten kuchař! O_O Ale teprve ve chvíly kdy započne scéna z helikopterou která začně bezhlavě létat po průletu turbulencí nad hlavami zděšených občanů k kyblíkem ledu. Jsem věděl že tohle bude skutečně stát za to. Trikové scény, naprostá vizuální novela. Tedy pár slovy, nejvizuálnější katastrofický konzert který kdy kdo natočil.... Pořád se tam něco děje opravdu minimum chluchých scén..... Se týče pro někoho možná stupidních dialogů, tak to je spíš o tom jak moc chápete či znáte Východní kultůru. Například debata o černých nudlích, které budou hostům hotelu dávat zdarma.... jakožto typický japonský konzumní pokrm. Jako mi máme třeba řízek... tak oni budou mít "řízek" jako že zdarma a podobně... Japonci prostě rádi melou a hrajou na city, jejich kultůra dokonce i jazyk je hodně o těch citech. Ano né každému se tento způsob může líbyt. ale pořád lepší než Indové ze svímy 3 hodinovými filmy proloženými z poloviny hudebními videoklipy....... takže když pominu ten fakt že to začíná jako vcelku veselá tipická Japonská komedie a že se na humor nezapomnělo ani v případech kde už by ho nikdo nečekal.... (opravdu rádi vás.. pfuuu, pfuu vidíme :) holt Japonci, ty to propašujou prostě všude. :) Jedná se skutečně o jedinečnou, po všech stránkách propracovanou akční katastrofickou záležitost za kterou by se na Východě rozhodně neměli stydět. Opět světu dokázali že umí o tom žádná. Že to svět tak nevidí to už je holt věc názoru... ale dát tomu 1 nebo 2 dvě hvězdy? Lidi vy si na tom musíte normálně léčit nějaké svoje komplexy.... takhle to srážet. Nechápu. O_O Ano že to tak trochu vykrádá prakticky stejně stylizovaný amícký film "Skleněné peklo. Je dost znát.... ale zase nadruhou stranu se nebojím říct že ho i v ledasčem překonává.... Tím nemyslím jen tu vizuální stránku snímku, jako že technologie které měli k dispozici tenkrát nemůžu v žádném případě srovnávat z těmi jaké mají k dispozici dnešní filmaři. Ale spíš duchem jakým je to natočený. Například bitva z ohniskem v skudku Samurajském stilu.... kdy se doslova požárníci, ale především velitel pere z ohněm jako by to byla ohnivá krutá saň.... je naprosto úchvatná. Scéna na nebeském mostě... skutečná nádhera, jak se to najednou začně rozpadat a neodmyslytelné všudy přítomné výbušné scény a jak to všechno postupuje... nejdříve vše požírající oheň, po té zničující zemětřesení a ve finále troška vody která všechno zpláchne.... Prostě nádhera... To že herci tradičně krapet přehrávají, se překousnout dá.... ale i tak si myslím že předvedli velmy dobrý herecký výkon.... zejména u obětních scén i slza ukápne.To vše je podtrhnuto skutečně kvalitním soundtrackem.... který rozhodně neurazí. Velmy dobře investovaný rozpočet, né jako u podobných současných snímků kde většinu peněz sežerou herci a štáb. Taktéž dojem který to vyvolá... u lidí kteří to ještě neviděli, ale při čtení řádků o 1-2 hvězdě se nechají odratit. Škoda jen že se to nejspíš nezaplatí a takové práce to dalo... Holt lidé už jsou nespíš tak zakrnělí z hlediska fantazie, už je z té jejich letargie nevytrhne ani takovíto vizuální epos.... Co by chtěli? Být přímo u toho a nechat se olizovat plameny? nechápu. O_o Prostě za mě, jako gurmána podobných vizuálních projektů.... Jednoznačných 99% plus 1 hvězda za sounstrack. () (méně) (více)

Immortal17

Korea opět vložila do akčního/katastrofického filmu tolik vtipu, že jsem se párkrát, dokonce i při těch napínavých scénách, vážně od srdce zasmála, to nemá chybu, nikdy nezklamou ve své práci. :) Je to hlavní důvod, proč tyhle filmy tak často vyhledávám. Skvělá podívaná, přiznávám se, že i přes veškerý smích při filmu, jsem na závěr utřela i několik slz, ona k tomu filmová hudba docela napomáhá. ;) ()

SniperG1

Asijské filmy nemám moc rád ( nelíbí se mi jejich humor a herecké podání ). Čirou náhodou jsem narazil na zajímavou recenzi toho dle snímku a tak že se zkusím na to mrknout! A vůbec toho nelituji, první půl hodinku sem se tedy držel abych to nevypnul, ale pak to byla jedna velká jízda plná parádních efektů, emocí a výborné atmosféry!! Hasiči mají těžkou práci a za to mají můj velký obdiv!! Konečně po dlouhé době výborný katastrofický film... 80% ()

Cedr

Solidně natočený katastrofický snímek dle nejtradičnější receptury. Chytlavá a zábavná jednohubka, kterou je lepší nesledovat plánujete-li v nejbližší době pobývat v nějakém mrakodrapu. Korejsky typické střídání poměrně dost vypečených scén a občasného humoru dává The Tower zajímavý náboj. 70% ()

viperDavid

Něco mezi skleněným peklem a World Trade Center na korejskej způsob. Což znamená hodně efektů a hodně emocí. Místy občas zbytečně přehrané, jinak ovšem koukatelné. 3* ()

Mirokukii

Jihokorejský remake Skleněného pekla se vyvedl o poznání lépe a mě osobně i více bavil. Náskok téměř 40 let je v tomto srovnání znát a promítá se hlavně do vizuální a akční stránky filmu, přičemž několik momentů je tu opravdu parádních, a pominuly nepovedený crash helikoptér, jakožto spouštěč katastrofických událostí, tak je to hodně dobré. Příběh má spád, a slušné tempo, ale nezvládá se vyhnout, vlastně i zbytečným, melodramatickým scénám. ()

bizz_mjc

Skleněné peklo ve WTC? Asi tak ňák. Sice se tu nic zásadně ojedinělého neděje, ale Korejci film nadupali efekty, běkolika epickými scénami a hlavně se nebáli přidat pár realistických scén (třeba výtah), které mi v takovémto typu filmu vždy chyběly. ()

JohnSmith

Takový korejský remake skleněného pekla. Technicky je film zvládnutý velice dobře, jen ty neskutečně blbý dialogy a příběhy lidí ve věžáku. ()

Pedross800

Po dlouhé době katastrofický film, kde oheň a požárníci jsou v hlavní roli a opět trefa do černého! Původní skleněné peklo jsem viděl tak dávno, že si už prakticky nic z toho nepamatuju a tak jsem nebyl svázán nutností porovnávat. A můžu jen chválit. Od typického "korejského" humoru, který nás neopouští i v nejvypjatějších scénách, přes výbornou a efektní katastrofickou a hasičskou akci až po dojemné vykreslení hlavních postav a jejich osudů. A úplný závěr.....to je lahůdka, třešnička na dortu. Nepamatuju, kdy naposled jsem viděl tak dokonale vykreslenou veškerou škálu těch nejsilnějších lidských emocí, od naprostého zoufalství a beznaděje po nefalšovanou radost a pocity absolutního štěstí. Smekám nejen tomuto filmu, ale i všem hasičům světa. ()

zolo23

Užívateľ JFL píše "film natolik citově vyděračský, až doslova diváka znásilňuje". Moja riť zostala nepoškvrnená i po dopozeraní tohto filmu. To že film má emócie je zlé? Koľko amerických filmov ich má? Tawo je poctivo natočená katastrofická dráma, ktorá má všetko čo dráma má mať. Som až prekvapený ako sa Južná Kórea filmársky posúva vpred. Vizuálne efekty sú na vysokej úrovni a za ne by sa nemusel hanbiť ani samotný Emmerich. Všetky postavy sú sympatické, fakt som s nimi súcitil a k záveru sa mi do očí tisla i slza. Nie som nejaký mäkký, ale tento film ma naozaj naplnil a potešil. Pre mňa je to asi najlepší katastrofický (horiaci mrakodrap) film od Skleneného pekla a to len preto, že predsa len ústredná dvojica Paul Newman - Steve McQueen bola herecky presvedčivejšia. ()

Gekacuk

Po naprosto nesnesitelné půlhodině se konečně film rozjel. Ale to nutkání film vypnout bylo na začátku skutečně velké. Nevím proč tvůrci zvolili tak debilní úvod, kde se většina hlavních aktérů všelijak pitvoří a snaží se násilně vytvořit zdání humoru. Kraloval tomu všemu potrhlý kuchtík. Od začátku bylo jasné, kdo bude klaďas a kdo záporák. Nervní manažer týrá své podřízené (chce aby si srovnali priority – hlavně, aby dobře dopadl večírek) a leze do zadku bezohlednému starostovi. Nesnesitelná panička peskuje uklízečku a miluje snad jen svého psa. Hlavní šéf záchranářů je taky namachrovaný a chce zachraňovat hlavně VIP. Nevím, jak ostatní diváci, ale já jsem těmhle záporákům nic dobrého nepřál. No a samozřejmě kdaďasové s těžko zapamatovatelnými jmény by měli přežít všichni, aby nám neukápla slzička. Dítko Hana (?), její táta a potenciální macecha jsou spolu s partou záchranářů hlavními hrdiny a tak jim držíme palce. Tomuto žánrově nevyváženému filmu dominuje pěkná hudba. Od třicáté minuty se kvalita smímku značně zlepšila a částečně byl napraven ten počáteční paskvil. V dramatických situacích i rádoby tvrdé nátury měknou (například nezdárný syn). Patosu si skutečně divák užije. Holt asijský film. (Proč jen mi ten patos připomíná staré ruské filmy?) Jen nechápu, proč se i do napjatých dramatických scén snaží režisér vecpat naprosto nevhodný a nereálný humor. (Kuchtík ke své útlé snoubence, když se těžkopádně snaží uniknout z výtahu před jistou smrtí: Proč máš tak velký zadek? O tom si ještě promluvíme.) Za zprznění tématu si tvůrci velké uznání nezasluhují. Když přihlédneme k rozpočtu filmu, dobře zvládnutým trikům a kameře, je to skutečně škoda. Takže celkové hodnocení vyznívá na 2 hvězdičky, 45%. PS. Dal bych ten film natočit Severokorejcům. Sice by tam vzhledem k finančním možnostem nebyly asi žádné triky, určitě bysme několikrát viděli celou dynastii Kimů, ale zase by to mohlo být žánrově čisté a herecky asi tak na stejné úrovni. ()