Věž smrti

타워

The Tower

Katastrofický / Thriller

Jižní Korea, 2012, 116 min

Z jihokorejské produkce, co se týká katastrofických filmů, jsem viděl již Tsunami z roku 2009, takže jsem věděl do čeho jdu a nespletl jsem se. Po technické stránce jde o solidně natočenou akční podívanou, které dominují slušně udělané vizuální efekty a pěkná hudba. Avšak po herecké stránce - to už je trochu jiné kafe! Asi nikdy nepochopím styl hereckého projevu v jihokorejských filmech, protože mě docela často štvaly ty všemožně přehnané emoce a hloupé grimasy, kterých bylo během těch dvou hodin požehnaně. Několik dojemných a srdcdervoucích scén se povedlo, zatímco jiné byly spíše vynucené a méně uvěřitelné. Zkrátka v podstatě o tři roky mladší bráška Haeundae, který je svému předchůdci podobný ve všech ohledech.(24.8.2013)

Tak přemýšlím, jestli těm bláznivým Korejcům dát 3*, ty 2 hodiny byly docela dlouhé, ale po vizuální stránce to celkem šlo. Takže v žánru katastrofických filmů slabší průměr.(13.2.2017)

na film jsem narazil nahodou a vubec jsem nevedel o co jde. nejdrive jsem si podle nazvu myslel ze jde o akci podobneho stylu jako byl raid, pak kdyz jsem videl mrakodrap, tak si vzpomel na smrtonosnou past. kazdopadne jsem cekal teroristy a hodne strileni. po spise komedialnim zacatku jsem si nebyl jisty uz vubec nicim, ale nakonec se z toho vyklubalo jihokorejske sklenene peklo. solidni hasicske drama podobne jako okrsek 49. hodnoceni 70%(26.5.2013)

Nemůžu si pomoci to sem nenapsat... but haters gonna hate. Ani tolik humorných vsuvek, jak některé příspěvky naznačují, se ve filmu nakonec nevyskytuje a tak neruší dramatickou akční část. Korejci si téma mrakodrap v plamenech vzali po svém a zvládli to bravurně, tedy až na pár vskutku over the top scén ve scénáři, které mi ale dech beroucí efekty a herecké výkony plně vynahradily. Bavil jsem se skvěle a nebyla minuta, abych myslel na něco jiného, což si myslím, že se nedá říci o spoustě podobných a mnohem lépe hodnocených a opěvovaných filmech. Haters gonna hate.(1.6.2013)

• darth_swan

Nic se nemá přehánět, takže ani já to už do budoucna nebudu přehánět s asijskou kinematografií. Novodobá variace na klasický katastrofický film Skleněné peklo (které se mi mimochodem hodně líbilo), která těží z větších technologických možností (navíc Made in South Korea), ale to je bohužel asi tak vše. Prvních 45 minut je v podstatě pouze příručkové seznamování s hlavními postavami, které jsou ale představovány neskutečně stupidně a schématicky (což pak "úspěšně" pokračuje i v dalším průběhu filmu). Po nárazu vrtulníku začíná samotné drama. Film celkově dost parazituje na událostech z 11/9 - dvě věže, náraz letadla, hoření leteckého benzínu, fatální poškození vzpěr, nástěnka s pohřešovanými, oblaka praku po pádu věže, záběr z mostu na stoupající dým apod. Vizuální (triková) část je zvládnutá poměrně zajímavě, technologický pokrok se přece jenom někde musí projevit. Záběry na hořící mrakodrap, různé rozpady/propady/výbuchy apod. si tak divák užije až až. Nicméně, spousta věcí je tam až příliš neuvěřitelná nebo nelogická. Nejsem demoliční expert, ale mám za to, že připravit sesun mrakodrapu by asi zabralo mnohem víc příprav, než se film snaží namluvit. Navíc pochybuju, že by v případě, kdy už se věž naklání, podařilo takhle narychlo všechno odpálit tak, aby se budova zřítila "do sebe". // Co mě zaujalo: Pád skleněného mostu spojujícího obě věže.(20.10.2013)

Trikově celkem slušný fillm.Co mě na filmu štvalo asi nejvíc, bylo nelogické chování přeživších a neustálé bulení,hlavně chlapů.Citové vydírání jako prase. Hasičská akce slušná, délka filmu kupodivu ani nevadila.Většina scén předvídatelná. Silnější 3*. 65%(29.11.2013)

• Blenny

Skleněné peklo je jenom jedno. A dobře se z něj opisuje. Ono se toho na téma "požár ve výškové budově" ostatně taky moc nového vymyslet nedá.(20.5.2014)

Katastrofických požárních filmů není nikdy dost a zvlášť poukazujících na těžkou a hlavně hrdinskou práci hasičů. Tentokrát se na dané téma podívali tvůrci z Jižní Koree a opravdu si dali záležet. Byť jde o asijskou produkci, celé je to v typickém Hollywoodském kabátě, takže veškeré filmové postupy nám jsou velmi dobře známé a tím také pro nás dostatečně srozumitelné. Po počátečním postupném seznámení všech dějově důležitých postav se rozpoutá ohnivé a díky moderní architektuře i skleněné peklo. Jedna dramatická pasáž střída druhou, citové záležitosti, všudypřítomné plameny a sklo, lidé bojující o život a hasiči snažící se udělat vše možné i nemožné. Ohnivé peklo, jaké tu dlouho nebylo. Přínosem jsou speciální efekty, kterých je tu vskutku nemalé množství a viditelně si jejich tvůrci dali záležet. Chválihodné je především také celé vyprávění držící si své plynulé tempo, které se jedinkrát neubere do ponuré zběsilosti. Každé scéně, každému dialogu, každému vizuálnímu efektu jest dopřáno svého patřičného času, což je velice ku prospěchu. Po velice dlouhé době se tedy objevil snímek ukazující požár honosného mrakodrapu v té nejbrutálnější podobě počátku 21.století.  (27.11.2015)

• zekon

Po 17 minutách tajtrlíkovaní šikmookých šašků jsem to vzdal. Proč se všichni chovali demetně jako v ujeté komedii z Hong Kongu 80 let z Jackie Chanem???? Akční drama??? No to snad ne!!!!!!(6.12.2013)

Po dlouhě době, velmi dobře zvládnutý katastrofický film...(27.4.2014)

• kaukola78

Tento film mohl dopadnout s hodnocením mnohem lépe kdyby čerpal z vlastních zdrojů filmové kultury a ne té americké. Amerika je z filmu cítit skoro každou chvíli a někdy jsem se fakt až tím doslova bavil.Nechci ale tvrdil že film je celý špatný. Některé scény z filmu jsou dechberoucí,ale je jich opravdu poskromnu.(19.2.2015)

..a hlavne to nie je americké.. 4*(15.7.2016)

V tomto korejském příspěvku do katastrofického žánru jsem viděl jasnou vykrádačku několika filmů, např, The Towering Inferno, Backdraft, Daylight. Vše jede v osvědčeném schématu představení několika charakterů, které nás budou filmem provázet, pak dojde na prvotní situaci, která spustí velkou smršť speciálních efektů(dlužno poznamenat, že velice zdařilých), strádání jak obětí, tak záchranářů, krkolomné a nevěrohodné způsoby zachraňování se(plošina, výtah), aby vše následně vyústilo ve velké šťastné shledávání plné patosu a zpomalených záběrů. Film je samozřejmě prudce neoriginální, ale jako jednohubka na víkendový večer se to určitě dá. 3* P.S. Ta korejština je hroznej jazyk.(22.5.2013)

Tohle je naprostá pecka. Filmy kde se mísí neuvěřitelné action s lehkým, skoro až dětským humorem, propletencem lidských příběhů umí snad jenom asijci. Tedy v tomto případě Korejci (jižní samozřejmě). Přiznám se, že pro asijské filmy mám lehce slabost jelikož hollywoodské masáže bylo již dost, ale toto je prostě pro mě naprostá špička akčního katastrofického žánru. Pro mě tak na deset hvězdiček.(3.8.2013)

Tak jo po veškerých korejských seriálech, který jsem nepřinutila svého otce shlédnout, jsme se spolu podívali na tohle a on u toho i brečel! Tak jako obvykle jsem slzy polykala... Po dnešku mi otec schválil dívání se na korejské věci a to jen díky tomu, že je v tom hoooodně moc citů. Na konci mi bylo velice líto té manželky kapitána. Ale je hezké, že je to věnované všem zesnulým hasičům na celém světě. Když si pomyslím, že by někteří moji přátelé měli skončit takovouhle smrtí, tak jsem ráda, že tu moc věžových domů není...(7.9.2013)

Neviděl jsem mnoho filmů od jihokorejské filmové společnosti,ale to,co jsem zatím viděl,mě ani jednou nezklamalo a měl bych zájem vidět další jihokorejské filmy,což například Bílé maso,Lukostřelci,Pouta války,Věž smrti jsou přímo super,a to jak dějově tak i příběhově.A tento snímek pod názvem Věž smrti mě také zabavil,takže nemám,co řešit.Akorát mě od jižní koreje zklamal film Tsunami,kde přes hodinu se nic neděje a pak katastrofa trvá jen 45 minut,ale i když katastrofického děje v Tsunami je v kratší časové době,je to hezky udělané a člověk se zadívá,ale škoda,že tam katastrofického děje v Tsunami není víc jako v této Věži smrti.(16.9.2013)

Záběry katastrofy jsou ok, ale lidé jsou místy divní.(17.9.2013)

• hajner

Korejský 11 september. Ale pobavilo ma to najmä tie grimasy.(23.10.2013)

Amíci mají WTC a Skleněné peklo a tak si jednoho krásného dne korejci řekli, že chtějí taky takový film a vzniklo tohle. Šílený doják na kterým se hezky po asijsku digitálně vyřádili. Jelikož chtěli alespoň špetku originality, tak místo letadel nasadili vrtulníky a nechali spadnout jen jednu věž. Koukat se na to dá, ale občas to natahování a dramatizování fakt lezlo krkem. Takový slabší průměr...(27.1.2014)

• gael83

Bože, taková agitka! Víc už nešlo amíkům vlézt do zadku, fakt ne! Triky na úrovni 80s, herecké výkony a patos hodnotit nebudu protože tady je jasné o co jde a komu se chceme zavděčit, včetně hysterické scény japonské holčičky, jak Jí chybí papá! Skleněné peklo je a bude vyjimečné a nepřekonané nejen díky nadčasovým trikům bez použití CGI, ale také kvůli herecké elitě a celkové atmosféře.(17.7.2015)

Chcelo by to mierne prestrihať a lepšie spracovať - zakryť, pozmeniť, pomôcť nejako tým nelogickým až retardovaným rozhodnutiam a nastaveniam situácií, aby vyzneli o niečo prijateľnejšie, ba dokonca realistickejšie ( to už chcem veľa ja viem). Je mi jasnééé, že sa niekto chcel zabávať s ohníkom a heroickými figúrkami, ktoré sa doň bezbreho hádžu z podrepov , ale odtiaľ potiaľ. Mohol to byť inak fajný katastrofčák, triky v pohode.(13.8.2015)