Věž smrti

타워

The Tower

Katastrofický / Thriller

Jižní Korea, 2012, 116 min

Chcelo by to mierne prestrihať a lepšie spracovať - zakryť, pozmeniť, pomôcť nejako tým nelogickým až retardovaným rozhodnutiam a nastaveniam situácií, aby vyzneli o niečo prijateľnejšie, ba dokonca realistickejšie ( to už chcem veľa ja viem). Je mi jasnééé, že sa niekto chcel zabávať s ohníkom a heroickými figúrkami, ktoré sa doň bezbreho hádžu z podrepov , ale odtiaľ potiaľ. Mohol to byť inak fajný katastrofčák, triky v pohode.(13.8.2015)

Tak jsem si chtěla pustit něco katastrofického. Po filmech poslední doby, které jsou založené jen na ničení všeho okolo plus jedna rodina, která je doslova nesmrtelná, to bylo výborné překvapení. Nevyhne se srovnání se Skleněným peklem, které je holt nepřekonatelné, ale Věži smrti hraje k dobru už jen to, že se jej nepokouší překonat a zas tak moc vážně se nebere. Tragické scény jsou sprívně smutné, dokonce se najde i pár kritizujících, kterým americké filmy nesahají ani po kotníčky (nejvyšší velitel hasičů pošle zachránit dva VIP obyvatele a napospas nechá asi 10 jiných, kteří ale nemají prachy ani postavení). Zároveň tam je několik vyloženě vtipných, které sice vůbec nekorespondují s označením filmu katastrofický/thriller, ty mě ale k filmu přikovaly snad nejsilněji. Za mě super.(26.6.2017)

• Fracek

Bohužel rychloposuv, film vhodný pro pyromany a spol.(15.2.2019)

Novodobé Skleněné peklo. Bohužel nic víc, ale ani míň. Chyběla mi hloubka postav - takto tu defakto umírají jen obyčejní "paňáci". Což je s podivem, jelikož mnoho Asijských a hlavně Korejských filmů umí pracovat s postavami a jejich hloubkou. Tady mi bylo jedno, kdo umře a jak.(10.9.2013)

• vanile

korejská verze Skleněného pekla a na "originál" to nemá ani ze 2%. Nuda, předvídatelnost, docela dobrý efekty ale to je tak všechno. Kupodivu hezcí Korejci.(17.9.2013)

• DejvCZ

Prvních pár minut před vypuknutím požáru se na to dá koukat. Pak už to je jen pohádka pro malé děti. Tolik nelogických výbuchu v železobetonovém mrakodrapu se jen tak nevidí. Tam měli asi sklad TNT na každém patře :D Myslím že každý kdo trochu rozumí fyzice tak se tomu musel jen smát. Skleněnému peklu tento film nesahá ani po kotníky.(22.9.2013)

• limalama

Klasický katastroficky film, nic nového, nic prekvapiveho. Byla to vlastně celkem nuda jen neustále rvani málo napínavé malém sem ani nedokoukal, ale na to jedno podívání budiž 45%(25.11.2013)

Vcelku pěkně udělaný katastrofický film. Jediné, čím u mě ztratil, je patetický závěr - 3,5 minuty do výbuchu a oni tak 5 minut slzí u mříže, pak kapitán 3 minuty volá domů a nechává vzkaz atd. Tohle mě dokáže vytočit, je třeba zdrhat, ale né, všichni se zastaví a meditují, diskutují a čas běží...(9.8.2014)

Mix Smrtonosnej pasce, Ohňa, Titanicu, World Trade centra, no a v neposlednom rade často spomínaného Skleneného pekla. Nie vždy sa "zlepenec" podarí, ale tento áno. Z pohľadu Stredoeurópana možno niečo plytké, nezaujímavé. Treba asi pochopiť, vnímať kórejský pohľad či kultúru. Prvá polhodina pôsobí skôr ako komédia ázijského typu. Neskôr sa však tlačí do popredia akcia, efekty i romantika...V posledných záberoch sa možno aj nejaká slza uroní. Je to dôstojná pocta tým, ktorí nasadzujú životy pre iných, bez ohľadu na miesto ich pôsobenia. Okrem začiatku, len málo čo vytknúť.(24.8.2014)

Scenar a a namet klišé, ale natocene to bolo fakt dobre, a efekty .. bez slov. ani hollywood by sa nehanbilo zato(27.8.2014)

Kdyby to bylo natočeno v 70. letech, tak je to prvotřídní špička ještě lepší jak "Skleněné peklo". Jenže ty nové efekty to tak neuvěřitelně ničí, že jsem měl pocit, že ten oheň a akční scény jsou umělé. Navíc mi tam dost vadily i ty komediální vsuvky. Sranda do katastrofáků rozhodně nepatří. Ale na druhou stranu je tam i dost scén, které mají pořádné děla a jsou fakt hodně napínavé. Ale jak říkám. Kdyby to natočili v 70. letech, "Skleněné peklo" by mělo kurevsky silného konkurenta. A "Teror na 40. podlaží" jim rozhodně není.(27.7.2015)

• Nedos.

Asi jsem čekal něco jinýho než americký vánoce plný asijských herců....(3.10.2015)

1 2 3 4 5 následující >>