Věž smrti

V hypermoderním komplexu Tower Sky právě probíhá vánoční večírek, na kterém se sešla vybraná smetánka z celé metropole. Dae-ho, manažer budovy a ovdovělý otec malé Hany, musel rodinnou sváteční oslavu narychlo odložit, aby se mohl starat o VIP hosty. Zato šéf hasičů Young-ki si konečně může užívat volna a trávit Vánoce se svojí ženou. Slavnost je v plném proudu a idylickou vánoční atmosféru dokresluje nádherný výhled na osvětlené velkoměsto a na helikoptéry, které kolem mrakodrapu pro vytvoření dokonalé iluze rozprašují umělý sníh. Když ale nečekaně dojde ke katastrofě, musejí Dae-ho a Young-ki sebrat veškerou odvahu, aby zachránili životy svých blízkých a tisíců ostatních zoufalých návštěvníků, které nemilosrdně svírá ohnivá náruč smrti. (North Video)

Adrian

Haeundae meets Towering Inferno. Z toho druheho si berie rovnake prostredie a starting-point pre zapletku, zial vaccsinu prebera z toho prveho, co znamena, ze sa vezieme presne na vlne korejskeho pohladu na katastroficky zaner, bez akehokolvek presahu, cisto zabavnym sposobom, plneho schematickosti, nelogickeho konania postav s megapovinnou vlnou patosu a opajania sa v epike. Pre korejcov mozno (aj vdaka vysledkom na trzbach) velmi zaujimave spestresnie vianoc 2012, pre mna osobne jednohubka s okamzitou dobou spotreby. 5/10. (EFM 2013) ()

LIVINGDEAD

Skvělý, parádní, katastrofický film, plný vizuálních efektů. Navíc BLU RAY nadupaný skvělým obrazem a DTS zvukem. Já se bavil. ()

EvilPhoEniX

Mám podobné nadšení jako u nedávně zhlédlého filmu Deranged! Tohle Asiatům jde!! Nepamatuji se, kdy jsem naposled viděl tak kvalitní katastrofický film! Akce je slušná,přehledná a intenzivní. Herecké výkony jsou parádní,Ye-jin Son je snad nejlepší Asijská herečka. Finále nezklame, celkově se jedná o nadprůměrný Asijský film. 75% ()

JFL

Film natolik citově vyděračský, až doslova diváka znásilňuje. Po "Haeundae" další korejská smrtící kombinace opulentních efektů, pitvořivě hysterického lidového humoru, afektovaného patosu a těžkotonážní masáže oslavující pospolitost prostých lidí vůči papalášům a katastrofám. Vyprávění se tři čtvrtě hodiny potácí na místě, aby podle příručky o dramaturgii divákům představilo postavy, s nimiž pak mají soucítit. Jenže zde to je zcela zbytečné, neboť k žádné profilaci nedochází a diváci celou dobu sledují jen chodící zbytnělá klišé v příznačně prostorově a logicky nekoherentním vyprávění. Vrcholem v laciném dojení emocí je pak nevkusná aluze na 9/11 se zdí polepenou anoncemi lidí hledajících pohřešované příbuzné. ()

Jossie

Skleněné peklo to samozřejmě není, hrozně tam nesedí ty humorné hlášky, s žádnou postavou jsem necítila, což je špatně, ale jako zábavná oddechovka to ujde. ()

Pethushka

Když mám chuť na katastrofický film, chci, aby byl přesně takový, jako byl tenhle. Plný akce a napětí, sledující osudy více lidí, trochu dojímavý, a aby měl skvělé efekty. Tohle všechno The tower s přehledem splňuje. K tomu vždycky a za všech okolností úžasná Ye Jin Son a spousta dalších sympatických herců. Co víc si můžu přát? 100% to pro mě není jen kvůli konci, který mi přišel zbytečný. Ale jinak to byl parádní filmový zážitek. 4,5* ()

Zíza

Já se moc omlouvám, ale po vcelku realisticky zobrazeném Dr. DMAT, kdy to sice bylo o lékařích, ale přece jen ti spolupracovali s hasiči a byl tam jistý vhled do jejich profese, mi tohle přišlo jako kopanec do břicha. Ve chvíli, kdy hasiči přibrali mezi sebe zoufalého tatíka, jsem to chtěla vypnout (protože to dává smysl nechat po hořící budově chlápka v kvádru, aby se mohl shledat se svojí dcerou; dalo se to přeci tak krásně vyřešit jinak – např. navigace hasičů v budově z venku, přece jenom to všechno v hlavě měl, ale ne, ono by to asi pak nebylo tak dojemné a vůbec). Nesmyslné chování postav, rozhodnutí hasičů, kteří vypadali jako banda amatérů… kdepak, na takové filmy mě neužije. Zbytečný vyděračský patos. Těšila jsem se na pěknou krizovku a její zvládání. Nakonec to bylo jen opakování mnohokrát (v Koreji) viděného – jakás takás romantika, nehodící se humor, dítě v ohrožení, těhotná v ohrožení, Bruce Willis na asteroidu, láska nade vše a všechno tak nějak asi omylem v jednom hořícím mrakodrapu. Prostě jsem se nechytala, nebavila, nezaujalo mě to. ()

Dragoni

Tawo je podivným mixem potrhlé romantické komedie, při níž se všichni herci chovají jak nesvéprávní psychotici, ujíždějící na co nejvíce mimických grimasách, které donutí diváka přemýšlet nad normálností postav i když původní záměr byl nejspíše vyvolat nucenou roztomilost. Je pravda, že některé scény se opravdu povedly a dobře mě podavily(co se týče těch komediálních), ale snažit se mixovat klasický korejský humor a katastrofické drama v kterém se každý tváří jak Bruce Willis na LSD a jejich chování je přinejmenším podivné, nebylo dobrým nápadem. Co se dramatické části týče, efekty i hasičská akce byla dobře zvládnutá, přesto ve mě film vyvolal rozporuplný zážitek. 55 % ()

sniper18

Je to vydarený katastrofický thriller. Má pomerne dobrý príbeh odohrávajúci sa na štedrý večer v luxusnom modernom obytnom komplexe zloženom z dvoch veží, kde sa práve chystá konať veľkolepý vianočný večierok a tak majiteľ ignoruje správy o tom, že na niekoľkých poschodiach prestal fungovať hasiace systém. Lenže všetko sa pokazí, keď vrtuľník kvôli nečakaným komplikáciám narazí do jednej z veží a spôsobí rozsiahly požiar, ktorý uväzní množstvo ľudí a tak musia bojovať o svoje životy. So spracovaním som nadmieru spokojný, síce toto nie je práve typ filmu, ktorý by som bežne vyhľadával, ale toto sa až na pár výhrad skutočne vydarilo a kľudne by som to označil za priam ukážkový príklad, ako má podobný film vyzerať. Úvod je možno trochu dlhší, ale nemám s tým problém, ideálne zoznámi s množstvom zaujímavých postáv, či už medzi personálom, civilistami alebo aj požiarnikmi, jedine by som vytkol to množstvo dobrej nálady, tých neustálych pohľadov na usmievajúcich sa ľudí, pričom divák vie, že čoskoro budú všetci trpieť je tu predsa len trochu moc, no to je skôr len detail. A keď sa už začne diať to hlavné, tak sa je na čo pozerať, celá táto katastrofa je podaná výborne a to zo strany všetkých zúčastnených, teda nielen ľudí, ktorí sa snažia prežiť, prípadne ich zachrániť, ale aj ľudí zvonku, ktorým zase ide o ich záujmy. No najviac priestoru má samozrejme situácia v budove, pôsobí to správne napínavo, stále sa niečo deje, nie ako vo väčšine podobných filmoch, kde sa niečo stane a potom len postavy niekde čakajú, prípadne sa pomaly presúvajú, tu sa tempo drží stále. Ku koncu to už síce začne trochu strácať dych, za čo môže tá nadbytočná záverečná fáza, podľa mňa sa to malo ukončiť o štvrťhodinu skoršie, ale ani toto nie je zlé a celkovo mám z toho veľmi dobré pocity. Sadlo mi aj celé to veľkolepé podanie, dali si skutočne záležať, aby to vyzeralo a aj pôsobilo skvelo. Síce ma prekvapila prítomnosť komediálnych scén a to dokonca aj v hlavnej časti filmu, ale je ich málo, asi len tri, serióznu atmosféru filmu nerušia a sami o sebe sa aj celkom vydarili, takže aj toto nakoniec beriem skôr pozitívne. Čo sa týka tých akčnejších scén, tak som veľmi spokojný, sú výborne natočené, rozmanité, veľkolepé a aj napínavé, takže sa je na čo pozerať, obetí je tu nespočet, takže to má aj tú správne drsnú atmosféru, jediným záporom je čiastočná neprehľadnosť posledných okamihov niektorých týchto scén, kedy som mal niekedy problém si okamžite uvedomiť, ktorá postava situáciu neprežila. Herecké obsadenie je výborné, o nejakej skutočnej hlavnej postave sa tu moc hovoriť nedá, skôr si ten priestor plnohodnotne rozdelili, ale to hlavné civilné trio v zložení Son Ye-Jin, Kim Sang-Kyung a postava dcéry si ma získali okamžite, k tomu výborní požiarnici a plno známych tvárí v menších úlohách, ktoré vždy rád vidím. Len Ahn Sung-Ki mohol dostať viac priestoru, jeden z najcharizmatickejších hercov, akých poznám a tu sa objavoval len zriedka. Réžia a technická stránka mohli jedine trochu ubrať na tých emóciách, ale inak je to v rámci tohto typu prvotriedna kvalita. A som rád, že si režisér Kim Ji-Hun od svojho posledného filmu, ktorý mu až tak dobre nevyšiel napravil reputáciu. Som veľmi spokojný, katastrofické filmy zvyčajne nepozerávam, keďže dobrý film z tohto žánru je skôr výnimkou, ale práve tento medzi ne rozhodne patrí. Už si ani nespomínam, kedy naposledy som si nejaký katastrofický film takto užil. 78% () (méně) (více)

Hitman_47

V souboji s čínským Out Of Inferno vychází Tower jako jasný vítěz ... je to syrovější a navíc tu jednotlivé zápletky několika vybraných charakterů nepůsobí tak křečovitě až klišoidně. I co se týče vizuálních efektů, tak jsou na tom korejci o dost lépe, a to je navíc Tower rok pozadu. ()

*CARNIFEX*

Doslova a do písmena, "neuveriteľný" Kórejský, katastrofický zážitok, ktorý zaujme len z dôvodu akcie, nakoľko takmer všetku vážnosť, porazila "zábava". ()

Big Bear

Tak nevím jestli to měl být jihokorejský remake slavného amerického filmu Towering Inferno (1974), nebo jeho prachsprostá vykrádačka na asijský způsob. Problém je v tom, že asijské hvězdy nejsou McQueen, Astaire, Newman, Chamberlain ad... Ačkoliv jsem tušil, že se film postupně rozjede, nebyl jsem si zpočátku jist zda nekoukám na nějaký hogkongský film z osmdesátejch. Herci od od prvních minut byli nesmírně afektovaní a přiznávám, že i nesympatičtí. Zejména kuchtík mne svými rádoby vtipnými gagy iritoval tak, že bych jej sám nejraději polil benzínem a zapálil. Ale to jsou prostě asiaté. Jinde to vadí, ale do katastrofického filmu tohle snad ani nepatří. Po prvním a u katastrofických snímků nezbytném seznámení s hlavními aktéry příběhu se ocitáme na oslavě Štedrého dne v asijské obdobě Twin Towers. Scéna je připravena tak se může jít na to...Havárie vrtulníku byla slušná, ale pak efektům došel dech a divák má možnost stále dokola sledovat různé ty ohnivé koule výbuchů a hořící stropy. Docela mi mezi tím chyběl Lucifer Karel Heřmánek a Dorota Máchalová... Tak jak postupně (a hodně pomalu) ubývají minuty z těch dvou hodin hoření, ubývají i hrdinové. Na závěr zbude je top ten nejlepších u nichž je divákovi jasné, že ten nejlepší to také nějak schytá, samozřejmě hrdinsky v rámci nějakého příkladného sebeobětování... Je jedno jestli vybuchuje sopka, padá letadlo, nebo hoří věžák... Tyhle věci jsou si vždy tak podobné, jakoby je někdo psal přes kopírák. Hasiči si jistě zaslouží filmy o sobě, ale né tohoto typu... Mohli by totiž nepřijet. Film nezaujal ani jako katastrofický, ani jako akční... Jediné co mně z filmu u srdce opravdově pálilo byly ty vozený prachy za DVD... Dvě hadice. * * ()

Snorlax

Chtěla jsem katastrofický film, dostala jsem katastrofický film. Se všemi jeho negativy i pozitivy. Mezi nestandardní negativa rozhodně patří rádoby komické figurky, které byly abnormálně trapné. Z pozitiv bych vyzdvihla triky a rozhodně přístup velitele hasičů, který měl jasnou dělící čárů mezi politickými naboby a plebsem, takové to bylo pěkně ze života, až za to přihodím hvězdičku. ()

Campbell

Nakonec jsem se bavil. Jen mám docela dost poznatků. Proč se Korejci tak moc snaží do filmu nacpat drama a hrdinství? Vidím to v každém jejich filmu a občas to je celkem nechutně klišoidní. Jinak se tomu nevyhnul ani tenhle film. Další věc co mě sere je ten slepenec scén který jsou naprosto o ničem, nepřidají příběhu a jsou zbytečné. Film má celkem málo akčnějších scén ale ty které tu jsou se povedly, třeba scéna s praskajícím sklem byla parádní. Herci jsou špatní, až na pár hasičů kteří hrají celkem slušně a musely podstoupit nejspíše náročným výcvikem. Postavy.... Ty postavy jsou naprosto ploché a stupidní, máme tu otce co se rozvedl a hlídá dceru, máme dále ženskou do který je ten otec zamilovaný, dále tu máme hrdinu který skočí pro lidi i do plamenů, pak tu máme parchanta, sraba který stejnak umře a pro komedii jednoho idiota. Ty postavy jsou prostě hodně špatné. Film mi přišel solidní, sice tu bylo moc keců a film by šel tak o 20 minut zkrátit ale upřímě jsem zas tak moc nečekal. BTW: modlidba kdy se modlý k bohu a prosí o tsunami byla dobrá prdel. ()

PetrPan

Když v Korei hoří mrakodrap, je to prostě zábava. Nechápu, co se na tom komu nezdá. Padal tam umělej sníh, vrtulníky, lidi z voken a mrakodrap, co víc si přát?! Šklíbů bych se rád zeptal, jestli by v takový situaci dokázali zahrát Hamleta? Asi ne, viďte, už jste někdy plachtili z šedesátýhotřetího patra? Pro mnohé možná urážlivý brainwash, pro mě pohledná oddechovka. ()

Chrustyn

Korejská verze "Skleněného pekla", která dokazuje, že originál je originál. Nevýrazné, nezajímavé, trikově velice slabé, herecky nezvládnuté. ()

ainny

Skleněné peklo pro mě není kultem, takže s jeho korejskou verzí jsem neměla nejmenší problém. Naopak, film se mi líbil od začátku do konce. Jenom tam snad Kim Ji-hoon nemusel na konci dávat tolik patosu. Ale takový on už je, že se z diváků snaží vyždímat maximum slz a mně to zase tak moc nevadí. ()

Stanislaus

Z jihokorejské produkce, co se týká katastrofických filmů, jsem viděl již Tsunami z roku 2009, takže jsem věděl, do čeho jdu a nespletl jsem se. Po technické stránce jde o solidně natočenou akční podívanou, které dominují slušně udělané vizuální efekty a pěkná hudba. Avšak po herecké stránce - to už je trochu jiné kafe! Asi nikdy nepochopím styl hereckého projevu v jihokorejských filmech, protože mě docela často štvaly ty všemožně přehnané emoce a hloupé grimasy, kterých bylo během těch dvou hodin požehnaně. Několik dojemných a srdcdervoucích scén se povedlo, zatímco jiné byly spíše vynucené a méně uvěřitelné. Zkrátka v podstatě o tři roky mladší bráška Haeundae, který je svému předchůdci podobný ve všech ohledech. ()

honajz

Korejské filmy, až na tuším jednu dvě výjimky, nemusím. Přijdou mi dějově zmatené a podivně, křečovitě zahrané. Stejně tak zde mi tvůrci nejdřív nutí pohled, že jde vlastně o romantickou bláznivou komedii, aby pak přešaltrovali zcela nečekaně do tragédie a zahráli si na zachraňování lidí z hořících a uvnitř se propadajících věžáků poté, co piloti helikoptér nějak kdovíproč nezvládli řízení. Postavy jsou naznačeny tak schematicky, že jsou mi jejich osudy jedno, včetně toho čokla, a ten korejský humor mne ubíjel. Navíc digitální triky mi přišly vcelku spíše nepovedené, takové nijaké. ()