Hjóka: Mocubeki mono wa

Předloha:

Honobu Jonezawa (kniha)

Kóhei Tanaka

• Carol Pifková

Ja asi nikdy nebudem mať pochopenie pre tieto plavkové špeciály.(27.3.2015)

• Hees

Oreki pôjde na brigádu na kúpalisko, aby sme mohli vidieť Chitandu a Ibaru v plavkách. Trochu si tam dokonca bude "lúštiť" nejakú záhadu. Tento diel je označený ako 11,5 a je vhodný na pozretie po 11tej epizóde. Nie je úplne zbytočný z pohľadu Orekiho osobnosti, ale tú máte možnosť vidieť naplno aj v anime. Rozmýšľal som aj o zámernom vyňatí tohoto dielu z anime, aby neznižoval hodnotenie. Kedže do deja pasuje nič by sa nestalo keby patril medzi diely z hlavnej série. Je samozrejme pre mňa slabší ako hodnotenie celého anime aj keď si môže podať s troma až štyrmi dielmi v anime ruku v kvalite a zaujímavosti. Ale Hyouka ako celok bola o dosť zaujímavejšia. Hodnotenie neovplyvnené pocitom z celého anime. (Hodnotenie 2,5)(13.4.2015)

Videl som to ako časť 11,5 počas sledovania seriálu, nijaký mimoriadny rozdiel v kvalite som si nevšimol, takže nie je dôvod hodnotiť inak ako zvyšok. Decentný fanservis.(19.1.2015)

Také hodnotím stejně jako hlavní děj, protože jsem to viděl zároveň s hlavním linkou jako 11,5. díl. Ale řekl bych, že je trochu chyba, že tenhle děj dali jako dodatkový, když to vezmu odděleně. Řekl bych, že je to častečně dodělek a částečně fan servis - dodělek ve smyslu faktu příjezdu Orekiho sestry a dokončení psychického stavu Orekiho kvůli událostem s filmem, a fanservis ve smyslu Čitandy v plavkách.(3.2.2015)