These Final Hours

Zak Hilditch

Bonnie Elliott

Liz Kearney

Nick Meyers

Takto by to nebolo. Ale potom musím(e) povedať, ako by to bolo. A keďže ani to neviem(e), Zak urobil jednu z variant. A ostatní čerpáme zo sveta okolo seba a čiastočne s Jokera. Máte 12 hodín života. Nielen vy. Všetci. Neexistuje výnimka a vytvorený systém je... Presne tak. Ako všetko ostatné zrazu relatívne a málo cenné. (stačí vám samotná hlava a myšlienky pokojne aj počas filmu, čo robiť keby toto nasledovalo zajtra) Hlas v rádiu „chcel by som povedať niečo poetické...“ Tá poetika je film samotný, ktorý aj napriek videným (možným) scenárom je poetikou duše, i keď nie dokonalej, lebo samovrážd je tam viac než by bolo zdravé a reálne. Nenápadná Austrálska pieta vzdania holdu premeny človeka s nevyhnutným koncom. 90 minút ako divák filmovo balzamovaný a celkovo poctený. (videné 06.01.2015,BDrip)(9.1.2015)

Těch tézí o konci světa je nepřeberné množství a tohle je jedna z nich. Na to, že je to Zakova prvotina, tak musím říct, že jsem byla překvapená, jak dokázal nadupat do 87 minut koncentrát toho, co to s člověkem udělá, když má před sebou jen pár hodin života. I když některé situace byly explicitně předložené, tak to tam tentokrát sedlo jak přišitý. Nemůžu si pomoct, ale ve výsledku je to zhuštěné šílenství mnoha lidí už v dnešní době, kdy jim uniká smysl života a neví co s ním. Ale ne všichni si najdou únik takovým způsobem, jako to bylo tady. Najde se i hodně Jamesů, kteří rekapitulují svůj život, sledují, čeho všeho jsou lidi schopný a zařídí se úplně jinak. Jak? Stačí se mrknout na These Final Hours. Asi jsem s Tebou byla Zaku na stejné vlně a ta vyhrocenost ve všech směrech je na místě, protože někdy stojí zato, na chvíli se zastavit a zamyslet se třeba jen nad obrazem Paula Gaugina s názvem Odkud přicházíme? Co jsme? Kam jdeme?" Velkým plusem bylo i barevné ladění, které velmi vhodně korespondovalo s finálním koncem.(16.3.2015)

Žádný antisemita Wagner, žádná mozek obtěžující symbolika a když už se souloží, tak mimo golfový green! Pro toho, kdo nedal Trierovu Melancholii a má rád filmy o zániku světa, jsou tady These Final Hours.. Ani post, ani pre, jen apo. Lidské hodnoty v mlýnku na maso, různé stupně důstojnosti a priorit v očekávání konce, čas na odpuštění i poslední pařbu. Dle mého šlo na velmi omezeném času i prostoru mnohem více přitlačit na pilu milosrdenství i krutosti lidské povahy, nicméně Hilditch si zvolil vlastní cestu. Kromě přesvědčivějších hereckých výkonů mu však scházely prsty atmosféry, které by uměly přiškrtit diváka jinak než jen scénami násilí a smrti (jako to třeba dokázal Nichols v Take Shelter). Nezbývá než poznamenat, že kde není Bruce Willis, není ani zítřek…(8.1.2015)

(10/2015) / No sa mi zdala aj Sarah Snook nejaká známa. Toto sa bude stávať asi často, keďže hrala dosť zamaskovaná v Predestination. TFH sa na nič nehrá, nepotrebuje vytvárať zbytočne vyhrotené emócie a zároveň vie kedy tých pár emotívnych momentov naservírovať. Pre fandou post-pred apo povinnosť. (8/10)(6.1.2015)

Takhle si představuji konec světa. Nemá smysl nic zásadního řešit a všichni se více méně připravují na smrt. Někteří si ještě kompenzují fádní život svázaný civilizací, jiní to už zabalili úplně. Hlavní hrdina sám neví, jak nejlépe strávit poslední hodiny. Má smysl hrát si na slušňáka nebo pokračovat ve vyjetých kolejích fracka až do konce? Film představuje citlivé podání očekávané smrti bez zbytečného patosu, ale dostatečně emotivně. Předkládá námět na přemýšlení, aniž by zahltil filosofickými monology. Námět je mrazivý o to víc, že se něco takového může kdykoliv stát.(14.9.2016)