These Final Hours

Zak Hilditch

Bonnie Elliott

Liz Kearney

Nick Meyers

Nutno dodat, že na neděli večer to nebyla nejlepší volba - jako by ten den nebyl sám o sobě dost depresivní. Film staví především na maximálně stísněné atmosféře bezmoci a odevzdanosti. Dost drsná záležitost. Jak bychom se zachovali v reálné situaci my? No, radši nepřemýšlet. Důvěřujme ve schopnosti amerických vrtařů. 8/10(6.3.2016)

K úžasnému katastrofickému filmu nepotřebujete ani partu vidláckých naftařů, ani miliardové rozpočty, stačí parta skvělých herců, výtečné scenérie pekelné Austrálie a jeden velice nadějný režisér.U protinožců teď vzniká jeden námrdovější film než druhej.Hlavní hrdina je řízek, malá holka talentovaná a za pár roků i těžce berná.Jasně, že scénář je předvídatelný jako hrom, každý krok hlavního hrdiny si řeknete dááleko dopředu, včetně finále, každá scénka která příjde čekáte a přesto všechno dám 5*, protože to nalajnované klišé je neskutečně odehrané, výtečně dramaticky vypiplané a takhle blbě, smutno, úzko a přesto krásně jsem se po fimu necítil už roky.Emociální námrd plný toho nejlepšího herectví, jakého můžete svým talentem jen dosáhnout.I když to na tý párty nabere zbytečně hollywoodský směr, konec mě opět utvrdil v tom, že pokud chcete vidět opravdu dobrý a dramatický film, musíte šáhnout ke každému kromě amíků, kde už snad jen občas vyleze nějaká nezávislárna.These Final Hours je depresivní verze skvělého filmu Seeking a Friend for the End of the World a já jsem se opět jenom utvrdil v tom, že před/po apokaliptický žánr je mému srdci nejblíž....a těch filmů se o nich točí tak málo :/ 90%.(10.5.2015)

Je to dosť dobrá katastrofická dráma. Má výborný príbeh odohrávajúci sa v Austrálii chvíľu potom, ako do Zeme narazil ničivý meteorit, čím začal definitívnu skázu ľudstva. Muž si uvedomuje, že zostáva len niekoľko hodín, kým skáza príde aj sem, pričom s blížiacou sa nevyhnutnou smrťou sa vyrovnáva len ťažko, no keď sa mu podarí zachrániť malé dievča pred dvojicou násilníkou, pričom dievča hľadá svojho otca, muž v týchto posledných chvíľach nájde ešte nejaký zmysel života a rozhodne sa jej pomôcť. Spracovanie sa mi páči, síce som čakal trochu akčnejšie a drsnejšie prevedenie, predsa len tých momentov, v ktorých je niekto v nebezpečí je na pomery tohto typu filmu až prekvapivo málo, ale s tým nemám žiadny problém. Tu ide v prvom rade o tú atmosféru blížiacej sa smrti a zániku ľudstva, no na rozdiel od iných podobných filmov je to už tu neodvratné a navyše sa to má udiať v najbližších hodinách, čo tomu dodáva výborný náboj. A tak dej síce nepôsobí až tak výnimočne, ale aj tak ponúkne viacero zaujímavých sekvencií, pričom už úvodná fáza si ma získala. K tomu nejaké tie možnosti trávenia posledných hodín života, rozhodne mi nevadí ani toto komornejšie prevedenie, keďže je to z pohľadu jedného človeka a jeho okolia a našťastie nesklame ani záver. A samozrejme nechýba ani nejaké to násilie a erotika. Herecké obsadenie je na tom pomerne dobre, síce hlavný hrdina rozhodne nie je typ, ktorému by som bežne fandil, ale tu to len predsa má svoj význam a navyše má miestami výborné hlášky, sadla mi postava dievčaťa a k tomu ešte pár zaujímavých, skôr epizódnych postáv. S réžiou a technickou stránkou som spokojný, určite sa to stále dalo ešte vylepšiť a aj tá atmosféra sa dala podať depresívnejšie, ale to sú skôr len detaily, sadlo mi aj toto prevedenie. Podobný typ filmov mám rád, pričom vždy uvítam aj tieto lacnejšie záležitosti, ktoré sú často omnoho kvalitnejšie a zábavnejšie, než tie vysokorozpočtové a These final hours patrí rozhodne medzi tie lepšie, ktoré som za dlhšiu dobu videl. 76%(31.12.2014)

Nastala neodvratitelná fatální katastrofa, zbývá posledních cca 12 hodin, než sežehne i Austrálii. Silná premisa sleduje nejistého mladíka (mezi dvěma ženami), který si v anarchii odbrzděného šílenství, zvířecích pudů, kalení do bezvědomí či hromadných sebevražd jako jeden z mála drží zdravý rozum, protože získává cíl: dopravit ztracenou dívku k jejímu otci. Jejich nedlouhá odysea tu zoufalost a prázdnotu (jak bych asi reagoval já?) vystihuje velmi zdatně, byť jednotlivé "výjevy" neposlepovává dostatečně účinně dohromady.(17.1.2017)

• Fr

„LIDI, MÁME 12 HODIN. TO JE VŠECHNO." /// Světu vodbíjej poslední hodiny a lidská špína má pré (což se dalo čekat). Slušný lidi to postupně balej… (udělat Vánoce a tak, pak vzít provaz…). Vybydlenou krajinou si to šuká (autem) James a sleduje ten lidskej úpadek. Nebo to jen lidi začali žít tak, jak vždycky chtěli? (co taky čekat vod lidí). Z rádia mu apokalyptickej hlas hlásí, za kolik to má (všichni mají) a sedá na něj deprese. Taky nadržená přítelkyně, ale to už tak zajímavý není (nebo jo?). A jak to na něj všechno padá, tak se rozhodne, že nastal ten správnej čas na dělání dobrejch skutků. Tomu bych rozuměl. Ale furt čekám na nějakou myslitelskou hloubku (česky myšlenku). Ten svět celkem ujde. Barevnej filtr je dostatečně katastrofickej, ovšem ten příběh né a né poskočit do vyšších obrátek. Nízkorozpočťák, kterej chce říct, že až to začne, buďte s těma, co máte vopravdu, ale kurva vopravdu rádi. (Tak ne že skončíš zhulenej s nějakou rozcapenou děvkou!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) V apokalypse hledám poetiku. 2.) Chci vidět konec. (Světa). 3.) Thx za titule ,,xaotic“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(10.1.2015)