poster

These Final Hours

 • Velká Británie

  These Final Hours

Thriller / Drama

Austrálie, 2013, 87 min

Režie:

Zak Hilditch

Scénář:

Zak Hilditch

Kamera:

Bonnie Elliott

Producenti:

Liz Kearney

Střih:

Nick Meyers
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Anderton
  ****

  Máme pár hodín a potom nič, tak čo s tým. Podľa nátury. Jedni sú v prdeli, tak páchajú sebevraždy a depkária, druhí si povedia, že teraz si môžu konečne na sto pro užiť poriadne život (aj s vraždami) a niekomu v hlave prepne. Hlavná postava nám bude najbližšia práve kvôli dilemám, ktoré rieši, spackanému životu, na ktorého opravu má týchto pár hodín a proste preto, že nie je sfetovaný, nevraždí a ani na začiatku nespácha sebevraždu. A je zásadne zaľúbený. Film ale najviac prekvapí pri niektorých šikovných záberoch, niekedy v druhom pláne, ktoré nám priblížia najlepšie, ako sa ľudia pár hodín pred smrťou cítia. No a čo si z podobných katastrofických filmov zobrať? Posolstvo sa stále opakuje: žite aktuálny deň tak, ako by bol posledný....myslené ako vážne, tak zhusta cynicky...(31.3.2016)

 • misterz
  ****

  Ako by ste strávili svojich posledných 12 hodín? A hlavne, zostali by ste rovnakí alebo sa zmenili? Začali by ste všetko rozbíjať alebo pomáhať? Ďalšie špičkové "apo" z Austrálie. Austrálčania to proste vedia. Pri sledovaní mi nedalo nevybaviť si snímok Na brehu (2000), len toto bolo podstatne kratšie a nemalo to tak dramatický a emotívny koniec. Dej sa zameriava v podstate na jedného drsného chlapíka a jeho posledných 12 hodín. Po emotívno/dramatickej stránke to bolo výborne spracované, dvojka James-Rose fungovala na jednotku, so všetkým čo k tomu patrí v obsahovej, hereckej aj formálnej rovine. Ich spoločná púť (hlavne jej záver), beznádejnosť situácie a celková depresia tak nemôže nikoho nechať chladným. Na druhú stranu, možno by pomohlo obsadiť do príbehu viac postáv a sledovať osudy viacerých ľudí, podporiť tak rozmanitosť príbehu, pointa by tak dostala hlbší zmysel. Nezaškodilo by ani trocha viac násilia a napínavých scénok. U mňa veľká spokojnosť, škoda, že to bolo tak krátke. 85/100(9.3.2015)

 • VanTom
  ***

  Nastala neodvratitelná fatální katastrofa, zbývá posledních cca 12 hodin, než sežehne i Austrálii. Silná premisa sleduje nejistého mladíka (mezi dvěma ženami), který si v anarchii odbrzděného šílenství, zvířecích pudů, kalení do bezvědomí či hromadných sebevražd jako jeden z mála drží zdravý rozum, protože získává cíl: dopravit ztracenou dívku k jejímu otci. Jejich nedlouhá odysea tu zoufalost a prázdnotu (jak bych asi reagoval já?) vystihuje velmi zdatně, byť jednotlivé "výjevy" neposlepovává dostatečně účinně dohromady.(17.1.2017)

 • Pedross800
  ****

  "JE TO TADY, LIDI. STALO SE TO. NENÍ ŽÁDNÁ OSTUDA TO SKONČIT DŘÍV, LIDI. UDĚLEJTE, CO MUSÍTE UDĚLAT. JE TO TADY. JE TO OPRAVDOVÉ. MÁME 12 HODIN, LIDI. TO JE VŠECHNO." Úvodní šestiminutová sekvence mně bere dech. Bez vytáček, silně a sugestivně vtahuje dovnitř odpočítávání posledních hodin lidstva. A k tomu ta hudba!...."VŠICHNI UŽ JSME KURVA MRTVÍ. BUDE TO KURVA BOLET. A TO JÁ NECHCI CÍTIT. NECHCI CÍTIT NIC, JEN SE CHCI POŘÁDNĚ ZRUŠIT....." A tak James vyráží na cestu za odpoutáním se od drsné reality, od zodpovědnosti a od svých citů. Avšak osud mu do cesty postaví zkoušku..... zkoušku jeho lidství v podobě malé ztracené Rose. Spolu s ní se vydává na cestu lemovanou násilím, vraždami, sebevraždami, sexem, drogami, šílenstvím i smířením a nakonec i prozřením a uvědoměním si......a já? Já sedím s vínem v ruce a přemýšlím.....protože tahle preapokalyptická vize je tak dobře natočená a zahraná, že se mně zavrtala do mozkovny pěkně hluboko a pár dní mnou bude rezonovat.......(31.3.2015)

 • BoredSeal
  *

  Strašně nenápaditej úmor. Apokalyptické filmy jsou vděčný žánr a už jsme jich taky hodně viděli, povedených nebo trapných. Tento film nepřináší žádný zásadní příspěvek na téma jak strávit poslední hodiny života ani nevede intelektuální diskuzi o smyslu života a smrti (i když by to nějaká nebohá amatérská duše o něm byla schopna říct). Hlavní hrdina James si představuje jako charakterní konec opít se/nadrogovat na párty, aby si nevšiml, že na konci světa hoří. Tento plán mu naruší asi čtyřikrát racionálnější holčička, kterou je třeba odvézt a fakt, že na cílové párty najde ještě dementnější lidi než je sám. Jediné filozofické poslání filmu, které jsem vydedukoval, je těžký úděl Jamese vybrat si, s kým chce bolestivě střízlivý uhořet, až mu dojde, že se má polepšit, což je na ucouraný spád filmu velmi velmi málo. Film je strašná nuda, všechno je předvídatelné. Jeho představitel zná dvě herecké polohy - první je emoce, kdy pár vteřin retardovaně zírá s pootevřenou pusou a druhá je ehm, vyšší emoce jeho postavy, kde hledá láhev alkoholu/pije po hltech whisky, protože ten herec asi vyšší emoce než pootevřená pusa nezmákne. Bizár začíná. James za všech okolností jezdí s upraveným účesem a v mega vedru s dlouhýma kalhotama a s jeho pitným režimem a obsahem alkoholu v krvi by sotva zvládl cestovat 12 hodin po Austrálii. Během cesty s holčičkou jedou okolo mrtvých anebo znásilněných lidí, na party jsou svědkem úspěšné ruské rulety a seznámil se s ní těsně před pedofilním znásilněním ve trojce, ale stejně jí brání vidět mrtvoly jejích příbuzných, aby jí to náhodou nezkazilo zbylých 7 hodin dětství. Pokud by celá Země byla plná takových lidí jako je James a jeho známí na párty, byla by apokalypsa nutná jako čistka nejotravnějších bytostí ve vesmíru. Kromě holky je ve filmu ještě jedna normální postava - hrdinova matka, která chce do apokalypsy zkusit stihnout složit puzzle. To je fakt málo. Příště prosím, aby filmy netočili diskofilové, kteří si asi neumí představit lepší způsoby trávení posledních hodin existence.(18.1.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace