poster

Návrat do atomového gymnázia, část 1 (festivalový název)

 • USA

  Return to Nuke 'Em High Volume 1

Komedie / Horor / Sci-Fi

USA, 2013, 85 min

 • TERRORDROME
  ***

  Tak dlho sa hovorilo o Toxických Dvojčatách, až Lloyd Kaufman proste natočil remake/pokračovanie iného Tromáckeho šlágru. Návrat do atómového gymnázia je dokonca ambiciózne rozdelený na dve polovice, tak ako je to dnes v móde. Volume 1 je však po rozšupnutom štvrtom Toxiem a Poultrygeistovi prekvapivo krotký a neobsahuje žiadne zapamätaniahodné, lahôdkovo kreténske scény ktoré by divákovi Tromy rozžiarili oči. Žiadne turbosranie, strkanie hláv do riti, lietajúce črevá a papundeklové megamasakre perverzných degenerátov. Na to sa zrejme čaká do druhej polovice. Hneď na úvod tu síce máme zmutovaného červa čo sa pchá do zadku, odtrhnutý penis a roztekajúcu sa ženu, ale potom sa už film spolieha hlavne na klasicky Tromácky dementné vtipy, tlsťocha čo furt ukazuje svoje cecky, kačicu zarazenú v krku a pankáčov spievajúcich polku. To všetko je inak fajn a ja som sa nenudil, len to celé plynie tak nejak moc pokojne a nevymáčkne zo seba, okrem pravidelného prdenia, nič čo by už nebolo k videniu v pôvodnej verzii. Na Tromawillskej škole to ide stále rovnako, žiaci žerú v jedálni zeleno svietiace sračky a potom zhoria, alebo zmagoria. Ústrednými hrdinkami sú dve lesby, Kaufman sa stále oblieva mliekom a Lemmy je prezidentom USA. Potešil ma štek Cigárfejsa, tak dúfam že v druhom dieli bude mať viac priestoru. Sklamaný nie som, nadšený tiež nie, tak som asi lietadlo. P.S. apelujem na Lloyda nech už do ďalších filmov nestrká tú prekliatu scénu s autom čo vyletí do vzduchu. Ja viem že je to jeho trademark, ale nastal čas vysrať sa na to.(17.4.2014)

 • Bloody13
  **

  Jedničku Atomového gymnázia mám hodně rád, ostatní díly už jsou o dost slabší. Jenže tahle novinka je vyloženě utrpení stárnoucího Blaďáčka. Nejen, že původní "kouzlo" tromáckých trashů skončilo v hajzlu společně se scénářem velkého Kaufmana, ale není to už ani tromácky ustřelené, a bohužel, ani tolik brutální. Ne, husí hlava v krku skutečně není vtipná! Natož když s ní dívčina pobíhá v ulicích Tromaville několik kritických minut. Taky se tu hodně zpívá, což je další průser. Gore už nezabírá tolik prostoru, koziček taky ubylo, tudíž duo šťavnatých lesbických hrdinek tuhle situaci nezachrání. Ani všechny ty zvratky. Ani Lemmy z Motorhead. A myslím, že to nespasí ani Volume 2. Škoda, těšil jsem se.(23.1.2014)

 • Campbell
  ***

  Takže asi takhle na film jsem se děsně těšil protože původní Nuke´em High považuju za jeden z nejlepších Troma filmů(pokračování stojej ale za prd). A tak jsem se těšil že opět uvidím tuhle šílenost od Kaufmana. Nakonec ale jak se říká čeho je moc, toho je příliš. Chybý tu atmosféra původního filmu což by tak extra nevadilo ale když tu dá Lloyd 100x ohranej efekt prdu tak už jsem si začínal říkat že asi ani on sám neví čím zaujmout. Ale i tak nechybý klasický Troma humor a plno lesbických scén. Sliz je opět parádní a celý film je takový "špinavý" ale už to není taková Tromaville Highschool jako před lety, a k dokonalosti Poultrygeistu to ani trochu nedosahuje.(31.1.2014)

 • Frajer42
  **

  Zamlouvalo se mi to mnohem více než staré píčoidní díly. I ti kreténi vypadali mnohem více cool. Příběh tu samozřejmě vůbec žádný nebyl, a to se chystá pokračování. Pokračování ničeho. Jsem zvědav, jak to dopadne. Lloyd Kaufman je absolutní psychopat a rok od roku větší. Jedná se o pokračování toho samého v novém kabátě. Nejvíce se mi líbily scénky s kretény. Hrozně pěkně se sleduje, jak terorizují prakticky celou školu. Zbytek až tolik záživný ani vtipný nebyl. Sledovatelné ano. Vtipné taky. V rámci žánru Troma ovšem stále žádný vysoký nadstandard, na který jsem zvyklý a na který stále čekám. Lepší 2 *.(29.3.2015)

 • togaf
  ***

  Výborné béčko, už jsem chtěla dát čtyři hvězdičky (za lesbické scény, jak jinak), když tu náhle - KONEC 1. ČÁSTI. Nesnáším moderní trend rozdělování jednoho filmu na více částí! Chápu, že atomové gymnázium má tak nadupaný děj, že by bylo velmi obtížné to všechno vecpat do jednoho filmu, ale šlo by to. Teď v noci nemůžu usnout, protože nevím jak to dopadlo s mladou lesbickou láskou. A co Kevin?!(7.3.2014)

 • - Jeden ze studentů nosí triko Alfre Pecker The Musical, film který také produkovala společnost Troma. (Campbell)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace