Reklama

Reklama

Lord Arnold jako mrtvola leží v rakvi, přesto se ožení se svou mladou milenkou Karen. Ta si ho nebere z lásky, ale jak jinak, pro peníze. Jenže její plán najít lordovo ukryté jmění a pak žít s jeho mladším bratrem Robertem nemůže vyjít. Černá komedie, plná gagů a nepředvídatelných zvratů přecházející do parodie sebe sama. (NFA)

(více)

Recenze (24)

kluzo 

všechny recenze uživatele

Viděl jsem ten film někdy koncem 70. let, tehdy to byl nevídaný, odvážný, strašidelný horror a já se na některé scény nemohl dívat (tak jsem se bál :-) (bylo mi kolem 10-12 let)) Na dost dlouhou dobu se ten film stal nejstrašidelnějším horrorem, který jsem v té době viděl :-). Další takový v řadě byl až s příchodem VHS, a to byl Duch lesa :-) Takže hodnocení je s notnou dávkou nostalgie. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Vzít si za muže mrtvého? Ve válce se to prý stávalo, ale tady je to regulérně v kryptě u rakve. Celé to vypadá spíše jako britská komedie, protože pro její typický a navíc černý humor se tu nejde daleko. Mladičká Karen si bere lorda Arnolda, páč ten tím, že zemřel, se stal volným. Vdova po něm má utrum! Jenže je tu závěť s podmínkami, co Karen moc nevoní, ale pořád na rozdíl od ostatních dostala vše - tedy obří majetek. Nu a pak začne umírání, kdy si divák může tipovat, kdo zařve jako první. Skvostný hřbitov s věčným kobercem mlhy, co jako by vypadl z gotického hororu, se útěšně plní, blesky křižují oblohu a zlověstné kazety oznamují hlasem mrtvého, co čeká živé. Raději bych tentokrát dabing, anžto titulky nemohly být dozajista tak vtipné, ale budiž. Kdo nebude čekat řachandu nebo děsivý horor (ale bizarních smrtí je dost), nýbrž milou oddechovku plnou mrtvol, mohl by být spokojen. V jednu chvíli jsme si vzpomněl na Pracku v láhvi... ()

Reklama

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Kdyby mi to někdo vyprávěl, asi bych mu nevěřil, že Amíci dokázali někdy tak skvěle podat a pojmout typický anglický humor. Zajímavé skloubené komedie a horroru (ano, horroru, některé scény mají hodně slušnou atmosféru), se zajímavými postavičkami (úžasný konstábl, mlčenlivý Klinger, "svá" tetička). Zajímavá výprava, házející film do klasického gotického hávu, byť se děj odehrává evidentně v současnosti (jezdí se autem, poslouchají se kazety, hovoří se o televizi). Obecně vcelku napínavé, vlastně ani nevadí, že potencionálního záporáka člověk odhadne poměrně brzy. Už jsem psal, že ten film je zvláštní? ()

Dawe.zs 

všechny recenze uživatele

Mladá a krásná Karen se provdá za mrtvolu a dobře ví co dělá. Vždyt jí její drahý zesnulý přinesl do ...manželství...nejen zámek a kosmetickou firmu, ale i naději, že se dozví, kam schoval své pohádkové bohatství. Za to chce maličkost - Karen mu musí zůstat věrná až do konce svého života. To se však Karen vůbec nezamlouvá. Na ukryté peníze si navíc dělá zálusk celá rodina, kterou zemřelý lord Arnold svou závětí hodně dopálil. Všichni, kdo se zpronevěří Arnoldově poslední vůli, jsou postupně těmi nejneuvěřitelnějšími způsoby zprovozeni ze světa. Karen zakrátko dojde k názoru, že pachatelem není nikdo jiný, než její nabalzamovaný manžel....................... ()

argenson 

všechny recenze uživatele

"Udělali tady hřbitov, protože je tady pořád taková mlha? Nebo je tady pořád mlha, protože tady udělali hřbitov?" Pobavil jsem se, to zas nemůžu říct. Všechny zábavné hlášky ovšem vyzobal mistrně glosující konstábl Hooke (viz výše), zatímco většina ostatních se potácela v celkem nevýrazném herectví. K tomu připočtěme až moc čitelné archetypy postav a prostředí plus zoufale lacinou výpravu. Přitom v tom nápadu je obrovskej potenciál, škoda, čekal jsem víc. ()

Zajímavosti (1)

  • Jedná se o poslední film herce Patrica Knowlese. (Pumiiix)

Reklama

Reklama