Tata (divadelní záznam)

Komedie / Drama

Slovensko, 2000, 106 min

Ondrej Spišák

Stanislav Štepka (divadelní hra)

Komentáře uživatelů k divadelní záznamu (3)

Televízna inscenácia divadelnej hry z repertoáru Radošinského naivného divadla (RND) s názvom "Tata" ma svojou nenápadnou silou doslova prikovala ku obrazovke. Vedúca osobnosť divadla, Stanislav Štepka, ktorý je autorom scenára, tu exceluje aj v hlavnej úlohe. Starnucí, životom unavený, otec troch dospelých dcér vedie dialógy so smrťou. Mimochodom tú si zahral Csongor Kassai a taktiež bol skvelý. Tragikomická hra, na ktorú tak skoro nezabudnem. ****(29.12.2012)

• nascendi

Tak ako hudobníci majú svoje radové albumy, tak má Radošinské naivné divadlo svoje radové hry. A jednou z nich je aj Tata. Obsahuje všetko to, čím je Radošinské naivné divadlo známym a vyhľadávaným. Popri Stanislavovi Štepkovi stále vyrastajú noví herci a herečky, ktorí zapĺňajú medzery po tých, ktorí už nie sú. A napriek obmene je to vďaka Stanislavovi Štepkovi stále to isté výborné divadlo s jeho trpkosmiešnym videním sveta, divadlo kde sa zasmejete, ale i zamyslíte, divadlo z ktorého odchádzate bohatší.(25.12.2012)

Veľmi energické, trefné, so skvelými nahražkami a striedavým inteligentným a čiernym humorom. Skvelé herecké výkony pána Štepku ale najmä Csongora Kassaia vyčarujú neraz úsmev na tvári :)(20.5.2017)