Během jediného dne je město Silverton zpustošeno nebývalým náporem tornád. Celé město je vydáno na milost a nemilost nevypočitatelným smrtonosným větrným smrštím a podle předpovědí má to nejhorší ještě přijít. Většina lidí hledá bezpečný úkryt, zatímco jiní utíkají k větrnému víru a sledují, jak blízko k tornádu se dostane lovec tornád, aby pořídil snímek, který se podaří jen jednou za život. Příběh je natočen očima a objektivy profesionálních lovců tornád, amatérů hledajících vzrušení a odvážných obyvatel města. Film V oku tornáda vás vrhne přímo do oka větrné smršti a prožijete ty nejextrémnější podmínky, jaké nám matka Příroda dokáže připravit. (Warner Bros. CZ)

Geralt z Rivie

Znám jenom dva filmy s touto tématikou, ale skoro po 20 letech od filmu Twister přijít s tímto, to jako mysleli tvůrci vážně? Ačkoliv je Twister skoro o 20 starší, tak je úplně někde jinde a to kvalitou i příběhem. Navíc úplně poslední scéna snižuje celkový pocit z filmu. Pokus o vtip teda moc nevyšel. --- Rozpočet / výdělek: $50 / 161 milionů < 3,22 > násobek rozpočtu. ()

Cappuccino

Nulové budovanie atmosféry. Naozaj som nepostrehol náznak snahy o jej gradovanie, k tomu si pripočítajte fakt nevýrazné postavy a výsledok nestojí skutočne za veľa. Chcel som dať Into the Storm tri hviezdy, ale práve mi doplo, že neviem ani za čo mu dať dve, tak nakoniec skončíme pri jednej za vizuálnu stránku filmu, ktorá, čo je prekvapivé, pri ručnej kamere, nepôsobí vôbec roztrasene. ()

juta

Teda popravdě nic moc. Nic extra, děj je chabý (i střih a kamery), obyčejný, herci také. Chvílema nepříjemný, jako když vám něco vletí do oka. Světlou stránkou byla chvíle, kdy auto proplouvalo okem tornáda a vystoupalo nad mraky, kde vykouklo sluníčko, jinak průměr a z některých dialogů se mi dělalo šoufl. Lepší dvě. ()

Aluska88

Nevím jako, co se tady všem nelíbí. Jedná se o americký katastrofický film, jak čekáte, že se v něm bude mluvit?:) To je jasné, že klišé a patos je na místě. A myslím, že v tomto případě to bylo zvládnuto velmi obstojně. Až na tři scény, "vyznání ve vodě", "v kostele" a "závěr v tunelu", kde byly dialogy skutečně příšerné a tahaly za uši, byl scénář velmi slušný. Obsazení výborné, i když Richard Armitage mi sem nějak neseděl. Jeremy Sumpter od dob Petera Pana, z něhož si ho pamatuju nejvíce, vyrostl do krásy a je proto škoda, že jeho osud v tomto filmu není nikterak záviděníhodný. Po vizuální stránce velkolepé, a ve scéně, kdy se všechna tornáda sloučila do jednoho, mně i silně mrazilo. Vskutku masakrózní. Já si Into the Storm užila. Myslím, že v kině to muselo být skutečně velmi intenzivní. A, jak už kdosi napsal, že jen čeká, kdy Asylum přijde se svým "Firenado", já čekám zase na "Mega Tornado." :) ()

kingik

Nezkrotný přírodní živel v (téměř) hlavní roli katastrofického filmu fičícího ve stopách "Twisteru". Dobrý dojem sráží "béčkové" pojetí slabého scénáře s řadou postav, které jsou na odstřel. Steven Quale byl angažován producenty pro své určité schopnosti technicky zdatného režiséra, které ve scénách s tornádem, nejednou prokáže. Horší je to s vyprávěním příběhu, jehož síla spočívá jen v tom, když se na scéně zjeví neúprosný trychtýř tornáda smetoucího vše ve své blízkosti. A tím vůbec nejhorším jsou postavy, kterým bez rozdílu budete přát rychlý skon, anebo, aby jim na jejich pologramotných hlavách přistál balvan nebo kus střechy a "rozsvítilo" se jim v jejich hloupých palicích. Všechno marné. Úvod filmu nebudí nadšení. Prostřednictvím popisek se v něm seznamujeme s celou řadou postav, které mají proslovy na kameru. Jednu skupinu tvoří lovci tornád, kteří čekají na své "úlovky", které delší dobu nepřicházejí. Druhou skupinu tvoří studenti z místní střední školy mezi nimiž jsou dva bratři a s nimi i jejich táta, který škole řediteluje. Ten trvá na tom, aby jeho dva synové natočili dokument ve formě časové kapsle o koloritu místního života a hlavně o nich samotných. No prostě hrůza. A této expozici je přibližně věnována úvodní dvacetiminutovka(!). Postupem času se tyhle dva "týmy" spojí. Po nezáživném obeznámení s postavami, z nichž je jedna nesympatičtější než druhá, následují první odvážné kroky ke katastrofickému filmu. Myšleno katastrofickému jako žánr, ne, co do kvality, i když ta je celý film značně kolísavá. S příchodem tornáda na scénu se úděsný dojem z úvodu rychle vylepší, ale ne natolik, jak by jeden předpokládal. Postavy jsou stále na zabití a hlavně se jim nechce chcípnout. Ke všemu mají poměrně tuhý kořínek spojený se zvláštní stagnací pudu sebezáchovy. Za normálních okolností, když by se v reálu blížilo hrozivé tornádo, tak by se každý hned zdekoval. Tady se za frenetického jásotu živel natáčí na kamery i mobily, a až je teprve pár metrů od ohrožených jedinců, tak ti se k vlastní nelibosti zdekují, aby se neřeklo. Největším pragmatikem se jevil odvážný tatínek principál, který viděl jen záchranu svého syna, který se svojí kamarádkou, zřejmě budoucí školní láskou, uvízl na druhé straně města, kde ho to solidně zavalilo. Tatínek za přispění nových kamarádů z řad lovců tornád nelenil, na jeden nádech se za synátorem ponořil, vlastně dva nádechy to byly, při tom druhém se vrátil pro nůž, který v nastalém zmatku byl položený přesně tam, kde ho bylo třeba. Větší debilitu, aby jeden pohledal. Korunu tomu nasadili herci z téměř třetího hollywoodského sledu. Bylo dost často znát, že filmu chybí někdo herecky výrazný a sympatický, ke kterému by se dalo divácky přilnout. Navíc, Steven Quale rozhodně není režisér, který by výrazné nedostatky scénáře dokázal naplno a optimálně zredukovat. Byl si toho však jistě vědom, ale zabránit tomu nešlo, a tak se raději jal bičovat plátno běsnícím tornádem za mohutného praskání, skřípání a vrzání odlepujících se letadel a kamionů od země a hroutících se budov po zásahu živlu. Trochu to bylo nadsazené, ale hodně dobře se na to koukalo. Hlavně toho mohlo být víc na úkor debility postav. Zajímavé místo ve filmu tvořila kamera, která nabídla bezpočet zajímavých kamerových úhlů, dost často vznikl dojem, že film natáčí postava se kterou se divák neobeznámil, ale která je pro vizuální stránku filmu nepostradatelná, a nejednou měl tento kameraman snahu navodit sugestivní pocit určité autenticity, že i divák se ocitl v oku tornáda. Do něho se v závěru filmu skutečně s jednou z postav dostaneme a díky nasnímání kamery to bude poměrně pěkný sugestivní zážitek. Proč takových "vymazlených" scén nebylo ve filmu víc? S pobíhajícími postavami, jejichž osud byl divákovi ukradený, se film dostal na hranici břečky. Se solidním technickým zpracováním se pohyboval ve výšinách vynikající zábavy. Byl to tedy pěkný a neustálý boj. Nanicovaté postavy vs. efektní a zdařilá technická stránka filmu. Nakonec svá ambiciozní očekávání film nenaplnil. Špatným hercům je věnováno přece jen o něco více prostoru, než "herci" s oscarovým rozměrem. A tím bylo tornádo, které mělo smést špatného scénáristu a vzít si důrazný dohled nad celým filmem, jehož kvalita je přímo závislá na tom, jak je tornádo přítomno na scéně. Výsledkem je přiměřeně napínavá jízda s jistými vadami na kráse. Mé hodnocení: 60% () (méně) (více)

• Ve scéně, kdy má ředitel Thomas Walker (Scott Lawrence) na začátku příběhu proslov před školou, bylo využita jeho podobnost s Barackem Obamou. Prostředí vypadalo jako volební pult a herec tak zahrál i některé jeho pohyby, úsměv a mračení, když začalo pršet. (Terva)
  • Natáčalo sa v Detroite, Rochestri a jeho okolí. (Erik7595)
  • Na tvorbě vizuálních efektů se podílelo více studií. Jedním z nich je například Method Studios, jehož práci jsme mohli vidět na filmech jako Robocop (2014) nebo Iron Man 3 (2013). (imagoo)

Gerard Butler poletí do vesmíru

Gerard Butler poletí do vesmíru