David je bývalým právnikom nastupujúcim do novej práce, kde sa ujíma pozície likvidátora. Hneď v prvý deň musí prepustiť niekoľko zamestnankýň a zamestnancov, medzi ktorými sa ocitá aj Helenia Blochs, ktorá zastávala jeho funkciu. Tá svoju stratu pozície vo firme, kde pôsobila od samého začiatku, znáša tak ťažko, že ju David po pár dňoch nachádza v byte obesenú. To, čo sa spočiatku zdá ako koniec trápenia nešťastnej ženy, je práve naopak, začiatkom nočnej mory pre Davida a jeho rodinu. (*CARNIFEX*)

Flipnic

Vynikajícíííí!!!! Hodně chladnej nepříjemnej "psycho - teror" na diváka. Nepříjemné "příhody" chlapíka, který dostane nezávidihodný job, a o tom, jak se jeho (???) realita rozpadá, velmi nepříjemný momenty, kdy fakt mrazí a divák se cítí echt nepříjemně. Lidi kolem hlavní postavy začínají být divní, události nedávají smysl, realita a svět kolem do sebe nezapadá až vše končí naprostým rozpadem plným bludů schizofrenií postiženého nešťastlivce ...aspoň tak jsem to pobral já, protože takhle schizofrenie vypadá a co jiného to asi mohlo být?? (až mne zase bude nějakej dement považovat za schizofrenika, ať se raději podívá na tento film, ať ví, o čem vůbec mluví ....) Fakt nepříjemnej film, skoro by i na plnej počet, ale nízkej rozpočet a až příliš chladná a striktní "jednoduchost" filmu tomuto brání ... Děkuju Psy.chovi za SK titulky, bravo!! (Livingdeade to už si snad s tou ségrou děláš asi ze všech prdel ... "to mě mrdej do kulata" ... :-DDD ). ()

George Stobbart

David je exekútor, ktorému sa po ročnej pracovnej pauze kvôli psychickému zrúteniu naskytne lukratívna práca pri likvidácii firmy. Nemá z toho priveľkú radosť, no rodina potrebuje peniaze a tak sa pustí do práce. Pri prepúšťaní zamestnancov to však posledná z nich berie dosť ťažko a dáva mu najavo, že sa s tým len tak nezmieri. Okolo Davida sa začnú diať podivné veci, ktoré sa stupňujú ešte po tom, ako sa ex-zamestnankyňa obesí a či sú to halucinácie, duch, alebo niečo iné, si hlavný hrdina (ani divák) nie je istý až do konca tohto atmosférického nemeckého hororu. Škoda občasných zdĺhavých a hluchých miest, pretože ináč to funguje sympaticky a celkový mrazivo-realistický dojem nenarúšajú ani duchárske výjavy či gore efekty známeho špecialistu Olafa Ittenbacha. ()

LIVINGDEAD odpad!

Psychologické drama o chlapíkovi (labilní trosce) a blikajících zářivkách v kanceláři. Má ségra řekla, že kdyby měla tento film hodnotit jako ukolébavku, tak by dala 100%. ()

ricci.s

Solídny atmosferický hororík z Nemecka, ktorý celkom príjemne prekvapil. Vyštudovaný právnik si našiel novú prácu, akurát že hneď na úvod musel prepustiť niekoľko zamestnancov, medzi nimi ženu, ktorá o niečo neskôr spácha samovraždu. A odvtedy sa preňho začalo to skutočné peklo. Začal sa mu totiž zjavovať jej prízrak, až kým mu totálne nepreplo. Je to síce dosť spomalený a chvíľami rozvláčny film, avšak režisér veľmi šikovne prepojil psychologický horor s duchárskym motívom, občas sa mihla aj nejaká ľakačka či gore scénka, a aj keď ich zase nie je veľa, keď sa už "niečo" objaví, tak diváka dokáže pekne zamraziť. Najmä v druhej polovici to pekne zhustlo. Herci obstojní a celkovo to klape solídne, takže sa mi to šplhalo až na štyri hviezdy (to by však trebalo pridať omnoho viac hororových prvkov, vynechať niekoľko hluchých miest a trochu popracovať na maskách). Kvalitných nemeckých hororov však nie je veľa a tento je určite jeden z tých lepších. ()

*CARNIFEX*

David je bývalým právnikom ktorý nastupuje do nového zamestnania kde sa ujíma pozície likvidátora. Hneď v prvý deň musí prepustiť niekoľko zamestnancov, medzi ktorými sa ocitá aj Helenia Blochs, ktorá zastávala jeho funkciu. Tá svoju stratu pozície vo firme, kde pôsobila od samého začiatku znáša natoľko kriticky, že ju David po pár dňoch nachádza v byte obesenú. To čo sa spočiatku zdá ako koniec trápenia nešťastnej ženy, je práve naopak, začiatok nočnej mory pre Davida a jeho rodinu. Ducharina s pár slušným gore scénami. Popravde, čakal som to horšie. V žánri horor "tretia ríša" rozhodne nepatrí medzi moje obľúbené, no dá sa povedať, že spracovaniu sa ujal pomerne zručný majster so strihom, ktorý nejeden krát prekvapil. Škoda len že ma samotná atmosféra predsa len viac nevtiahla do deja. Pokiaľ by divák rád vzhliadol niečo podobné, môžem odporučiť indický "Fired". Kvalitatívne sú (+,-) baj očko na rovnakej úrovni - 60%. ()