Jake, kocour z vesmíru

Cat from Outer Space, The

Sci-Fi / Rodinný / Komedie

USA, 1978, 104 min

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $800,000(3.8.2010)

Jé, to byla kravinka - kočičí mimozemšťan havaruje na Zemi. Aby se mohl dostat zpátky do vesmíru, potřebuje cihlu zlata... Spojí se proto s hlavním protagonistou, který sází na nejrůznější sporty (aby vydělali peníze na tu zlatou cihlu) a kocour přes obrazovku mění v přímém přenosu jejich výsledky...(29.8.2008)

Zprvu jsem si říkal kdo mohl do filmu s takovým názvem vůbec vrazit peníze, naštěstí jsem nemusel na odpověď čekat nijak dlouho, hned jakmile se v úvodních titulcích objevil název Disney vše se vyjasnilo. No aspoň jsem se tak trochu mohl připravit na to co přijde a musím říct, že jsem se místy i celkem pobavil. Není to sice žádná pecka, dobrovolně bych to nesledoval, ale definitivně zabavila. "holy mackerel!"(8.2.2011)

Disneyho štúdio nebolo v 70. rokov práve na výslní, tak ako kedysi, občas sa im ale podarilo natočiť umelecky kvalitný snímok. MAČKA Z VESMÍRU ponúka vtipný a akčný príbeh, ktorý zaujme hlavne mladších divákov ( aj keď pravdu povediac, mladý divák má dnes trochu iné divácke nároky, ako pred 30-40 rokmi ).(3.3.2015)

Mě se film naopak velmi líbil, bylo mi sice o jedenáct nebo dvanáct let méně, ale zaujme mě jakákoli sci-fi, až na výjimky, navíc tento snímek je určen pro mladší generaci. Chápu, že dospělí v něm nenajdou to, co hledali...(6.4.2007)

Objektívne by to bolo za 3*, táto rodinná báchorka o trampotách jedného zhavarovaného mimozemšťana si totiž ani viac nezaslúži. Ale... Ale aký to mimozemšťan, mačací! Krásny kocúrik s neónovou loďou, ktorú by som tak chcela! Spomínala som, že keď príde reč na mačky, som neobjektívna? Mňau :))(13.2.2011)

O čo tam išlo?(28.2.2011)

Sci-fi pro nejmenší, ovšem vytvořené Disneym v době největší slávy, čili poctivě. Dá se říct, že je to předvoj všech těch rodinných sci-fi z 80. let, neboť tu nechybí roztomilý mimozemšťan, spád, romantika, dobrodružství a spoustu vtipných situací (celá linie se sázením a kulečníkem). Navíc fanda MASHe zde má svátek, neboť se tu setkávají představitelelé plukovníků Blakea a Pottera a oba herci hrají v podstatě podobné role a film perfektně táhnou. Ano kočička z vesmíru je hovadina pro děti, ale skvěle jsem se bavil :-)(4.1.2016)

• DocBrown

setkani predstavitelu obou velicich dustojniku z MASHe, Harry Morgana a McLeana Stevensona. Kdyz bezel v TV, tak mi bohuzel utekl.(18.5.2008)

• pend

Rodinný film od Disneyho o návštěvníku z vesmíru. Film se ovšem nepovedl a ničím nezaujme.(2.2.2007)

mluvící kocour z kosmu, paráda! kdyby byl pozemský, určitě by si za svůj výkon vysloužil alespoň Oscara. v podstatě ani nemusel mluvit a bylo jasné, kdo má navrch. navíc názorně předvedl svému nástupci (E.T.), co má udělat, když někam jede a potřebuje se dostat přes překážku... inu, já jsem se pobavil.(27.1.2014)