poster

Lichožrouti

 • Slovensko

  Lichožrúti

 • anglický

  The Oddsockeaters

Animovaný / Rodinný

Česko / Slovensko / Chorvatsko, 2016, 83 min

Komentáře uživatelů k filmu (112)

 • Tosim
  ***

  Už dlouho mě nemrzelo, že film tak řemeslně zvládnutý, podle oblíbené knihy, s jasným poselstvím a vším, co má takový dětský příběh mít, bude taková nuda. Všechno sedělo, ale nepřítomnost tahu na branku a strachu o postavy a celková vyvanulost bylo něco, co jsem nečekal. Pavla Šruta velice ctím jako textaře, ale tohle je celkem krystalicky lehký nadprůměr.(31.10.2016)

 • Malarkey
  ****

  Nevím, co na Lichožroutech vidíte špatného. Mně to přišlo docela hezké. Třeba animace byla naprosto hodobóžová. Tam jsem si tu vymalovanou Prahu vysloveně užíval. Příběhově to také nestrádalo a hlasově jsem s radostí hádal, kdo je jaký herec. Jediný neduh vnímám maximálně v tom, že bych to klidně viděl trošku kratší. Nicméně mě se na neduhy moc nemůžete ptát. Já nejsem dítě, pro které je to primárně určeno. I tak jsem ale byl spokojený, hezky se mně na Lichožrouty koukalo a některé hlášky si rád zneužiju do běžného životního moudra.(26.6.2017)

 • Enšpígl
  **

  Je mě líto zazdít tak kouzelnou animaci, ale ani mé dětské já neshledalo Lichožrouty ničím jiným než tuctovou a nudně odvyprávěnou báchorkou.(28.3.2017)

 • Marius
  ***

  Je veľmi smutné ak sami autori geniálnej knižky pre deti z nej dokážu vytrieskať len takto priemerný film. 5/10(6.10.2017)

 • PinokKio
  ***

  Animák s kouzelnou grafikou, ale také s nenápaditým příběhem, který se vleče tak, že klíďo brďo stihnete uštrikovat celou jednu pestrobarevnou podkolenku. Samozřejmě lichou ...(4.5.2017)

 • troufalka
  ***

  Myslím si, že síla Lichožroutů je v knize. Byť se mi ty háčkované obludky líbili ...(5.6.2018)

 • LiVentura
  ***

  Ušlo to, ale na 21.století trochu zastaralá animace..?! Škoda, v tomto ohledu náš tak rozvinutý průmysl strádá, kvůli financím... :-((30.3.2017)

 • klerik
  ***

  Vzhľadom na to, že ide o náš film, to je pomerne prelomová vec. Lenže zaujímavá výtvarná stránka je nevyužitá a originálny námet je dosť slabo rozvinutý. Náznak určitého gangsterského nádychu ma v rozprávke najprv zaujal, ale potom to vyšumelo podobne nezaujímavo ako pri ČÍSLE 9... Znesiteľné skôr pre detské publikum...(1.4.2017)

 • nash.
  **

  Bohužel zklamání. Kouzelný svět postavený na geniálním nápadu nabízí nepřeberné množství možností jak ho rozvinout a naplnit. Zejména když má ve výbavě i docela schopnou animaci. Místo toho je však zcela vyprázdněn, znásilněn a narván do šablony nápaduprosté rádoby akční nudy, postrádající nejen nadhled, ale také hravost a humor. Na druhou stranu mě Lichožrouti dokázali i překvapit. Nepamatuji totiž animovaný dětský film, ve kterém by tolik postav tak nekompromisně pomřelo.(6.8.2017)

 • Slarque
  ***

  Pokud to nebudete brát jako adaptaci jedné z nejlepších novodobých českých knížek pro děti, tak to můžete považovat za dobrý film. V opačném případě je to promarněná příležitost. Vypadá to pěkně, ale čekal jsem víc. :-/(1.6.2018)

 • heyda
  *****

  Konečně animovaný film, který se svým vizuálem může blížit holywoodské produkci, jen škoda, že stale u nás nemáme dobré scénáristy. Nicméně když odhlédnu od velmi obyčejného příběhu, tak jsem byl mile překvapen. Je tam spousta skvělých momentů, vtipných situací i vizuálních vychytávek. Tak nízké hodnocení si Lichožrouti rozhodně nezaslouží. Spravedlivé hodnocení je někde okolo 75%.(29.4.2017)

 • Ivoshek
  *

  Chodím na dětské filmy často a Šrutovu knihu jsem četl (vlastně spíš předčítal), takže mám srovnání. A jsem nucen říct, že z něj filmoví Lichožrouti nevyšli dobře. Knížka je rozverná, rozehrává hodně linií a postav - počínaje panem Vavřincem, co hraje na trubku o funusech. Film je takový slepenec akčních scén bez většího přesahu, myšlenky nebo humoru. Boj dvou kriminálních part o kupu ponožek. Že jsem se nebavil já a celkem třikrát během projekce usnul, to je jedna věc. Ale že děti výš zhodnotily i hraný Sirotčinec sl. Peregrinové, u kterého se místy klepaly strachy, to už je asi něco špatně. PS: T. Vilhelmovou už prosím ne, filmům s ní se roky vyhýbám... ani v dabingu.(23.10.2016)

 • Tuax
  ***

  Knížku sem nečetl, ale i tak mi přijde, že je to nějaké osekané, hodně přímočaré a strašně nevyužitý potenciál onoho lichožroutího světa. Žánrově je to takové akční drama, které praktický úplně postrádá humornost, což je na animovaný film pro děti docela nic moc. Vzhledově jsou lichožrouti zajímaví, kdežto lidi mi přišli animačně odpudiví a prostředí se mi animačně líbilo nejvíce. To vykrácené, ale stylové využití kousku Prahy a Vltavy se mi líbilo. Je v tom spousta podivností, neli blbostí, které v tomto podání docela vyčnívají. Ať už sama postava profesora, nebo půda plná tisíců, zřejmě desetitisíců ponožek, naložena na korbu maleho autíčka, kam mohli dát možná pět až deset procent obsahu z půdy. Na to, že příběh není nijak odlehčovaný (nástrahy s pastmi, či scény s vodou mi jako odlehčení nepřijdou), že je po celou dobu vážný a když se pomine úvodní scéna před názvem filmu, tak to začíná smrtí a pak je v rámci příběhu dost dalších smrtí a i to končí smrtí, přestože pak je ještě takový klasický příběhvý dozvuk. Přesto přese všechno si mě film přeci jen trochu získal, ale nemyslím si, že si zaslouží své nominace na česká ocenění. Nejoblíbenější postava "Žiletka". Nejotravnější postava "profesor".(5.4.2017)

 • malylada
  **

  Na tento animák jsem se hodně těšil, neboť z trailerů postavičky Lichožroutů vypadaly neskutečně roztomile. Bohužel jsem letos nebyl tak zklamaný z žádného animovaného filmu, tak jako z Lichožroutů. Nečekal jsem, že se objeví tak málo vtipných momentů, nápadů a přitom to jen vybízelo. Tvůrci si nečekaně málo vyhráli, až jsem měl pocit, že je to celé odbyté. Většina dialogů je pro ty nejmenší, místy až trapných, včetně písní a povedených skečů je minimum. Samotní Lichožroutí jsou super, ale celková animace je dost průměrná a to jsem shovívavý......4/10(27.10.2016)

 • rikitiki
  ***

  Pohádková moralita o tom, že správné je krást jen s mírou. To jako vážně? Nápad na skrytý svět pletených tvorů, kteří se živí lidskými ponožkami, je roztomilý, ale příběh nemá gradaci. Obsahuje pár zajímavých nápadů, ale chybí mu jasná dějová linka. Nevadí mi, když v pohádce někdo zemře, ale tady se smrt ohání kosou ve velkém, aniž by to vzbuzovalo smutek nebo zadostiučinění. Zanechává to jen jakousi udivenou pachuť.(29.4.2017)

 • honajz
  ***

  Líbily se mi animace Prahy, neotřelý ponožkový nápad a prorodinná myšlenka. Příběh mi však nepřijde příliš zvládnutý, dokonce mám pocit, že sám porušuje vlastní daná pravidla. Prostřední část mi pak přijde celkově chabá, ta s tím naháněním se, z profesora je jen pomatenec bez nějakého hlubšího nebo zajímavějšího záběru, a vlastně by mne zajímalo, kolik lidí může lichožrouty skutečně vidět a proč, a jestli by je bylo vidět v televizi...(9.6.2018)

 • eraserhead666
  ****

  Další důkaz toho, že trailery nelze brát vážně a věřit jim. Když jsme si vybírali, na co dneska pojedeme do kina, syn si podle traileru vybral tohle. Nadšený jsem z toho nebyl, protože mě trailer zrovna dvakrát nenadchl a podle něj to vypadalo, že v něm odhalený příběh neutáhne celovečerní formát a bude to nuda. Ale jeli jsme a já teď nelituji. Lichožrouti jsou naprosto parádně animačně zvládnutí, to vystižení Prahy mě úplně strhlo (a to nejsem Pražák a Praha se mi vzhledově vůbec nelíbí). Postavy jsou fajn. Ženu docela mrzelo, že některé postavy normálně zemřou, ale mě to přišlo naopak překvapivě dobré. Bytosti prostě umírají. nebylo to nic explicitního. Namluvené to bylo taky fajn. Asi to mohlo být, pravda, trochu živější, ale to pozvolnější tempo mi nijak nevadilo. Nakonec z toho vyšel fajn český animák se sympatickými postavičkami a dobrý zážitek z kina. 3.5*(17.11.2016)

 • spaceboyCZ
  ***

  S hodnocením strašně bojuju. Na jednu stranu je to mistrně odvedená roztomilá animovaná práce, s povedeným dabingem, kterých je v Česku jako šafránu. Na stranu druhou si příběh vybere svůj nejsilnější moment během prvních 15 minut a pak už je to jen courák do Hoštic, který se snaží být zábavný a dokonce vtipný, ale vůbec mu to nejde. Dokážu si představit, že Lichožrouti naprosto skvěle fungují jako večerníček. Prostě desítka nebo dvacítka krátkých příběhů z jejich života. Jako celovečerní, téměř 90 minutový biják, to bohužel nefunguje a ani kino zaplněné po okraj dětskými diváky neoplývalo výbuchy smíchu nebo projevy smutku.. Je to velká škoda, že slabinou něčeho tak krásného je právě příběh, který by se dal smrsknout do 50 minut a mohli bychom hovořit o zábavě. Takto je to jen nastavovaná kaše, kterou nakonec dobíjí i fakt, že vám připadá, že Praha má 10m čtverečních i s pruhem Vltavy dohromady =/. Přitom vyobrazení Prahy, Tančícího domu atd. jsou po vizuální stránce dokonalými artefakty.(25.10.2016)

 • Kaluž
  **

  Uf, tak tohle se hodně nepovedlo. Po docela svižném rozjezdu a představení postav se to rozbředlo do příběhově bezpohlavní hovadiny. A je to velká škoda, protože ty knížky by si slušnou filmovou adaptaci zasloužily. Animace a dynamika samotných lichožroutů je obstojná, ale vše okolo nich stojí za starou belu. Ulice města jsou na úrovni výukového softwaru pro autoškoly a postavy lidí animoval někdo s velmi ošklivým zákalem. Když vidím práci šikovného animátora, jenž dokáže pro YouTube spíchnout amatérské tříminutové video, ze kterého málem přechází zrak a pak jdu do kina na celovečerní snímek s vyloženě odfláknutým vizuálem, jehož tvůrci za něj chtějí zaplatit, cítím se krapet podveden. Spousta lidí nad tím mávne rukou s tím, že takový je už holt český film… na tvorbu chybí finance, stát nepodpoří, distribuce rozkrade, berme co je. A já říkám hovno. Nasrat na podobný šlendriján. Příště si zase raději pustíme něco na tom YouTube. [Jonáš v kině / 11](25.1.2017)

 • Pierre
  *

  Lichožrouti jsou velice špatným rodinným filmem, především z hlediska scénáře. Příběh je sám o sobě bohúžel nezáživný a otravný. Velmi brzy mě začal nudit. Připadalo mi naprosto odporné, že se v pohádce pro děti vyskytuje vůbec tolik násilí. Ve filmu je málo scének, ve kterých by někdo někomu neubližoval a navíc i dost drsným způsobem. A humoru? Toho si neužijete vůbec. Vůůůůbec . Vrchol humoru ve filmu je, když se rozbije socha Eisteina. Celé se to bere strašně vážně, je to velmi kruté a jedovaté. Po duši to taky vůbec nezahřeje. Vřele nedoporočuji.(5.11.2016)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace