Já chci taky (festivalový název)

Ja tože choču

Ya tozhe khochu

Я тоже хочу

• angličtina

Me Too

Rusko, 2012, 83 min

Želbohu poslední biják páně Balabanova v němž sledujeme naše hrdiny (kriminálníka, muzikanta, kriminálníkova alkoholického kumpána, jeho otce, prostitutku a dokonce i televizní prorok se na chvíli objeví) černým jeepem cestovat přes nukleární zimou zpustošenou zemi nikoho a hledat jakousi zvonici, která dle starého příběhu umí přenést člověka ke štěstí. Typicky minimalistická a technicky brilantní Balabanovka se vším, co na mistrových dílech máme rádi včetně dobře vedených herců a pro ucho příjemnou hudbou. P.S: Trochu to smrdí Tarkovského Stalkerem, ale fakticky jen malinko. P.P.S: Holky, víte jak máte být oděny v případě, že cestujete místy v nichž vládne chladné nukleární podnebí? 4,5*(25.10.2013)

Zvláštní ruská road movie s netradičním námětem, v závěru šmrncnutá lehkým nádechem fantasy. Lázně, chlastání "po rusku" a osobitá atmosféra. Docela by mě zajímalo, jestli ta dívka opravdu pobíhala po mrazivé krajině nahá a jestli to byl opravdu sníh:) Existuje tedy Zvonice štěstí? Závěr snímku ukáže, že i kdyby ano, nic není zadarmo a hledání štěstí si může vybrat svou daň.(5.3.2017)

Přišlo mi to jako takový nekorektní Stalker.(15.3.2020)