Reklama

Reklama

Dobytí Planety opic

  • USA Conquest of the Planet of the Apes (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Čtvrtý díl slavného vědeckofantastického seriálu se odehrává na Zemi v blízké budoucnosti. Díky podivné chorobě vymřou psi a kočky a jejich místa v lidských domácnostech zaujmou opice. I když jsou inteligentní, lidé s nimi zacházejí jako s otroky. A tak dojde jednoho dne ke krvavé vzpouře... (Guild Home Video)

Videa (1)

Trailer

Recenze (134)

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Strašný problém toho filmu, kromě toho, že zavání levností a zbrklostí, je, že vypráví věci, které si měli diváci a divačky předchozích tří dílů jen a pouze domýšlet, nechat je na své fantazii. Takhle je to příliš popisné, příliš generované předchozími díly (děj nemá svobodnou volbu plynutí, vypráví pouze to, co musí být řečeno, takže jen jaksi nezbytně a nevyhnutelně nutné navléká to šatů, jež mají být hezké). Ale nakonec nejsou. Třikrát jsem u toho usnul. Místy je to dost nuda, místy to trochu ztrácí logiku a místy převažuje pořekadlo – přání otcem myšlenky, kdy přání ještě dále vytěžit z dobrého jména Planety opic, vytvořilo silně televizně vyznívající film, jež je v podstatě zbytečný a nezajímavý. ()

zdeny99 

všechny recenze uživatele

Roku 1983 zemřeli psi a kočky na mor. Nahradily je opice a ty si osvojily vlastnosti lidí. Za osm let v roce 1991 jsou už na takové úrovni, že pracují na ulici, v kadeřnictví či restauraci. To šlo ale až moc rychle! A hlavně jsou velké jako lidi! Lidi si z nich dělají otroky, a to se nelíbí Ceasarovi, jediné mluvící opici. Pomocí telepatie rozpoutá vzpouru opic proti lidem. Ano, pomocí telepatie! Taková blbost! Už to rezoluje k jasnému úpadku ságy o Planetě opic a podle mě se jedná již o zbytečný díl, anebo díl, který se mohl natočit jinak. Prostředky i myšlenky z minulého dílu tu byly. A tak právě onou rozpoutanou vzpourou je tento díl tím nejbrutálnějším z celé ságy o Planetě opic. [3492. hodnocení, 118. komentář, 43%] ()

Reklama

PKD 

všechny recenze uživatele

Přes to všechno, tak nějak nedokáži dáti žádnému ze 4 pokr. méně, než 3 hvězdy. Ať je to sebestupidnější (a svou roli v tom hraje i notná dávka nostalgie) každý z následných filmů, má prostě atmosféru, která mnohdy zachraňuje hodně. Když vypnete mozek, ovšem. A zcela očividně konkrétně tento díl, sloužil jako platforma pro (sice nejslabší z celé trilogie) ale stále nadprůměrnou, Rise of the Planet of the Apes. Což ostatně povrzuje i wikipedie. Mě to tedy tenkráte v kině, silně praštilo do kukadel. I díky motivu použití slova...NE, kdy toto slovo po1. pronesla opice k člověku. Čímž vše začalo. A na které, jsem čekal v kině skoro celý film a už si myslel, že se nedočkám. A vzpoura opic, stejně jako ke konci v Rise of...,stojí pořád za to. Tady neplatí žádné...přináším vám lásku, checht. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Ok tak tu všichni kolektivně nadávejte na to jakej je tenhle díl sračka, ale pro zaplnění mezery v příběhu je prostě potřebnej aby jsme se dozvěděli co vlastně vzniku planety opic předcházelo. Nemluvě o tom, že atmosféra je opět hutná a finále celkem působivý. hlavně nadřazený lidstvo konečně dostalo co si zasloužilo! 65% ()

Agatha 

všechny recenze uživatele

Tento díl už za 3. částí Planety opic docela dost zaostává. Na scénáři je už notně poznat, že se začalo vařit z vody. Ale jako náznak proroctví Ziry a Cornélia, proč ne? Stopáž není nijak závratně dlouhá a určité napětí a spád to má. Začátek je velmi působivý, zato konec vypadá hodně lacině a uspěchaně. Zdálo se mi, že se revoluce ve prospěch opů otočila nějak moc snadno. Ale chápu, že se jednalo pouze o převrat v jednom městě. Přesto mohlo být na obou stranách bitvy nasazeno více osob (k tomu jsou však potřeba finance a ty v tomto případě chyběly), jinak akční scény byly docela na úrovni. I dialogy jsou celkem slušné, obzvlášť ten poslední. Hudba, tentokrát v podání Toma Scotta, je opět grandiózní. Herecké obsazení už není tak výrazné, ale účast Roddyho McDowalla je potěšující, stejně tak jako za šimpanzí maskou šibalsky pomrkávající Natalie Trundy. Já byl v rámci možností spokojen a tak nízké hodnocení mě překvapuje (např. hodnocení na IMDb je 60%), což se mi zdá tak akorát. ()

Galerie (93)

Zajímavosti (13)

  • V předchozí části říká Cornelius vyšetřovací komisi, že opicím trvalo zhruba 200 let, než se jejich druh naučil pracovat v domácnosti. Tento film se však odehrává jen 20 let po třetím díle a opice jsou už schopny používat nástroje a obstarávat různé práce. (fiLLthe3DD)
  • Jediný díl z původní pentalogie (1968–1973), ve kterém se ukáže orangutan ženského pohlaví. Ve všech ostatních filmech se objevily pouze šimpanzí samice. (fiLLthe3DD)
  • Inspirací pro film byly rasové nepokoje v USA na počátku sedmdesátých let. Režisér Thompson chtěl snímek zobrazit jako konflikt barev - proto lidé ve filmu nosí spíše tmavé, černé oblečení, zatímco opice jsou oděny ve výrazných barvách. (fiLLthe3DD)

Související novinky

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

02.12.2008

V sequelu včerejší novinky o pokračováních se dočtete o další Planetě opic, další Policejní akademii, dalším Hairsprayi a dalších Aktech X. Zpočátku to znělo jako totální kachna – internetem… (více)

Reklama

Reklama