V upraveném příběhu napsaném na motivy slavné divadelní hry z roku 1989 sledujeme životy šesti jižanských žen žijících ve smyšleném městě Chinquapin kdesi v Louisianě. Navzájem se podporují v různých životních situacích, pojí je vzájemné přátelství a společně řeší vše od dětí přes vlasy až po manikúru. Film je milou oslavou ženství. (HBO Europe)

Lovely.Bones

Nevím, čím si to špatné hodnocení tento film zasloužil! Dopředu píšu, že jsem neviděl původní "bělošskou" verzi, ale tahle mi nějak agresivně nevadila. Je to úplně normální, jednoduché, neoriginální dramat pro ženy, při kterém můžou žehlit. A to byl pravděpodobně i záměr tvůrců. Herečky v čele s Queen Latifah jsou milé a sympatické. Není na tom nic moc, co by vám mohlo opravdu vadit, ale je to prostě jenom další v té dlouhatánské řadě filmů stejného žánru. Je to 100% lepší, než jakákoliv Pilcher neb Daniel Steelová. To je můj verdikt ;-) ()

mardun

Hru jsem sice nikdy nevidel, ale film s Shirley, Dolly, Sally a Juliii byl skvely a videl nejmin 10x proto jsem se chtel podivat na Queen Latifah v roli Sally Field. Upozorneni dabing je hroznej, doporucuji original. Nechce se mi davat odpad, protoze jsem videl horsi filmy, ale do originalu to ma daleko na sto mil. Nevim proc Amici museji kazdej film remejkovat a tim padem zprznit. ()

Dale

Originál sa mi páčil hlavne kvôli skvelým hercom - Sally, Shirley, Julia, Tom Skerritt, vďaka ktorým bol príbeh zábavný, smutný, no hlavne uveriteľný. Nemám nič proti nápadu, urobiť z toho černošskú verziu, no ak sa chceli vyrovnať originálu, bolo treba obsadiť podobne kvalitných hercov, čo sa nestalo. Aj vzhľadom k tomu, že ide len o TV produkciu. Latifah beriem hlavne ako komediálnu herečku a tu mi veľmi nesedela, zvyšok hereckého obsadenia bol dosť nevýrazný, vďaka čomu trpel aj príbeh. Emócie ako pri originále sa tu nedostavili, zajtra už ani nebudem vedieť, že som tento film videl, kým pôvodný film si pamätám aj po 10 rokoch. Remake sa nevydaril. ()

Antaeus

Naši árijskí "kamaráti" majú z tohoto filmu temno pred očami. O tom niet pochýb. Bielu držku tu vidno na cca 10 sekúnd. Aj to v gospele. Čiernom. Ako priateľa jednej z postáv. (POZOR! SPOILER!) Čiernej. (KONIEC. SPOILERU.) Romantický TV film, tak to poďme oodpadovať už z nejakého tiežprincípu. Pravda, pôvodne som aj ja plánoval dať nižšie hodnotenie, ale keď som to tu uvidel v čiernych číslach (to asi aby to ladilo k filmu), povedal som si, že budem kazišuk a trošku to tu podvihnem (pred mojím hodnotením "závratných" 26%). Pritom ide o solídnu romantiku, ženy si trošku aj poplačú, chlapi (ak sú aspoň trochu k svetu) to potom patrične využijú vo svoj prospech (tu nechávam priestor na fantáziu každého jednotlivca). Film rozhodne patrí do vyššej kategórie a každý/á Roman Tyčka si príde na svoje. Nedaj sa odradiť miestnym hodnotením. To zrejme pôjde iba o nejakú černotu.. ()