poster

Lana Del Rey - Blue Velvet (hudební videoklip)

Krátkometrážní / Hudební

USA, 2012, 2 min

Režie:

Johan Renck

Hudba:

Lana Del Rey

Hrají:

Lana Del Rey
 • Teryyy

  Když už se tady teda dají hodnotit i hudební klipy, tak bych měla teda námitku.. K písni žádný oficiální klip vydán nebyl a pravděpodobně ani už nikdy nebude, vzhledem k době jeho vzniku. ;) Blue Velvet známe asi všichni hlavně z reklamního spotu H&M. Ten je tu teď (zřejmě) hodnocen. Žádný klip ale k písničce Blue Velvet nevznikl, i když je to škoda. Je úžasná!(3.5.2015)

 • fredisek
  *

  Lana tu vypadá jako by zdrhla z muzea madame Tussaud. Toho trpaslíka na konci nepobírám. Video selhává jako reklama i jako hudební klip. Retro je vyčerpanější než vyčerpané. Hezky se na to kouká (když pomineme, že tu Lana stojí, jako by strašně potřebovala na malou), ale navrch nic moc. Chtěl bych ještě jednou zažít to nadšení z retra, jaké mě potkalo, když se objevily Amy Winehouse, Kate Nash nebo když Aguilera natočila Back to Basics a Duffy debutovala s Mercy. Lana se veze na retro vlně, ale ničím ji nepopohání.(9.2.2013)

 • Idoviren
  ****

  Lanu zase tak moc neprožívám a Lynche vlastně ještě míň, ale o to víc je možná moje hodnocení objektivní. A nebo ne?... Klip si ode mě dostává zasloužené čtyři hvězdy už za tu parádní stylizaci, která má podle mě ale mnohem větší potenciál a mohli se do toho víc opřít. Skvělý námořník trhající kopretinu, to je snad nejpochmurnější věc na celém internetu. Ale fakt, mohlo to být klidně víc psycho...(26.1.2014)

 • pan Hnědý
  ****

  Melancholická vzpomínka na Lynchův psychothriller Blue Velvet. Johan Renck vytvořil atmosféru od mistra Davida Lynche, jeho záměr funguje už po stopnutí gramofonu, kdy nastupuje temný tón, záhadný trpaslík a stále otevřený konec. Lana Del Rey má krásný hlas a píseň BLUE VELVET jí mluví z duše.(25.4.2013)

 • smetyl
  *****

  To jsem nevěděl, že na CSFD jdou hodnotit i hudební klipy. Taky bych nehodnotil kdyby to nebyla Lana Del Rey a Blue Velvet což je vlastně sám o sobě krátký film, který si zaslouží 5 hvězd. Moc pěkně natočené s krásnou Lanou. Skvěle se hodící k písničce Blue Velvet ! P.S. - Lana rozhodně není nudná jak tady někdo píše. Jen čistě depresivní a svojí vizáží i klidnou hudbou se vrací o několik dekád do minulosti ale to z veškerými gráciemi a famózním talentem!(9.3.2013)

 • - Dvouminutový spot je reklamní kampaní modní značky H&M. (JohnFitzgerald)

 • - V souvislosti s filmem se objevila fáma, že režie snímku se ujal sám David Lynch. Ve skutečnosti je ale autorem skutečně Johan Renck. (pan Hnědý)