Reklama

Reklama

Lana Del Rey - Blue Velvet

(hudební videoklip)
všechny plakáty
Krátkometrážní / Hudební
USA, 2012, 2 min

Režie:

Johan Renck

Hudba:

Lana Del Rey

Hrají:

Lana Del Rey

Recenze (15)

pan Hnědý 

všechny recenze uživatele

Melancholická vzpomínka na Lynchův psychothriller Blue Velvet. Johan Renck vytvořil atmosféru od mistra Davida Lynche, jeho záměr funguje už po stopnutí gramofonu, kdy nastupuje temný tón, záhadný trpaslík a stále otevřený konec. Lana Del Rey má krásný hlas a píseň BLUE VELVET jí mluví z duše. ()

smetyl 

všechny recenze uživatele

To jsem nevěděl, že na CSFD jdou hodnotit i hudební klipy. Taky bych nehodnotil kdyby to nebyla Lana Del Rey a Blue Velvet což je vlastně sám o sobě krátký film, který si zaslouží 5 hvězd. Moc pěkně natočené s krásnou Lanou. Skvěle se hodící k písničce Blue Velvet ! P.S. - Lana rozhodně není nudná jak tady někdo píše. Jen čistě depresivní a svojí vizáží i klidnou hudbou se vrací o několik dekád do minulosti ale to z veškerými gráciemi a famózním talentem! ()

Reklama

Babous 

všechny recenze uživatele

To už jde na ČSFD hodnotit i videoklipy? Okay... Tady se mi moc líbí ta pochmurná atmosféra 60. let, krásná Lana a ten smutný námořník, co na posteli trhá okvětní lístky. A tenhle cover klasického hitu z 50. let se povedl. Když se nad tím zamyslím víc, napadá mě, že záběr na trpaslíka, který odpojí mikrofon a jak Lana přestane zpívat, je lehká narážka na její vystoupení v Saturday Night Live, kde se ukázalo, že naživo tahle kráska zas tak zpívat neumí. Ale Laně to nevadí: pokrčí rameny a užívá si dál svou retro náladu. A proto ji máme tak rádi. Dodnes si pamatuju, jak na podzim 2012 v Praze stály reklamní tabule s Lanou pro HM, které tu písníčku tiše vyhrávaly. ()

Idoviren 

všechny recenze uživatele

Lanu zase tak moc neprožívám a Lynche vlastně ještě míň, ale o to víc je možná moje hodnocení objektivní. A nebo ne?... Klip si ode mě dostává zasloužené čtyři hvězdy už za tu parádní stylizaci, která má podle mě ale mnohem větší potenciál a mohli se do toho víc opřít. Skvělý námořník trhající kopretinu, to je snad nejpochmurnější věc na celém internetu. Ale fakt, mohlo to být klidně víc psycho... ()

fredisek 

všechny recenze uživatele

Lana tu vypadá jako by zdrhla z muzea madame Tussaud. Toho trpaslíka na konci nepobírám. Video selhává jako reklama i jako hudební klip. Retro je vyčerpanější než vyčerpané. Hezky se na to kouká (když pomineme, že tu Lana stojí, jako by strašně potřebovala na malou), ale navrch nic moc. Chtěl bych ještě jednou zažít to nadšení z retra, jaké mě potkalo, když se objevily Amy Winehouse, Kate Nash nebo když Aguilera natočila Back to Basics a Duffy debutovala s Mercy. Lana se veze na retro vlně, ale ničím ji nepopohání. ()

Galerie (3)

Zajímavosti (2)

  • Dvouminutový spot je reklamní kampaní modní značky H&M. (JohnFitzgerald)
  • V souvislosti s filmem se objevila fáma, že režie snímku se ujal sám David Lynch. Ve skutečnosti je ale autorem skutečně Johan Renck. (pan Hnědý)

Reklama

Reklama